Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

215/55 R17 oponki pirelli Sotozero. Słychać jakby łożysko było wadliwe szczególnie z tyłu.

ja mam na zimę GoodYear UG-1 215/55/17 i u mnie cisza jak makiem zasiał :luka

 

aaa i jeszcze jedno patrzcie zauważyłem że pas od pasażera zamiast tego guziczka ma coś takiego !!!!

do wymiany rozumiem pas na gwarancji?

nie zauważyłem tego wcześniej ....;/

jest to dolna cześć pasa co opina brzuch....

u mnie jest tak samo, też myślałem ze jest coś nie tak ale skoro jest tak zrobione to znaczy ze tak ma być, miałem podpytać przy okazji w ASO ale już koledzy wyjaśnili..

 

VW - jakość dramat. ;/

Ja jestem zadowolony, to mój trzeci passat i nie mogę na razie na niego narzekać. W porównaniu do mojego poprzednika B6 to przepaść, kilka osób pisało o słabym wygłuszenia, ja nie narzekam, takiej ciszy w B6 nie doświadczyłem, poza tym klima nie hałasuje (mankament B6) i czasami zastanawiam się czy mam włączony silnik bo go nie słychać, zawieszenie też jest OK, nie mam DCC ale nie czuć ze jadę na 17, zobaczymy jak będzie gdy założę na lato fabryczne 18. Jak dla mnie super auto za tą kasę, spełnia moje oczekiwania :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wnoszę to z własnego doświadczenia (passat b7 1.8tsi i golf 7 1.4tsi) a nie z forumowych mądrości. Dq 250 działa 1.5 roku bardzo dobrze a lekko nie ma. Wcześniej miałem 2.0TSI z Dq250 i również zero problemów. Na temat 7 biegowej mokrej skrzyni też nie mogę powiedzieć złego słowa póki co. Suchy automat to porażka.

 

sama prawda. Do bani jest 7 biegowy suchy automat. UNIKAC !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sama prawda. Do bani jest 7 biegowy suchy automat. UNIKAC !!!!!

 

A czy przypadkiem np b7 nie miał wczesnej wersji tej skrzyni gdzie był zły olej i trawił mechatronikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przypadkiem np b7 nie miał wczesnej wersji tej skrzyni gdzie był zły olej i trawił mechatronikę?

 

z tego co pamiętam to była sucha skrzynia. Dwa razy wymieniali zespół sprzęgieł w serwisie,drugi raz razem z mechatroniką. Co dalej nie wiem, auto sprzedane. Nowy właściciel kiedyś zapytany jak samochód - odpisał, że ok. Widać mi to tylko jakoś przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie działało podświetlenie kiery

 

Ktoś tu już o to pytał, ale nie widziałem odpowiedzi, więc zapytam ponownie: co to jest podświetlanie kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi o podświetlenie przycisków na kierownicy, innego światła w tej okolicy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy są jeszcze w kwestii zakupu niezdecydowani... :):

czy Panowie do 100km/h widzą jakąś różnicę...? Chyba tak zapewne w spalaniu... no i w cenie zakupu... na korzyść paska oczywiście. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie czy jak biore auto z ekspozycji to moge domagać się jakiegoś upustu lub chociaż prezentu w postaci akcesoriów do samochodu?

Auto co prawda i tak po solidnym rabacie z 146k na 115k lecz jest to rabat z racji na to, że przekręcił się rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużym rabacie mała szansa na coś dodatkowego ale warto spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich, którzy są jeszcze w kwestii zakupu niezdecydowani... :):

czy Panowie do 100km/h widzą jakąś różnicę...? Chyba tak zapewne w spalaniu... no i w cenie zakupu... na korzyść paska oczywiście. Pozdrawiam.

 

Passat 0-200 podane dane : 27,9 sek

Audi wklejam poniżej

dist

 

 

2015 Audi A6 3.0 TDI Competition Quattro Tiptronic (model since January 2015 for Europe ) specifications & performance data review

 

Specs datasheet with technical data and performance data plus an analysis of the direct market competition of Audi A6 3.0 TDI Competition Quattro Tiptronic in 2015 the model with 4-door sedan body and V-6 2967 cm3 / 181.4 cui engine size, 240 kW / 326 PS / 322 hp (ECE) of power, 8-speed automatic with Tiptronic manual shift mode powertrain offered since January 2015 for Europe . Specifications listing with fuel economy, top speed, performance factory data and ProfessCars™ estimation: this Audi would accelerate 0-60 mph in 5.2 sec, 0-100 km/h in 5.5 sec, 0-200 km/h in 22.9 sec and quarter mile time is 13.7 sec.

 

Jeżeli 5 sekund to nie jest różnica to oki:)

4 vs 6 cylindrów ( kultura pracy )

To wynik przy 326 KM

Jedynym passatem nad jakim się zastanawiałem było bitdi , 220 benzyna tylko napęd na przód a 280 pali jak smok i tylko 6 biegów....

Fajne auto ale niestety to nie a6 ( choć teraz w dobie plastiku to skoda superb ma lepsze wnętrze niż nie jedno auto premium )

za tydzien odbieram 330i i wygrało tylko dzięki prowadzeniu i rwd bo jakość w środku nie jest premium, nie można mieć wszystkiego.

Pozdrawiam.

Ps. dziadkowy passat b6 na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynym passatem nad jakim się zastanawiałem było bitdi , 220 benzyna tylko napęd na przód a 280 pali jak smok i tylko 6 biegów....

 

W Alltracku jest zdaje się 220 4motion. Tyle że te passatowe 4motion to takie zabawkowe jest. Ostatnio mocno pomroziło drogi i naprawdę nie ma szału. Lepiej niż ośka, ale jak ktoś szuka prawdziwego 4x4 to nie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat 0-200 podane dane : 27,9 sek

Audi wklejam poniżej

dist

 

 

2015 Audi A6 3.0 TDI Competition Quattro Tiptronic (model since January 2015 for Europe ) specifications & performance data review

 

Specs datasheet with technical data and performance data plus an analysis of the direct market competition of Audi A6 3.0 TDI Competition Quattro Tiptronic in 2015 the model with 4-door sedan body and V-6 2967 cm3 / 181.4 cui engine size, 240 kW / 326 PS / 322 hp (ECE) of power, 8-speed automatic with Tiptronic manual shift mode powertrain offered since January 2015 for Europe . Specifications listing with fuel economy, top speed, performance factory data and ProfessCars™ estimation: this Audi would accelerate 0-60 mph in 5.2 sec, 0-100 km/h in 5.5 sec, 0-200 km/h in 22.9 sec and quarter mile time is 13.7 sec.

 

Jeżeli 5 sekund to nie jest różnica to oki:)

4 vs 6 cylindrów ( kultura pracy )

To wynik przy 326 KM

Jedynym passatem nad jakim się zastanawiałem było bitdi , 220 benzyna tylko napęd na przód a 280 pali jak smok i tylko 6 biegów....

Fajne auto ale niestety to nie a6 ( choć teraz w dobie plastiku to skoda superb ma lepsze wnętrze niż nie jedno auto premium )

za tydzien odbieram 330i i wygrało tylko dzięki prowadzeniu i rwd bo jakość w środku nie jest premium, nie można mieć wszystkiego.

Pozdrawiam.

Ps. dziadkowy passat b6 na sprzedaż

 

Dane danymi a kolega chyba nie obejrzał filmiku i nie doczytał co napisałem => "...czy Panowie do 100km/h widzą jakąś różnicę...? " więc jak to z tymi danymi jest, passat podrasowany czy audi stłumione...? Powyżej 100km/h to wiadomo, że 4 cylindrówka z 6 nie da rady do tego dużo wyższa moc audi, to co filmik spreparowany...? Jak to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dane danymi a kolega chyba nie obejrzał filmiku i nie doczytał co napisałem => "...czy Panowie do 100km/h widzą jakąś różnicę...? " więc jak to z tymi danymi jest, passat podrasowany czy audi stłumione...? Powyżej 100km/h to wiadomo, że 4 cylindrówka z 6 nie da rady do tego dużo wyższa moc audi, to co filmik spreparowany...? Jak to jest...

Do 100km/h 6,1 vs 5,5 to różnica która jest mała i kwestia kierowcy to decydujący czynnik.... Plus znajomość auta, dobranie odpowiednich ustawień.....

Ja nie atakuje Passata :) zresztą widać po moich komentarzach....

Fajne auto i dobrze się odpycha no i spalanie przy deptaniu pewnie max 10 a w bmw wyjdzie mi z 12 przy spokojnej....

Jakbym miał dwójkę dzieci bralbym paska, póki mam jedno kilka lat pojezdze bmw, może potem wrócę do paska kto wie.... Z chęcią sprawdzilbym się w lato z bitdi bo na mokrym rwd i na śniegu zostanie w tyle ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie o leasing, na ile najdłużej mogę wziąć leasing z opcja dużego wykupu?

Nie wiem czemu w salonie powiedziano mi, że max to 48 miesięcy lecz wydaje mi się, że spokojnie może byc 60 miesięcy a i nawet 72.

 

Jak to wygląda z np zrezygnowaniem z leasingu po 3-4 latach, można to zrobić np na zasadzie cesji czyli bez żadnych konsekwencji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 100km/h 6,1 vs 5,5 to różnica która jest mała i kwestia kierowcy to decydujący czynnik....

 

Czas do setki przy wartościach poniżej 10s mówi coś, ale nie wszystko a w szczególności co jest szybsze.

W manualach jeśli II-ka dociera do setki to masz ok 0,3-0,4 na papierze lepiej, w życiu idą łeb w łeb.

W automatach zależy od startu, a mało który startuje naprawdę optymalnie.

Dlatego czas 0-200, albo nawet 100-200 mówi więcej o osiągach.

 

Dane danymi a kolega chyba nie obejrzał filmiku i nie doczytał co napisałem => "...czy Panowie do 100km/h widzą jakąś różnicę...? " więc jak to z tymi danymi jest, passat podrasowany czy audi stłumione...? Powyżej 100km/h to wiadomo, że 4 cylindrówka z 6 nie da rady do tego dużo wyższa moc audi, to co filmik spreparowany...? Jak to jest...

 

Piękne porównanie żeby zobaczyć jak ustawiono biegi w bitdi pod setkę. Szczególnie w 4x4 z automatami krótka I-ka daje bardzo dużo. Ale A6-tka w czasie 100-200 szału nie robi, bo w tym temacie osiągi bitdi były już dyskutowane.

Ilość cylindrów nie ma też znaczenia, akurat mocne 2.0TFSI w tym temacie są silne.

Edytowane przez dziki_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Alltracku jest zdaje się 220 4motion. Tyle że te passatowe 4motion to takie zabawkowe jest. Ostatnio mocno pomroziło drogi i naprawdę nie ma szału. Lepiej niż ośka, ale jak ktoś szuka prawdziwego 4x4 to nie tutaj.

Mam pytanie do Ciebie z czystej ciekawości.

Co uważasz o 6 biegach w tym silniku?? Brakuje 1-2 więcej?

Oraz jak się kształtuje spalanie? Miasto, trasa?

Najlepiej jest spytać kogoś kto uzytkuje dany silnik a nie słuchac innych ' mądrych ' pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Miało być pytanie do kolegi co uzytkuje 4x4 280 ps

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do Ciebie z czystej ciekawości.

Co uważasz o 6 biegach w tym silniku?? Brakuje 1-2 więcej?

Oraz jak się kształtuje spalanie? Miasto, trasa?

Najlepiej jest spytać kogoś kto uzytkuje dany silnik a nie słuchac innych ' mądrych ' pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Miało być pytanie do kolegi co uzytkuje 4x4 280 ps

 

Jeździłem prawie rok dizlem bitd, a od pół roku jeżdżę 280. Poniżej kilka obserwacji:

- 240 jest głośna przy prędkościach powyżej 100kmh, a w zimę nawet przy niskich prędkościach ;-)

- 7 biegu nie brakuje mi akurat. Duże różnice w zachowaniu silnika i skrzyni są przy ustawieniach na sport/normal/eco. Dodatkowo można sterować sobie biegami za pomocą łopatek przy kierownicy

- spalanie 280 w mieście stołecznym przy naprawdę krótkich trasach wychodzi mi około 12 litrów. W trasie około 8 (10 jeśli się mocno ciśnie). 16 jak się jedzie powyżej 200kmh.

- 240 bitd naprawdę fajnie przyspiesza do 100kmh, ale potem jest słabiutko. 280 to zupełnie inny świat. Ma to spore znaczenie zwłaszcza przy wyprzedzaniu przy prędkościach powyżej 100.

 

Warto się przejechać jednym i drugim, bo wiele z tych obserwacji jest bardzo subiektywnych. Na przykład poziom hałasu - dla jednych będzie absolutnie nieakceptowalny, dla innych w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że można jeździć i Bugatti ale jak dla mnie 220TSI na autostradzie i przy wyprzedzaniu na krajowych jest wystarczająco mocne. Rzadko wykorzystuję pełną moc, ponieważ jest to zwyczajnie niebezpieczne tak jak przy jeździe na motocyklu. Większość ludzi nie spodziewa się, że inny pojazd może tak gwałtownie przyspieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że można jeździć i Bugatti ale jak dla mnie 220TSI na autostradzie i przy wyprzedzaniu na krajowych jest wystarczająco mocne. Rzadko wykorzystuję pełną moc, ponieważ jest to zwyczajnie niebezpieczne tak jak przy jeździe na motocyklu. Większość ludzi nie spodziewa się, że inny pojazd może tak gwałtownie przyspieszyć.

 

Mi się w 220 bardzo podoba cisza :-) ale jak widzę, co się dzieje przy mokrej drodze, to jednak ośka odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności