Skocz do zawartości
Mlody_tm

Problem z Passatem B7 i temperaturą cieczy

Rekomendowane odpowiedzi

Pod palcem czuć było ze jakby olej, ale moze sie myle, turbo daje dzwiek jakby "sowa" przy przyspieszaniu i puszczaniu gazu... samochod ostatnio stał na warsztace, zawiecha i rozrzad, to chyba ktos by zauwazył ze np podcieka gdzies z glowicy itp. Tak jak piszesz temat rzeka, moze byc wszystko... Najlepiej jakby okazalo sie turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości przed wymiana rozrząd było wszystko oki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie opadania wskazówki na postoju :) Rozwiązałem problem :D:D:D wychodzi na to że wskazówka stoi w pionie jak jest 10 stopni ciepła :D i dla wrażliwych na wskazanie temperatury cieczy chłodzącej polecam podróżować tym wozem powyżej tej temperatury :P czujnik pokazuje idealnie 87 ewentualne wahania +/- 2 stopnie ;)

 

fr_359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować za udzieloną pomoc na forum.

Zmieniłem termostat główny - nic nie pomogło.

Zmieniłem czujnik temperatury - nic.

Zmieniłem termostat DSG - i aż miło. wskaźnik po przejechaniu 2 km zaczyna się ruszać. po chwili wskazuje 90 stopni i trzyma. Zużycie paliwa spadło o ponad 1 litr.

Pozdrawiam i DZIĘKUJĘ

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj kolego.

 

A na marginesie.. w podpisie mamy idento autka... z tym że chyba za dużo wpisałeś kucyków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma silnik o oznaczeniu CFGC to napisał dobrze. Ten silnik miał 130KW/177KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem ze 177 było tylko w Alltracku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam już termostat, chciałem wczoraj się tym zająć, ale napotkałem na mały problem. Jak zdjąć obudowę filtra powietrza? Są tam dwie dziwne plastikowe śruby na gumowych uszczelkach. Nie chce niczgo połamać. Jak do tego podejść?

Następnym krokiem będzie akumulator wraz z obudową? Jakie niespodzianki mnie czekają? Czy trzeba odkręcić alternator? Ktoś wcześniej pisał że nie musiał.

 

Muszę wszystko mieć obcykane wcześniej.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Wysłane z mojego SM-A700F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest tylko śruba ta pomiędzy akumulatorem a obudową filtra - tak trochę głębiej - i ją się wykręca. Reszta, to dwa kulowe na wcisk uchwyty - takie gumowe gniazda - pociągasz obudowę filtra do góry i wyskakują z tych uchwytów. Oczywiście najpierw rozłączyć rurę powietrza, odłączyć wtyczkę czujnika przepływomierza, wężyk układu podciśnienia. A z drugiej strony - zdjąć pokrywkę od wstępnego filtra i wyjąć rurę powietrza do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z temperatura silnika jak na zewnątrz jest zimniej koło 10 stopni i mniej silnik się niedogrzewa i to dość sporo o 10-20 Stopni. Spalanie jest wtedy też zawyżone. Jak jest cieplej wszystko wygląda prawidłowo jedynie silnik długo się rozgrzewa. Doradzcie który termostat wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na 100% Ci nie doradzi ,bo widzisz odpowiedzialny za prawidłową temperature pracy silnika jest termostat (nazwijmy go głównym) i ten powinien być sprawny aby temp. była odpowiednia (czyt. prawidłowa ) ,od tego powinieneś zacząć - niestety ,jednak kiedy to nie pomoże ,to czytając jakim jeździsz autem ,masz zapewne termostat (regulator temp.) DSG i ten również powoduje zaburzenia prawidłowej temperatury silnika ,a od którego zacząć Twoja decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od dsg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat dsg i problem nadal pozostał nierozwiazany. Czy jak wymienie termostat główny to się problem rozwiąże czy jeszcze coś nie tak. Jakis czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesteś pierwszy ktoremu to nie pomoglo....

 

Wymien glowny, niestety taka jest kolejnosc prawidlowa bo najczesciej wali sie ten dsg.

 

Ja zaczalem od glownego a winny byl dsg :)

 

 

Wymień tez na raz oba czujniki temperatury - kup na allegro oryginalne nowki ok 30 zl.

 

(Jeden jest z lewej kolo filtra paliwa / od egr, drugi z prawej kolo filtra powietrza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjade jeszcze dopytam w warsztacie czy oni napewno wymienili od dsg. Bo jak zmieniali olej to powiedzieli że jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem problem z temperaturą cieczy w moim aucie, osiągał temperaturę 90 baaardzo długo (ok 25km) Wymiana termostatu DSG zalatwiła sprawę, temperatura wzrasta jak należy:)

Oczywiście ASO chciało zacząć od wymiany głównego termostatu silnika..

Ukłony i podziękowania dla autora wątku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołączę do wątku o falującej temperaturze wody Przyznam się szczerze że termostat wymieniłem zanim przeczytałem ten wątek na forum.

Mam pytanie do kolegów którzy mieli podobną sytuację i falującą temperaturę wody czy przy okazji może sprawdzaliście temperature oleju?

Dlatego pytam że w moim przypadku rano szczególnie przy temperaturze zewnętrznej około 10 stopni lub mniej moja temperatura wody nie przekracza 80 stopni (jadąc autostrada)ale też temperatura oleju utrzymuje się w granicach 70-80 stopni. Reszta objawów jest taka sama jak u kolegów.

Ale odwrotna sytuacja jest kiedy wjadę w miasto lub kiedy temperatura zewnętrzna sięga około 20 25 stopni wtedy robi się już ciekawiej ponieważ temperatura wody dochodzi do 90 stopni ale nigdy jej nie przekroczyła za to temperatura oleju sięga nawet 110 stopni.

Dlatego też pytanie z mojej strony. Czy u was też tak było czy tylko temperatura wody wariowała?czy olej tez się tak grzał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura oleju przy obciażeniu przekracza 100 stopni. W korkac byla w normie jak wszystko działa. Ktory termostat wymieniłeś? Silnika czy DSG? U mnie za wszystkie problemy odpowiedzialny był termostat DSG - jest on na przewodach chłodzących pod akumulatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zanim wszedłem na forum zdążyłem wymienić termostat zwykły (silnika) teraz wymienię ten termostat dsg i mam nadzieje ze będzie ok.z tego co mówisz powinno być ok. Dzięki bardzo za info bo już myślałem ze umnie coś jeszcze się śpi..szyło dodatkowo ale jestem już trochę spokojniejszy. Niestety ze względu na moja prace będzie jeszcze musiał poczekać chwile mam nadzieje ze do miesiąca uda mi się go wymienić i napisze jaki efekt ta wymiana przyniosła. Dzięki jeszcze raz.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam jeszcze ze temperatura oleju u mnie przekracza 100st. Nawet przy jeździe pod górę(nie jakiś wyjazd na Kasprowy) około 2km ciągłej jazdy pod górę nic wielkiego lub przy długiej prostej lekkie górki i z górki mieszanka zwykła jazda. Dlatego o to pytałem jazda z prędkością do 130km zwykle autostrada. Lub miasto jak to miasto jakiś korek od świateł do świateł bez żadnego większego pośpiechu i tez do 100st dojdzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek...... Dziś kupiłem termostat DSG i w piątek być może wymienię jak mechanik będzie wolny.....

Jakieś 2 tygodnie temu wymieniłem u siebie termostat główny- nowy z ASO, poprawa niby jest bo auto się dogrzewa do 90 ale bardzo bardzo długo......

Chyba, że jedzie się bardziej dynamicznie to wówczas szybciej się dogrzewa......no ale to chyba nie o to chodzi.....

Jak myślicie, czy wymiana termostatu DSG rozwiąże problem długiego dogrzewania się silnika?


Pozdrawiam;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności