Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Przegląd to jedno, a wymiana oleju to drugie. Przegląd leci zgodnie z ustawieniem. Wymiana oleju jest dynamicznie zmienna i zależy od sposobu eksploatacji.

 

Tylko, że przy wymianie oleju i tak wymieniam filtry itp. A jak już auto jest w serwisie to również ścieżka diagnostyczna itd. więc tym samym wymiana oleju = przegląd. Producent podaje 30 tys faktycznie wychodzi kilka tys mniej, a jak się zrobi po 15-20 tys to tym lepiej dla samochodu szczególnie przy moim sposobie eksploatacji (głównie miasto).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie, troche przelecialem ostatni watek, wiec zapytam bo chyba jakies jaja?

walicie piane z powody rysy 2mm?? czy dobrze zrozumialem?

 

Jak sądzę dla większości z nas zakup w salonie nowego i jak na polskie warunki drogiego auta (tym bardzie jeszcze jak za swoje pieniądze) jest mimo wszystko ważnym i zarazem niezbyt częstym wydarzeniem w życiu nieporównywalnym z nabyciem paczki dropsów w osiedlowym. Nie dziwię się zatem, że kolega zirytował się dostrzegając jakąś nawet małą skazę na aucie. Dla jednego tętniak dla innego idealna okazja do wynegocjowania rabatu, a inny (być może Ty) w ogóle nie podejmie akcji uznając ją za niewartą zachodu. Życie.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 30 km to na rok?

pasowałoby mi jak w fordzie -30 tyś km lub 2 lata

robiłbym przegląd co 30 tyś a wymianę co 15 tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że przy wymianie oleju i tak wymieniam filtry itp. A jak już auto jest w serwisie to również ścieżka diagnostyczna itd. więc tym samym wymiana oleju = przegląd...

Twoja sprawa jak zrobisz, ale jeżeli auto jeździ głównie w mieście i na krótszych odcinkach, to ja bym ten olej zmieniał częściej, przynajmniej dodatkowo 1 raz pomiędzy planowanym pełnym przeglądem, czyli max po 15tys km. Podczas takiej dodatkowej wymiany, oprócz oleju zmieniasz tylko filtr oleju za 50-60zł i korek spustowy za 10zł, wiec to raczej jeszcze nie przegląd. Taką dodatkową zmianę możesz sobie zrobić we własnym zakresie (w innym warsztacie, bez kasowania inspekcji) za max 3 stówki wraz z orygin. filtrem kupionym w ASO, robocizną i lepszym olejem. Jeżeli chcesz za to samo wraz z olejem z beczki wydać 600-700zł, to jedź do ASO.

W powyższym wariancie na przeglądy jedziesz w/g wskazań co 30 tys. lub co 2 lata (co pierwsze) i tam robisz to, co ma być robione/zmieniane podczas przeglądu + pieczątka dla gwarancji. Twoje auto, Twoja kasa, Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić wymianę oleju w ASO z użyciem własnego oleju za ok 300zł - 400zł ( muszę sprawdzić na FV). Olej z beczki w ASO kosztuje ok 100zł/l, a 5l MOTUL Specific płaciłem ostatnio 170 zł za 5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można. Tylko po co? Ani tam szybciej, ani taniej, ani lepiej przy tak prostej robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam warunków do takiej roboty. Czasu też nie mam w nadmiarze. Nie chcę mi się też szukać po Warszawie warsztatów, gdzie może zaoszczędzę 100, ale pewności, że będzie to zrobione dobrze nie mam. W ASO też pewności nie ma, ale przynajmniej pozostaje ślad w papierach i jest kogo opierd...... jakby coś poszło nie tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagtoronik w jankach u Pana Marka:-) w vw za wymiane ksenonow 700 zl szt za sama lampeczke tam 500 za komplet zwymiana... przeglad ideolo 350 zl plus Motul tez po cenach super Dodatkowo w Audi tescia powiedzili w aso zmiana skrzyni za 20kola Pan Marek zmienil cos za 70zl i przejzdzila jeszcze 70tys km do remontu:-) i po remoncie za 4k jezzdzi dalej:-) mozna? Mozna:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. Tylko trzeba wiedzieć gdzie podjechać. Jak się nie wie to można mieć bardzo duże problemy jak trafisz na jakiegoś rzeźnika, który Ci auto spierd....

Samochód mam wzięty w leasing więc dla mnie temat serwisu poza ASO jest wątpliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma leasing do tego gdzie robisz przegląd w swoim aucie? To jakaś wyrocznia jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano to, że ma w VW Leasing i mam w umowie, że przeglądy maja być w ASO. Poza tm nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lease and drive - taki że oddajesz auto po leasingu czy normalny leasing? Za darmo Ci go dali że podpisałeś taki cyrograf czy jak? A jeśli olej sam wymienisz przy zachowaniu oryginalnego filtra i korka spustowego to będą śledztwo prowadzić czy robiłeś sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano to, że ma w VW Leasing i mam w umowie, że przeglądy maja być w ASO. Poza tm nic :)

No to przecież cały czas piszemy, żeby przeglądy robić w ASO, a dodatkowe dobrowolne wymiany oleju już niekoniecznie. Dodatkowa wymiana oleju to nie przegląd. Osobiście zwisa mi to, gdzie sobie ktoś coś robi. Pytał ktoś wyżej "jak podpowiadacie wymieniać olej", to właśnie tak podpowiadamy, ale przecież nie przymuszamy. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z klockami etc? Passat wyświetla wymiany ? I nie zobaczą ze coś było grzebane :) ? Czyli wszystko ori trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczą i co ? Jak z przeglądu dzwonią że klocki / tarcze już do wymiany to zawsze dziękuję i wymieniam u znajomego. Na markowych częściach, za 1/2 kasy. Nigdy z tego tytułu nie miałem problemów z roszczeniami gwarancyjnymi. Zresztą gwarant nie może cię zobligować do wykonywania czynności serwisowych u niego (gdzieś czytałem że nawet takie regulacje prawne są). Może natomiast w razie roszczenia wykorzystywać to na twoją niekorzyść. I dlatego właśnie np. olej zgodnie ze wskaźnikiem wymieniam w ASO, nie przywożę swojego, na dolewki też kupuję w ASO chociaż drożej - silnik jak się zepsuje to grubsza sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak bardzo chcesz dmuchać na zimne, to wystarczy stosować się do zaleceń producenta z instrukcji obsługi samochodu, a tam producent nigdzie nie podaje, że olej obowiązkowo MUSI pochodzić z ASO lub że MUSI on być marki X, Y, Z, itp. Podaje natomiast jakie parametry powinien mieć olej, jak np. klasa lepkości i numer normy VW. Dla świętego spokoju wystarczy tego się trzymać, a nie będzie żadnego punktu zaczepienia, aby z tego powodu ktoś miał prawo cokolwiek rozstrzygać na Twoją niekorzyść w razie roszczeń gwarancyjnych.

PS

To, że na dolewki kupiłeś olej w ASO jeszcze nie świadczy o tym, że taki dolałeś lub że w międzyczasie nie zrobiłeś jeszcze innego mixa. Tego raczej nie udowodnisz sama fakturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sytuacji gdy masz na fakturze inny olej, a oni powiedzą, że był wadliwy to ty jesteś winny i ty musisz szukać paragonu za ten olej i się dalej sądzić z producentem oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie - szkoda prądu na dalsze bicie piany. Mam wrażenie, że niektórzy boją się już własnego cienia. Róbta co chceta. Ja wymiękam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że może niektórych pytanie zdziwi ale nie mogę znaleść w konfiguratorze opcji monitorowania martwego pola w lusterkach wstecznych.

Czy VW ma inną nazwę na tą funkcję??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz w pakiecie drogowym, asystent zmiany pasa ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to masz w pakiecie drogowym, asystent zmiany pasa ruchu

 

a jest możliwość dołożenia tej opcji samej bez tego pakietu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności