Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pytanie odnośnie passata czy felgi Monterey 18" wydłużają datę produkcji jak Dartfordy 18" czy nie ma znaczenia ?

Edytowane przez Lukas27
Edytowany Kolejny Spam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szare dartfordy 18 wydluzaly produkcje, jak jest na dzien dzisiejszy nie wiem, musisz dopytac dilera oni maja aktualne restrykcje. Dalej natomiast pakiet rline przezuca produkcje na nowy rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja że zmienia się z W43 na W46 ;) Także dopisało Ci szczęście :)

 

Mi też po raz kolejny wydłużyli termin produkcji. Brak słów :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

 

Skoro, problemy w czytaniu tytułu tematu ze zrozumieniem - następny post, niezwiązany z tematem równa się ban na tydzień.

Sami do siebie pyskujecie a później wysyłacie raporty - jak dzieci..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej . Mam takie nietypowe pytanie , wie ktoś może jak wyglądają etapy budowy Passata ? , jak długo trwa co pierwsze... kiedy nadawany jest nr VIN...itp. Mam odbiór za jakies 3 tygodnie i mnie rozsadza :)) wybaczcie jak głupie pytanie, ale ciekawi mnie to bardzo.

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej . Mam takie nietypowe pytanie , wie ktoś może jak wyglądają etapy budowy Passata ? , jak długo trwa co pierwsze... kiedy nadawany jest nr VIN...itp. Mam odbiór za jakies 3 tygodnie i mnie rozsadza :)) wybaczcie jak głupie pytanie, ale ciekawi mnie to bardzo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem Variantem 1.8 180KM DSG - faaajnie :)

 

W trybie sport na prawdę robi wrażenie - nie myślałem ,że będzie tak dobrze.

 

I tu pytanie do użytkowników 1.8 180KM ale w manualu (większy moment) - jeździł ktoś też DSG i jak ocenia różnicę?

Różnica w momencie bardzo na korzyść manuala, czy obcięcie momentu przez automat nie jest tak odczuwalne?

 

I ostatnie pytanie o suchą DSG w tym silniku - jak z awaryjnością i żywotnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej daruj sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darować sobie DSG, dobrze rozumiem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darować sobie DSG, dobrze rozumiem ? ;)

 

Słuchaj zależy jak trafisz, taka podstawowa różnica między tymi skrzyniami jest taka, że jedna ma suche sprzęgła i jej zaletą jest to że sprzęgła są oddzielone od mechatroniki i cały syf nie pływa w tym samym oleju a wadą jest to iż przenosi mniejszy moment oraz sprzęgła nie wytrzymują tyle co w mokrej. NIe ma się co bać 150 kkm jjak nie będziesz katował wytrzyma bez wymiany sprzęgieł.

W firmie mieliśmy CC oraz superby z tymi skrzyniami przebiegi 120 kkm- 150 kkm i na 5 CC jeden na gwarancji cała skrzynia w kibel a reszta śmiga jedyną wadą tych 1,8 TSI CC było branie oleju przez silnik i to sporo a co do skrzyni to czasami poszarpywała ale serwis stwierdził że taki urok tych DSG a w skodzie ze skrzyniami żadnych problemów i to była ciekawostka. CC roczniki 2013. Reasumując jak masz kasę bierz gwarancję i DSG bo jazda bajka.

Edytowane przez biner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie właściwe miejsce na to zapytanie, ale nie mam pojęcia jak dodać nowy temat...

A chciałem założyć temat "B8 1.8 TSI (180km)- wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika"

 

Ktoś pomoże, a może moderator mnie wyręczy...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 2 tygodnie odbieram moje B8

Mam pytanie do osób które posiadają instalację telefoniczną Premium.

Ile miesięcznie potrzebujecie GB na dodatkowej karcie SIM (wystarcza wam 2 GB)

Pytam ponieważ kończy mi się umowa w telefonii komórkowej i chciałbym w nowej umowie dokupić dodatkową kartę SIM do instalacji Premium

Dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kartę Heyah prepaid, 1 GB za 5 pln... ale nie będę miał premium, kupiłem modem LTE który będzie działał jako router WIFI, jest też zasilany z wbudowanej baterii gdybym potrzebował go gdzieś z auta zabrać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same usługi VW pochłaniają mi ok 100MB miesięcznie. Reszta transferu schodzi na Spotify i udostępnianie WiFi pasażerom. Mam 2GB w pakiecie i nigdy jeszcze nie zdażyło mi się przekroczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że to nie właściwe miejsce na to zapytanie, ale nie mam pojęcia jak dodać nowy temat...

A chciałem założyć temat "B8 1.8 TSI (180km)- wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika"

Ktoś pomoże, a może moderator mnie wyręczy...

 

Moderator co najwyżej może ci post usunąć...

Wcześniej pisałem dość obszernie n.t. tego silnika.. Zależy czym jeździłeś wcześniej. Dla mnie dynamika tego silnika jest zadowalająca do 220km/h... :) szybciej póki co nie jechałem. Silnik ciągnie w całym zakresie obrotów. Musiałem nauczyć się obchodzić z gazem, bo po sezonie miałbym opony do wymiany.. Przejechałem na razie 3k km i ile oleju było tyle jest. Spalanie zależne od trybu jazdy u mnie od 5.5 do 13 litrów, średnio 7 ( to tak na oko, jak mi naprawią sterownik to będę miał dokładniejsze dane). Tryb sport i eco - zauważalna różnica w charakterystyce silnika. Wrażenia z jazdy ... potrafi być kulturalny i oszczędny, dostojnie przemieścić się z AdoB, potrafi być również narowisty - nie chce powiedzieć, że brutalny, bo to nie auto sportowe ale dający frajdę z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A zwróciłeś może uwagę na wartość chwilowego spalania przy prędkości rzędu 200 km/h ? Ciekaw jestem jak mi będzie wychodziła jazda "autobahn'em", obecnie w Avensis'u 2.0 D4D nie przekracza 10l. Zastanawiam się czy 1.8T przebija 10 o litra czy o np. 5 ale już przy 180km/h wartość spalania spada do jakiejś rozsądniejszej wartości.

Ale te rozważania to tylko sztuka dla sztuki oczywiście ... jakoś trzeba sobie umilić oczekiwanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostałem info od sprzedawcy ze produkcja mojego auta została zatwierdzona na 39 tydzien.

1.8 TSI HL limusin crimson red, manual, z opcji wszystko co możliwe oprócz pełnej skory i szyber dachu. Zamawiany koniec marca.

Wtedy produkcja planowana na 42 tydzien. Juz nie moge sie doczekac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Dynaudia czy poza Szyltonem ktos jeszcze ma problemy z tylnymi drzwiami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej daruj sobie

 

Padł na mnie blady strach.... czyli co , planuje użytkować Passata długo , mam się martwić ...czy jak ??

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

- DSG to bardzo dobry automat , jak się dba to nie sprawia problemów , wiadomo w firmie to się katuje i stąd te opinie się biorą . Wszak nie ma lepszej marki samochodu aniżeli służbowe no nie :) i biner CC miały problemy bo nimi się częściej zapodawało niż skodami :) , jak bym miał CC czy Skode na placu ,brałbym CC , i stąd te problemy :))

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytanie tych ponad 200 stron postów i 48 godzin posiadania passata B8 skłoniło mnie do kilku refleksji.

W zasadzie to chyba założę wątek NIE kupujemy passata B8 :)

1. ACC do 160 bez możliwości wyłączenia samego ACC i zostawienia zwykłego tempomatu to jakaś pomyłka.

2. ACC do 160 nadaje się do...jazdy po mieście.

3. Jeżeli ktoś twierdzi że Passat B8 jest cichy to....zapraszam do laryngologa :)

4. Fotele (niby te najlepsze z masażem) nawet nie leżały obok tych oplowskich AGR.

5. Dlaczego z tyłu ma skóry perforowanej ? VW uważa że tam jest 2 klasa ??

6. Bagażnik...hmmm 500 litrów to się tam zmieści wody ja 200 wycieknie :) VW chyba uważa że Polacy nie jeżdzą z bagażem bo nie oferuje koła dojazdowego celem powiększenia bagażnika do normalnych rozmiarów.

7. Silnik 180 koni jest dobry na .....miasto...słabiutki a spalanie no cóż ponad 10 litrów.

8. Jakość odbioru auta z salonu to, źle spasowana maska, źle spasowany zderzak, okno tylne się nie zamyka bo coś się blokuje.

9. Passat puka do klasy premium to fakt ale podać kawę lub herbatę.

10. Koła 17" w takim aucie "premium"?? :) dobrze że mam 18" to nie musze go plandeką nakrywać na parkingu.

11. brak prawego lusterka opuszczanego na wstecznym, nie no jest w pakiecie za 6 tysi :)

12. Szyby są chyba z folii. W stosunku do Golfa to klasa niżej.

13. Szyby...hmm niby przyciemniane a słońce piecze, w Insigni nie czułem słońca przez boczne szyby.

A tak ogólnie to powyższe rekompensuje DSG i ACC w mieście , więc jesteśmy na zero :)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności