Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak. Póki co mam najechane 350km. DSG sprawuje się ok, poza małymi szczegółami:

1. potrafi szarpnąć

2. przy wyprzedzaniu, trzeba odpowiednio wcześnie pomyśleć o dodaniu gazu, coby zareagowała (lag 1-2sek). Dlatego wyprzedzając wolę przełączyć się na sekwencje i korzystać z łopatek.

3. aktywny tempomat po mieście + dsg = spalanie 6 max 7l/100km (jeśli kogoś to interesuje ;)).

 

Przełożenia ma dosyć dobrze zrobione, więc na brak przyspieszenia nie ma co narzekać. Jak już się namyśli to idzie ładnie. Póki co nic nie stuka, nie puka. No i oczywiście trzeba uważać, bo chwila nieuwagi i w mieście 120 lecimy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wogole to kupilbym co innego;) ale nie wracajmy do tego

Co byś kupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Wasze merytoryczne podpowiedzi utwierdziły mnie w przekonaniu,że 1,8 TSI w manualu będzie jednak lepszym rozwiązaniem.

Nie ma dla mnie żadnego znaczenia czy przyspiesza 0,1 s szybciej czy wolniej. Chodzi mi tylko i wyłącznie o awaryjność. A tu manual wygrywa.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zamówiony 1,8 TSi 180KM z manualem z AID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zamawialem B7, to tez sie zastanawialem nad skrzynia, kupilem manuala bo koszty i takie tam, i po 2 latach kupilem 2 passata w automacie, wiecej bledu w wyborze skrzyni nie popelnie:) ( gdybym wzial od razu w automacie to bym jezdzil B7 a tak jest B7 i B8 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aut bez automatu nawet nie brałem pod uwagę. Ze względu na trwałość DQ200 zastanawiałem się pomiędzy Passatem 2.0 220, Superbem 2.0 220 albo zupełnie innym autem (np. BMW, Mazda, Mercedes).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie Pan zadowolony :)

 

Jestem o tym Przekonany. Moje jedyne wątpliwości dot. tylko skrzyniu....ale pomogliście mi w tym zakresie :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ja jak zamawialem B7, to tez sie zastanawialem nad skrzynia, kupilem manuala bo koszty i takie tam, i po 2 latach kupilem 2 passata w automacie, wiecej bledu w wyborze skrzyni nie popelnie:) ( gdybym wzial od razu w automacie to bym jezdzil B7 a tak jest B7 i B8 )

 

...no tak tyle , że Ty masz 6 stopniową z potężnym motorem :) Inna bajka niż 1,8 180KM.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aut bez automatu nawet nie brałem pod uwagę. Ze względu na trwałość DQ200 zastanawiałem się pomiędzy Passatem 2.0 220, Superbem 2.0 220 albo zupełnie innym autem (np. BMW, Mazda, Mercedes).

 

Tak Piotek...mamy podobny tok rozumowania...ale budżet jest sztywny i do 120 k. tylko w manualu ( bo jak sam stwierdziłś 7 stipniowa jest zbyt awaryjna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzanie mantry o awaryjności DQ200 powoduje właśnie tą złą sławę...

Z ciekawości sprawdziłem forum golfa, super a i octavii szukając w miarę nowych tematów o awariach dq200. I nic.

Za to u nas na forum B8 mamy juz kogoś z dsg6 do wymiany i kilka osób z szarpiącym dsg7 mokrym... Też mialem wątpliwości przy zakupie ale teraz jestem bardzo zadowolony :) Pewnie do czasu aż się zepsuje :P

Ale fakt jest taki ze w wątku o usterkach jest cala masa problemów opisanych a dq200 jakoś jeszcze nikomu nie 'padła'. Albo nikt się jeszcze nie przyznał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, że nowe egzemplarze są lepsze ale o tym dowiemy się zapewne za kilka lat :-) Ze względu na swoją konstrukcję suche sprzęgła muszą być mniej trwałe tyko pytanie o ile mniej. Na pewno za to mają mniejsze opory i dzięki temu mniej palą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z tą "podobno wadliwą" skrzynią prawie 200000km w Superbie i zero problemów.

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym podpytać czy w silniku 2.0 TSI 220KM, DSG6 i DSG7 to jest ta sama skrzynia o tym samym oznaczeniu?

Która z nich jest bardziej "komfortowa" tzn mniej wysilona a co za tym idzie mniej podatna na rożnego rodzaju awarie? Mówimy o motorze 220KM ("zwykły" passat i alltrack).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dsg6 i dsg7 mokra to całkiem różne skrzynie o różnych oznaczeniach. O ile pamiętam dq250 i dq500 odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O suchej DSG. Wygląda na to że sie przegrzewa. po 3 godzinnej jeździe >200 km/h automat zmieniał biegi jak początkujący uczeń. Nawet 6-7-6 szarpnięcia jakby hamulca dotykał na chwilę. Po dłuższym odpoczynku wszytko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O suchej DSG. Wygląda na to że sie przegrzewa. po 3 godzinnej jeździe >200 km/h automat zmieniał biegi jak początkujący uczeń. Nawet 6-7-6 szarpnięcia jakby hamulca dotykał na chwilę. Po dłuższym odpoczynku wszytko wróciło do normy.

 

To jest niestety normalne, ponieważ suche sprzęgła mają dużo gorsze chłodzenie. Częste używanie skrzyni w ten sposób może niestety znacznie skrócić jej trwałość. DQ200 została zaprojektowana aby przede wszystkim być mała, lekka, z małymi oporami (eko) i tez względnie tania. To jest skrzynia, która jest super rozwiązaniem w fabii ale do jeżdżenia w trasie z dużymi prędkościami lub do dużych momentów obrotowych po prostu się nie nadaje. W Audi na przykład jej nie montują, a zamiast niej można spotkać DQ380 (tez 7 biegów ale mokra, mniej wytrzymała niż DQ500)

 

Jak ktoś jeździ spokojnie i "oszczędza" skrzynię to wytrzyma pewnie dość długo bo wtedy pracuje jakby miała podpięty słabszy silnik :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to że sie przegrzewa. po 3 godzinnej jeździe >200 km/h

A dla mnie to troche dziwne bo przypuszczam że przy >200 był cały czas zapięty 7 bieg, więc nie było tarcia na sprzęgłach (zatem i powodów do przegrzewania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr - zapytam z ciekawości, czy jest tu na forum B8 choć‡ jedna osoba której "padł‚a" ta skrzynia?

A może znasz kogoś› spoza forum komu to się™ przytrafił‚o?

 

Dawid - na forum znajdziesz na tego typu pytania tyle odpowiedzi ilu użytkowników :)

Najlepiej samemu się™ przejechać ‡ i sprawdzić‡. Na papierze jest 70nm różnicy, ale papier nie odda Ci wrażeń „ z jazdy. Dzięki dsg 7 nałożnica w 0-100 vs manual jest chyba na poziomie 0,1s, przy czym wygoda dsg nie do przecenienia.

 

No powiem Ci że na testowej jeździe miałem dsg i.....dla mnie rewelacja. A Tobie jak ona się spisuje? Ile już kkm przejechałeś?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czytając watki mam wrażenie, żę większość użytkowników swe paski ma wzięte w leasing, bądź na firmę....pojeżdą 2,3 , może 4 lata i następny...

Wrócę więc do swego wcześniejszego pytatania. Wybór padł na 1,8 TSI, 180KM. Zastanawiałem się na skrzynią. Ze względu na cenę (10tyś) zdecydowałem się na manuala. Zamówione. Aczkolwiek jazdę próbną miałem z DSG...i byłem zachwycony właściwościami jezdnymi. Teraz zastanawiam się czy jednak nie zdecydować się na dsg. Użytkownicy piszą o jeździe w trasie, etc. Ja swoje auto będę użytkował głównie w mieście, na krótkich dystansach. Trasa , może kilka razy w roku. W ciągu roku zrobię może jakieś 10 kkm. Czy w tej sytuacji nie lepiej jednak złożyć zamówienie na DSG? Czy użytkownicy tego silnika z tą skrzynią mają większe , czy tez mniejsze problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No powiem Ci że na testowej jeździe miałem dsg i.....dla mnie rewelacja. A Tobie jak ona się spisuje? Ile już kkm przejechałeś?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czytając watki mam wrażenie, żę większość użytkowników swe paski ma wzięte w leasing, bądź na firmę....pojeżdą 2,3 , może 4 lata i następny...

Wrócę więc do swego wcześniejszego pytatania. Wybór padł na 1,8 TSI, 180KM. Zastanawiałem się na skrzynią. Ze względu na cenę (10tyś) zdecydowałem się na manuala. Zamówione. Aczkolwiek jazdę próbną miałem z DSG...i byłem zachwycony właściwościami jezdnymi. Teraz zastanawiam się czy jednak nie zdecydować się na dsg. Użytkownicy piszą o jeździe w trasie, etc. Ja swoje auto będę użytkował głównie w mieście, na krótkich dystansach. Trasa , może kilka razy w roku. W ciągu roku zrobię może jakieś 10 kkm. Czy w tej sytuacji nie lepiej jednak złożyć zamówienie na DSG? Czy użytkownicy tego silnika z tą skrzynią mają większe , czy tez mniejsze problemy?

Ja jeżdżę już 4 VW z DSG i nigdy nie miałem żadnych problemów. Żona użytkuje Tiguana z 2010 przebieg ok 80000 DSG TSI i nic. Żadnego szarpania. Przy 60 tyś zmieniałem jej olej w skrzyni w ASO. Jeżeli masz zamiar użytkowac auto głównie w mieście, przebieg roczny ok 10tyś to się nie zastanawiaj tylko bierz DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz jeździć po mieście i wolisz manuala... dla mnie to słabe, kupujesz auto raczej komfortowe i chce Ci się zmieniać biegi, ja cenię sobie wygodę i za nic nie zamieniłbym dsg na manuala, wygoda i komfort, nie mówiąc już o aktywnym tempomacie, który redukuje albo dorzuca bieg w locie. W dsg też masz manuala :). Awaryjność, znam ludzi, którzy po 50tys. wymieniali sprzęgła i skrzynie manualne... w dsg wszystko się robi samo, zasiądzie Ci kobieta za kierownicą pojedzie do fryzjera i wróci ze spalonym sprzęgłem, nie mówiąc już o tym jak katowała skrzynię, której odgłosów nie słyszałeś i może dobrze bo byś się załamał... w dsg to się nie zdarzy. Dla mnie wybór jest prosty bo i auto mocne wybrałem, najeździłem się manualem w życiu a teraz stawiam na wygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr - zapytam z ciekawości, czy jest tu na forum B8 choć‡ jedna osoba której "padł‚a" ta skrzynia?

A może znasz kogoś› spoza forum komu to się™ przytrafił‚o?

 

Dawid - na forum znajdziesz na tego typu pytania tyle odpowiedzi ilu użytkowników :)

Najlepiej samemu się™ przejechać ‡ i sprawdzić‡. Na papierze jest 70nm różnicy, ale papier nie odda Ci wrażeń „ z jazdy. Dzięki dsg 7 nałożnica w 0-100 vs manual jest chyba na poziomie 0,1s, przy czym wygoda dsg nie do przecenienia.

 

Rozumiem ,że u Ciebie wszytko ok z tą skrzynią? Jesteś zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzyn DSG jezdzi miliony, na pewno jakis odsetek jest wadliwych, psujacych sie itd, jak ze wszystkim, ale dlaczego masz rezygnowac z wygody z tego powodu? jezeli na drodze stoi kasa, to nie ma dyskusji, ale jesli tylko strach to sie nie zastanawiaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności