Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej 7 - 9 bo 6 to Press Day.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałem na żywo, mam specyfikację etc. i tak jak napisałeś, nie powala (osiągi tej i poprzedniej wersji to jest kpina, system esp również ale już design zew i wew to już gusta i guściki)...dlatego zwróciłem się ku Passatowi i stąd pytania do Was. :)

W Passacie trochę "boli" raptem 6 stopniowy automat, nie wiem jak w tym 280 konnym sprawuje się skrzynia, co z olejem itd.

 

Dlaczego chcesz 280KM benzynę? Ja miałem własnie dylemat między 280KM benzyną a 240KM BiTDI i szczerze to uważam, że bardzo dobrze wybrałem, jestem zadowolony z osiągów i spalania przede wszystkim w długich trasach :), BiTDI ma 7 biegową skrzynię mokrą DQ500, która jest mega szybka :), auto mega przyspiesza i jest dość dobrze wyciszone. Polecam bo uważam, że warto no ale jak chcesz mieć 40KM więcej no to też nie odradzam benzyny bo wielu się wypowiadało, że też jest frajda z jazdy. Przed zakupem testowałem obie konfiguracje i padło na BiTDI, które uważam ma świetną charakterystykę i kulturę pracy jak na 4 cylindrowego diesla. Kwestia głośności na pewno benzyna przy niskich obrotach jest cichsza ale jak przyłożysz dobrze i chcesz dobrze przyspieszyć to aż takiej różnicy nie czuć bo w benzynie też jest wtedy głośno jak w dieslu. Auto cały czas cieszy więc chyba trafiłem w 10-tkę jeżeli o mnie chodzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mojego mam dwa lata i za każdym razem z jazdy cieszę się jak dziecko , a na długie trasy to wóz marzenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałem na żywo, mam specyfikację etc. i tak jak napisałeś, nie powala (osiągi tej i poprzedniej wersji to jest kpina, system esp również ale już design zew i wew to już gusta i guściki)...dlatego zwróciłem się ku Passatowi i stąd pytania do Was. :)

W Passacie trochę "boli" raptem 6 stopniowy automat, nie wiem jak w tym 280 konnym sprawuje się skrzynia, co z olejem itd.

 

Sądzę, że w końcu pojawi się Passat z 7 biegowym DSG w modelach z silnikami które teraz mają 6 biegowy DSG.

Może Passat MY 2018 ?

Audi tak mają - 7 biegów DSG w zestawieniu z silnikami 190 KM i 252KM.

Arteon tez ma 280 KM i 7-DSG. Podobnie Tiguan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlomnik.pl

publikacja 13.02.2017

O nowej insigni.

w punkt.

Już wiadomo: nowy Opel Insignia kombi ma pięć metrów długości.

Pięć metrów. To więcej niż klasa S W126, więcej niż beemka piątka, Mercedes klasy E itp. pojazdy. Znacznie więcej niż Omega, ostatni model Opla klasy średniej.

Czy pięć metrów to klasa średnia? Kto wpadł na taki pomysł w Oplu, żeby sprzedawać samochody gargantuicznej wielkości, ale za to małe w środku? To dość dziwne, że wprowadza się silnikowy downsizing, ale zarazem powiększa się długość modeli do zupełnie absurdalnych rozmiarów. Obecnie oferowane segmenty nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Auta miejskie mają długość czterech metrów i więcej. Jak chcę sobie kupić małe auto do miasta, to zostaje mi Fiat Panda, VW Up!, ewentualnie Toyota Aygo. Tylko one mają rozmiar pozwalający je dość swobodnie parkować.

Auta kompaktowe to duża klasa średnia. Octavia III – auto większe niż BMW serii 3. W związku z tym nazwałem ostatnio E46 „kompaktowym sedanem” i zostałem zwymyślany przez fanbojów BMW.

Auta klasy średniej są tak wielkie, że powinny mieścić 8 osób. Zastanawiam się, czy tego naprawdę oczekują klienci - nieustającego powiększania długości. Przypuszczam, że wątpię. Klienci raczej oczekują, żeby samochód był coraz praktyczniejszy, a nie coraz większy. Już dotychczasowa Insignia kombi była festiwalem absurdu, z tą gigantyczną półką za krawędzią bagażnika, tym zderzakiem większym niż w lokomotywie i dodatkowymi światłami pod klapą, do których trzeba było poprowadzić oddzielną instalację. Jakoś to nie podnosiło producentowi kosztów, o które przecież tak walczy.

No ale co ja się tu tak denerwuję, przecież to Opel. Po prostu nie jestem targetem i nie rozumiem, że Insignia władzy muszą być duże, żeby robiły wrażenie na plebsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego chcesz 280KM benzynę? Ja miałem własnie dylemat między 280KM benzyną a 240KM BiTDI i szczerze to uważam, że bardzo dobrze wybrałem, jestem zadowolony z osiągów i spalania przede wszystkim w długich trasach :), BiTDI ma 7 biegową skrzynię mokrą DQ500, która jest mega szybka :), auto mega przyspiesza i jest dość dobrze wyciszone. Polecam bo uważam, że warto no ale jak chcesz mieć 40KM więcej no to też nie odradzam benzyny bo wielu się wypowiadało, że też jest frajda z jazdy. Przed zakupem testowałem obie konfiguracje i padło na BiTDI, które uważam ma świetną charakterystykę i kulturę pracy jak na 4 cylindrowego diesla. Kwestia głośności na pewno benzyna przy niskich obrotach jest cichsza ale jak przyłożysz dobrze i chcesz dobrze przyspieszyć to aż takiej różnicy nie czuć bo w benzynie też jest wtedy głośno jak w dieslu. Auto cały czas cieszy więc chyba trafiłem w 10-tkę jeżeli o mnie chodzi :).

 

Sprawdzałem też tego BiTDI bardzo fajny....ja po prostu jestem orędownikiem benzyny. :)

Byłem dzisiaj w salonie Volskwagena i się zdziwiłem. Bez rabatów Passat 280PS (187k brutto) wyjdzie w racie raptem 304 zł taniej niż nowa A5 ( 260k brutto) - mowa o tzw najmie długoterminowym. Ciężki wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 280KM opcja full a A5 252KM z lekkim doposażeniem (za 50 kzł) bo wyjściowo kosztuje 210 kzł ?

Wynajem na 3 lata a co po trzech latach? Wykupisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B8 280KM opcja full a A5 252KM z lekkim doposażeniem (za 50 kzł) bo wyjściowo kosztuje 210 kzł ?

Wynajem na 3 lata a co po trzech latach? Wykupisz?

B8 jest lekko lepiej doposażone. A po 3 latach, to już jak chcesz. Wykup rzecz jasna jest duży, bo teoretycznie w tym "programie" co3 lata oddajesz samochód i bierzesz nowy.

Przez ten okres Audi spłącisz ok 48% ale ich marża wynosi 1.45%, gdzie Passata spłacimy 43.2% ale marża to 7.44%....w Skodzie to 10.7%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 - 0,5x187.000/36 m-cy = 2.600 pln/m-c

A5 - 0,5x260.000/36 m-cy = 3.600 pln/m-c

czyli aż tak wpływa różnica w "marży" ?

Masz konkretne opłaty miesięczne ?

 

W Poznaniu będzie Arteon i Insignia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arteon napewno ale Opel do poznania jak dotąd nie przyjeżdżał a jestem na targach od 4 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy praktycznie Arteon i Insignia mogą być w salonach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raty leasingu ze strony vwbank.pl

http://www.vwbank.pl/kalkulator-finansowy/audi-leasing.html

Audi A5 (może być A6) - cena brutto 260.000 PLN - opłata miesięczna 2.600 PLN netto.

 

http://www.vwbank.pl/kalkulator-finansowy/vw-leasing.html

Passat B8 - cena brutto 177.000 PLN - opłata miesięczna 2.601 PLN netto.

Wspólne założenie - opłata wstępna 0%, okres finansowania 36 m-cy, limit kilometrów - 30 tys. / rok.

 

Pozostaje pytanie - ile wynosi wykup Audi i VW po 3 latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie audi jest bład, wyjaśniłem to z importerem. Owszem jest 1%netto przez 36 miesięcy czyli 2600 netto ale przy wpłacie własnej 10% a takto jest znacznie drozej. Ja chcialem kalkulacje za 320tys to miesięcznie bylo prawie 5tys brutto przy wpłacie 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B8 - 0,5x187.000/36 m-cy = 2.600 pln/m-c

A5 - 0,5x260.000/36 m-cy = 3.600 pln/m-c

czyli aż tak wpływa różnica w "marży" ?

Masz konkretne opłaty miesięczne ?

 

W Poznaniu będzie Arteon i Insignia?

 

Już Ci podaje.

 

Passat 186 500 brutto, 10% wkładu, liczba rat 35 po 3115.50 brutto, wartość końcowa 80 588 zł suma opłat 107,44%. O ile się nie mylę w tej racie jest zawarty KOM w wysokości 221.90 zł brutto.

 

A5 260k brutto wpłąta 10%, liczba rat 35 rata 3197,77 zł, wartość końcowa 125 840 zł, suma opłąt 101,45%.

 

Superb 170k brutto, 10% wpłata, 35 rat, wartośc końcowa 85850 zł, rata 2844,67 zł, suma opłat 110,70% w tej racie podobnie jak w Passacie jest zawarte RTi D3, KOM w wysokości 396,70 zł.

 

Co do Insigni zamawiać już można i będzie do odebrania pierwszy tydzień czerwca, w tym tygodniu można ją było zobaczyć na żywo gdzieś w Warszawie dla klientów flot (o ile dobrze pamiętam) ale pojeździć najwcześniej chyba maj. Aczkolwiek podobno carwow będzie robił test nowej Insigni już w następnym tygodniu.

 

e: tak naprawdę w tej formie leasingu/najmu nie interesuje cię jaki jest wykup końcowy, tzn najlepiej żeby był jak największy = niższe miesięczne raty a po tych 3 latach bierzesz nówkę, akurat po liftingu lub nowy model. Tak czy siak, jak dla mnie Passat wychodzi drogo w stosunku do A5, zobaczymy jak rabaty.

Edytowane przez Fantasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już Ci podaje.

 

Passat 186 500 brutto, 10% wkładu, liczba rat 35 po 3115.50 brutto, wartość końcowa 80 588 zł suma opłat 107,44%. O ile się nie mylę w tej racie jest zawarty KOM w wysokości 221.90 zł brutto.

 

A5 260k brutto wpłąta 10%, liczba rat 35 rata 3197,77 zł, wartość końcowa 125 840 zł, suma opłąt 101,45%.

 

Superb 170k brutto, 10% wpłata, 35 rat, wartośc końcowa 85850 zł, rata 2844,67 zł, suma opłat 110,70% w tej racie podobnie jak w Passacie jest zawarte RTi D3, KOM w wysokości 396,70 zł.

 

Co do Insigni zamawiać już można i będzie do odebrania pierwszy tydzień czerwca, w tym tygodniu można ją było zobaczyć na żywo gdzieś w Warszawie dla klientów flot (o ile dobrze pamiętam) ale pojeździć najwcześniej chyba maj. Aczkolwiek podobno carwow będzie robił test nowej Insigni już w następnym tygodniu.

 

e: tak naprawdę w tej formie leasingu/najmu nie interesuje cię jaki jest wykup końcowy, tzn najlepiej żeby był jak największy = niższe miesięczne raty a po tych 3 latach bierzesz nówkę, akurat po liftingu lub nowy model. Tak czy siak, jak dla mnie Passat wychodzi drogo w stosunku do A5, zobaczymy jak rabaty.

 

Coś Ci dość drogi wychodzi ten leasing na Passata, jak ja kupowałem w Lipcu 2016r. to wyszło mi jakieś 102%, wtedy też dowiadywałem się w Audi i tam był leasing dużo droższy. Pomijając to, że na Passata dostałem spory rabat a w Audi chcieli dać jakieś ochłapy. Przeanalizuj dobrze oferty bo na pewno nie jest tak różowo w Audi a najlepiej pogadaj z kimś kto ma rzeczywisty leasing. Audi jest drogie zarówno w zakupie jak i w leasingu i tego nie przeskoczysz... Oczywiście w moim przypadku była wpłata własna bo mi się to znacznie lepiej opłacało, przeliczone na wszystkie możliwe sposoby tak aby zminimalizować wszystko jak tylko można oczywiście w miarę rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś Ci dość drogi wychodzi ten leasing na Passata, jak ja kupowałem w Lipcu 2016r. to wyszło mi jakieś 102%, wtedy też dowiadywałem się w Audi i tam był leasing dużo droższy. Pomijając to, że na Passata dostałem spory rabat a w Audi chcieli dać jakieś ochłapy. Przeanalizuj dobrze oferty bo na pewno nie jest tak różowo w Audi a najlepiej pogadaj z kimś kto ma rzeczywisty leasing. Audi jest drogie zarówno w zakupie jak i w leasingu i tego nie przeskoczysz... Oczywiście w moim przypadku była wpłata własna bo mi się to znacznie lepiej opłacało, przeliczone na wszystkie możliwe sposoby tak aby zminimalizować wszystko jak tylko można oczywiście w miarę rozsądku.

 

Też mi się tak wydaje, ale w/w to oferty prosto z salonów w 3m. Passata oferta z tego tygodnia, Audi ok. miesiąc temu. Tak jak piszesz, pewnie uda się załatwić lepszy rabat na Passat niżeli na Audi i wtedy ta różnica w ratach będzie większa, ale póki co jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Passat 186 500 brutto, 10% wkładu, liczba rat 35 po 3115.50 brutto, wartość końcowa 80 588 zł suma opłat 107,44%. O ile się nie mylę w tej racie jest zawarty KOM w wysokości 221.90 zł brutto.

 

A5 260k brutto wpłąta 10%, liczba rat 35 rata 3197,77 zł, wartość końcowa 125 840 zł, suma opłąt 101,45%.

 

Superb 170k brutto, 10% wpłata, 35 rat, wartośc końcowa 85850 zł, rata 2844,67 zł, suma opłat 110,70% w tej racie podobnie jak w Passacie jest zawarte RTi D3, KOM w wysokości 396,70 zł.

 

 

 

Audi dokłada do wartości końcowej (również marżą), bo jest pewne że potem samochód jest wart swojej ceny ?

Przy takiej opcji tej samej raty, oczywiście większej wpłaty.... ale brałbym to droższe.

 

Mam znajomego który twierdził że ma takie same propozycje rat na najem na B8 i BMW 4 w wypasionej wersji. BMW robi to co napisałem wyżej. Daj proszę znać jak się temat rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 3 będzie miała zaraz następcę. Serię 5 też można było kupić jeszcze niedawno za 140k w automacie i dieslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seria 3 będzie miała zaraz następcę. Serię 5 też można było kupić jeszcze niedawno za 140k w automacie i dieslu.

 

Nowa seria 3 w Pl będzie początek 2019..... Uważam że najlepiej brać model lci po faceliftingu.... Tak też uczyniłem.....

Nowa seria5 f10 ZA 140k??

Jeżeli w ogóle to golas 518d / 150ps ben niczego na feldze 16 cali Ogórek po całości lol z przyspieszeniem 10s 0-100 ;) jak komuś pasuje.....

Nowa 5tka 530i że średnim wyposażeniem z tym samym silnikiem co moja 330i 252ps to300k.

Moja 330i cena wyjściowa z wydechem performance oraz drugim kompletem kół 240k....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza 5er jaka była sprzedawana to 149,900

Mała navi, koło 16", automat i chyba xenon.

Jak najbardziej warto brać auta po liftingu, ale jesCze lepiej brać te jeszcze nowsze..... i tak w koło Macieju.:)

Szymon- nie każdy lubi zapi.....

Na tym forum zdecydowana większość:)

Ja - kiedyś ścigałem się w okręgowych zawodach kartingowych- kiedyś tzn w latach 90-94

Lubię jeździć dynamicznie.

Miałem kiedyś 507 koni w m5 miałem tez 400 w vette c6

Mam 40 lat i z miłą chęcią widzialnym siebie w 520d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności