Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Właśnie odebrałem pismo polecone z mojego salonu VW. jest jakaś akcja serwisowa na passata. lakonicznie napisali tylko, że chcą "wykonać ulepszenia". ktoś z kolegów dostał już takie pismo i odwiedził salon?

Prowadzimy już tą rozmowę od wczoraj [emoji6] jest parę odpowiedzi powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prowadzimy już tą rozmowę od wczoraj [emoji6] jest parę odpowiedzi powyżej

 

Ja też zostałem zaproszony do serwisu w tej sprawie. Zakres czynności 01 i 17 (przygotowanie auta i wymiana oprogramowania w sterownikach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też zostałem zaproszony do serwisu w tej sprawie. Zakres czynności 01 i 17 (przygotowanie auta i wymiana oprogramowania w sterownikach)

 

Mój drugi tydzień stoi gotowy we fabryce. Oficjalne info: kontrola jakości. Ciekawe czy ten sam powód. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tabela ciśnień (sedan), w kombi może być nieco inaczej.

 

[ATTACH=CONFIG]134693[/ATTACH]

 

 

Sorry za jakość zdjęcia, ale jak będę poza garażem to poprawię ;-)

 

--------

 

W sumie dopiero teraz zauważyłem, że nie ma tu wykazu różnych rozmiarów opon, z wyjątkiem zapasu.

Ja mam 17-ki, 215/55

Może ktoś z innym rozmiarem kół porówna jakie u niego są podawane te parametry.

W instrukcji jest napisane, że na tabliczce są podane ciśnienia dla danego typu samochodu.

 

Też mam sedana ale silnik benzynowy, tam gdzie ty masz 2,8 ja mam 2.6, gdzie ty masz 2,5 ja mam 2.3... a gdzie 3.1 ja mam 2.9 ... czyli różnica 0.2 bara.. a może dlatego, że mam 18" ... hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar karty SIM ma zastosowanie w lepszym zestawie telefonicznym? Zakładam że jest to LTE (Skoda ma LTE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też zostałem zaproszony do serwisu w tej sprawie. Zakres czynności 01 i 17 (przygotowanie auta i wymiana oprogramowania w sterownikach)

 

akcja dotyczy głównie sprawdzenie cisnienia w pompie cisnienia wstępngo, nowe sterowniki DP navi i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam sedana ale silnik benzynowy, tam gdzie ty masz 2,8 ja mam 2.6, gdzie ty masz 2,5 ja mam 2.3... a gdzie 3.1 ja mam 2.9 ... czyli różnica 0.2 bara.. a może dlatego, że mam 18" ... hmm

 

No właśnie, na większym kole, czyli mniejszym profilu ciśnienie wg mnie powinno być inne (wyższe). A tu odwrotnie. Nie mogę teraz sprawdzić w swoim audi, a tam jest pełny wykaz.

 

Teoretycznie jest też chyba inna waga przy tych silnikach (1.8 fsi i 2.0 tdi). W każdym razie ten wynalazek z brakiem wyszczególnienia ciśnień dla różnych rozmiarów kół i opon to ktoś chyba długo opracowywał.

 

To jeszcze ktoś z 19" niech zobaczy jak u niego jest i będzie można nowy temat otworzyć, by spisać wszystkie kombinacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDI 190KM jest cięższy od 1.8 TSI o ok 70kg..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, na większym kole, czyli mniejszym profilu ciśnienie wg mnie powinno być inne (wyższe). A tu odwrotnie. Nie mogę teraz sprawdzić w swoim audi, a tam jest pełny wykaz.

 

Teoretycznie jest też chyba inna waga przy tych silnikach (1.8 fsi i 2.0 tdi). W każdym razie ten wynalazek z brakiem wyszczególnienia ciśnień dla różnych rozmiarów kół i opon to ktoś chyba długo opracowywał.

 

To jeszcze ktoś z 19" niech zobaczy jak u niego jest i będzie można nowy temat otworzyć, by spisać wszystkie kombinacje

 

Nie no ciśnienie na niższym profilu powinno być niższe, bo masz mniejszą objętość opony (więcej miejsca zajmuje felga). Średnica całego koła nie zmienia się, a przynajmniej nie powinna :)

Ja mam 19" i z tego co pamiętam to mi czujniki mówią, że 2,4 jest jako standard dla ustawienia "Komfort" (czyli tylko kierowca+pasażer) oczywiście w czasie szybkiej jazdy ciśnienie skacze nawet 0,4-0,5 w górę.

Myślę, że głównym czynnikiem decydującym o zalecanym ciśnieniu nie są wersje nadwoziowe czy wielkość felg ale silniki. Bo TSI są sporo lżejsze od TDI, tym samym nie wymagają tak wysokiego ciśnienia. Aczkolwiek jak widać te różnice są znikome 0,1-0,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w czasie szybkiej jazdy ciśnienie skacze nawet 0,4-0,5 w górę.

Nigdy nie próbowałem ale możesz zmienić powietrze na azot. Przynajmniej teoretycznie rozszerzalność azotu jest bardziej neutralna na zmianę temp. w stosunku do powietrza.

BTW. rozmawiałem dzisiaj z szefem salonu Renault, który jest mężem mojej koleżanki z pracy i dowiedziałem się jedynie tyle, że ta wymiana oleju po 3k km jaka jest zalecana przez ASO (nie tylko VW ale innych marek również) to jest ściema marketingowa ... i bądź tu mądry ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki rozmiar karty SIM ma zastosowanie w lepszym zestawie telefonicznym? Zakładam że jest to LTE (Skoda ma LTE).

 

Rozmiar karty to standardowy mini SIM jak w większości telefonu sprzed 5 lat. Co do prędkości modemu w instalacji telefonicznej Premium to nie jest to LTE a jedynie 3G :dodupy Modem to: Harman Becker Audi PPiS with AH6A-W

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nigdy nie próbowałem ale możesz zmienić powietrze na azot. Przynajmniej teoretycznie rozszerzalność azotu jest bardziej neutralna na zmianę temp. w stosunku do powietrza.

A wiesz, że pomyślę o tym :) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie jakoś przestawić navi, zeby nie trzeba było za każdym razem ustawiać widoku Google Earth i informacji o natężeniu ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akcja dotyczy głównie sprawdzenie cisnienia w pompie cisnienia wstępngo, nowe sterowniki DP navi i inne

 

a czy Ty już jesteś "po"? i możesz potwierdzić czy po wymianie oprogramowania DP jest już AppConnect oprócz MirrorLinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też zostałem zaproszony do serwisu w tej sprawie. Zakres czynności 01 i 17 (przygotowanie auta i wymiana oprogramowania w sterownikach)

 

Ml000: czy ty jako wlasciciel 2.0tsi w Variancie moglbys zrobic fote swojej tabliczki z wartosciami cisnien w oponach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś instrukcje obsługi w wersji PDF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wartości zalecanych ciśnień dla TSI 220 Sedan, koła 19"

[ATTACH=CONFIG]134700[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134701[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134702[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134703[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134704[/ATTACH]

Jak widać to co jest na wlepie nie do końca ma się do tego co pokazuje system TPMS (na górze aktualna wartość ciśnienia, poniżej zalecana)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie obsuwa z terminem zamówilem B8 HL 1.8 DSG w końcu marca a odbiór zamiast 35 tyg. 39 tydz. a jeszcze nie jest to pewne bo żadnego potwierdzenia nie ma w systemie. 7 bitych miechów czekania jak na noworodka a to tylko auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie próbowałem ale możesz zmienić powietrze na azot. Przynajmniej teoretycznie rozszerzalność azotu jest bardziej neutralna na zmianę temp. w stosunku do powietrza.

Znikoma różnica... Jakby nie było powietrze to w prawie 80% azot ;)

 

A wahania ciśnienia w oponach to normalna sprawa, zależna jest od warunków na trasie jak temperatura czy wysokość npm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znikoma różnica... Jakby nie było powietrze to w prawie 80% azot

Wiesz, nie jestem chemikiem, ale w fizyce zjawisk różnica blisko 22% czynnika to jest b. dużo. Ponad to powietrze jest mieszaniną gazów. Nawet jeśli jest tam 78% azotu to wypadkowe właściwości mogą być inne. Poza tym rozszerzalność cieplna azotu i suchego powietrza jest niemal identyczna. Pamiętać trzeba jednak o tym, że w powietrzu w normalnych warunkach znajduję się woda.

 

Badź co bądź jest gro artykułów gdzie na podstawie testów warunkuje się zalety pompowania azotem - Przede wszystkim dzięki azotowi opona kilkukrotnie dłużej utrzymuje właściwe ciśnienie, co jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa na drodze oraz żywotności opony. Poprawa bezpieczeństwa w czasie jazdy związana jest z lepszym trzymaniem się auta drogi na zakrętach i większą skutecznością przyspieszania oraz hamowania dzięki równomiernemu przyleganiu opony na całej szerokości kontaktu z podłożem. Żywotność opony wzrasta nawet o połowę.

 

Tak czy siak pompuje powietrzem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko żeby to miało jakikolwiek sens to najpierw należałoby użyć pompy i wytworzyć w kole całkowitą próżnię....

jakby nie było to moim zdaniem większość to czysty marketing na wyciągnięcie kasy niż realne korzyści.......

o zawartości azotu w azocie też nie wspomnę bo to też tylko kilka zbędnych procent.. :D

 

znaczy też w kołach mam tylko trochę ponad 70% azotu.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności