Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję i życzę przyjemności i radości z użytkowania nowego 330i :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na samym początku chciałbym podziękować za kawał dobrej lektury - uprzyjemnia czas oczekiwania na autko.

Zarejestrowałem konto, bo odbieram swojego B8 1.8TSI CL w najbliższy piątek.

Sedan + Tungsten + Soho. Oczywiście pakiet business, top led i podgrzewane fotele, ale zauwazyłem, że to standard przy CL w autach "od ręki"

Cieszy mnie późna produkcja - grudzień 2016 (auto z wyprzedaży rocznika).

Mam kilka pytań - w wyszukiwarce znalazłem wiele opinii na temat Dynaudio - skrajnie różnych. Jak to się ma w przypadku standardowego 8-głośnikowego zestawu? Moglibyście jakoś to ocenić, opisać? :)

 

Czy ktoś z Was próbował poprawiać audio we własnym zakresie? (serwis car audio, etc) - chodzi mi o wygłuszenie drzwi itd. Jak się ma do tego gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc. dla mnie standardowy zestaw jest....standardowy. wystarcza do auta - ale nie jst to żaden hi end. ale nie jest też słaby jak w japońcach. w domu mam porządny zestaw muzyczny a do auta tamten jest wystarczający.

ps. standardowy gra gorzej niż w aucie żony seat leon 2004 r sound system....

ps. witam też w Wro:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześc. dla mnie standardowy zestaw jest....standardowy. wystarcza do auta - ale nie jst to żaden hi end. ale nie jest też słaby jak w japońcach. w domu mam porządny zestaw muzyczny a do auta tamten jest wystarczający.

ps. standardowy gra gorzej niż w aucie żony seat leon 2004 r sound system....

ps. witam też w Wro:P

 

:victory - to się może kiedyś na światłach spróbujemy. Mój to manual :D

W sumie niczego więcej nie oczekuję niż standardu ;) Myślałem, że skoro Dynaudio jest tak słaby (sądząc po opiniach), to standard jest już w ogóle tragiczny. Drugi samochód to Hyundai i30 II FL i muszę przyznać, że gra to całkiem przyzwoicie - zwłaszcza biorąc pod uwagę klasę auta. Myslę jednak, że w Passacie będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to powolutku jeżdżę . Jeszcze z 1 tys km żeby spróbować silnika. Ale jestem ciekawy bardziej czy z grudnia tez tłucze zawieszenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie to powolutku jeżdżę . Jeszcze z 1 tys km żeby spróbować silnika. Ale jestem ciekawy bardziej czy z grudnia tez tłucze zawieszenie ;)

 

z DCC czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W nowym q5 wprowadzaja co jest żenada napęd dołączany na tył ( niech sobie go w du.... Wsadza, oszczędności, wszędzie oszczędności)

W teorii napęd tzw. ULTRA nie jest dołączany, tylko jest odłączany, a to różnica. Auto głównie jeździ ciągle spięte 4x4, odłącza jedną oś tylko w warunkach jednostajnej jazdy po autostradzie w dobrych warunkach itp. Czytałem test nowej A4 zarówno z Torsenem jak i tym Ultra i gość nie dopatrzył się żadnych różnic w normalnych warunkach użytkowania.

Też się skrzywiłem na to, że idą w tym kierunku, ale co mają robić jak UE ciągle nowe normy emisji spalin narzuca. Wzięli by się bardziej za dymiące kominy w fabrykach i gospodarstwach domowych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to "Quattro" nie zawsze jest stałym napędem 4x4 - to zależy od modelu audi. Quattro to nazwa ogólnie na 4x4 w audi, które de facto są realizowane różnie w zależności od modelu. W A3/S3 jest haldex, jak w VW. W starym TT też był haldex. W innych jest torsen, a to też w różnych wersjach. I wszystkie nazywają się Quattro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałe Quattro jest bezdyskusyjnie najlepsze bo najbardziej przewidywalne i najtrwalsze.

Ale quattro na haldexie czy 4motion w vw i tak jest 100razy lepsze niż ośka szczególnie przy wiekszej mocy. Napędu 4x4 najbardziej mi brakuje w wersji 220km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, otóż zbliża się odbiór auta i z racji na moją prace moge tylko w sobote a dealer, u którego zamówiłem auto (200KM od mojego miejsca zamieszkania) mówi, że nie wydają samochodów w sobote.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Co to za problem wydać auto w sobote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z DCC czy bez?

 

Bez - chyba to zgłoszę bo mam na czawartek listę usterek a do serwisu sie czeka półtora tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez - chyba to zgłoszę bo mam na czawartek listę usterek a do serwisu sie czeka półtora tygodnia

 

Zauważyłem właśnie, że Twoje pierwsze chwile z Passatem dosyć nieciekawe. Złe miłego początki - tak trzeba myśleć :dobrze. Rok temu odbierałem nowego Hyundaia z salonu - i żadnych stuków, awarii czy nieciekawych odgłosów nie zauważyłem. Auto jest mocno eksploatowane - na dzień dzisiejszy ma ponad 40k i nadal cisza.

 

Albo to kwestia wyjątkowej myśli technicznej z Korei :taksobie, albo kwestia mojej małej wrażliwości. Kilka dni po odbiorze opiszę wrażenia z Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie pytanie, otóż zbliża się odbiór auta i z racji na moją prace moge tylko w sobote a dealer, u którego zamówiłem auto (200KM od mojego miejsca zamieszkania) mówi, że nie wydają samochodów w sobote.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Co to za problem wydać auto w sobote

 

Odbierałem w sobotę w Autorud w Rzeszowie i nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy trzeba było ustalać przed zapłatą zaliczki. Teraz jesteś tylko jednym z wielu i zatańczysz jak Ci zagrają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie rzeczy trzeba było ustalać przed zapłatą zaliczki. Teraz jesteś tylko jednym z wielu i zatańczysz jak Ci zagrają.

 

I tak mam wrażenie, że przy wyprzedaży 2016 mają trochę w*****ne na klientów. Wysyłałem zapytania do kilku dealerów VW przed wyborem Passata - nie wszyscy nawet raczyli maila posłać, o telefonie nie wspominając. Kiedy w końcu znalazłem dwie konkurencyjne oferty, wybrałem tańszą - przedstawiciel droższej (a w tej samej wersji wyposażenia / dużo mniej atrakcyjnej) stwierdził, że on się nie przejmuje, bo sprzeda ten samochód w tydzień przy obecnym zainteresowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 4Motion (haldex 5 generacji) napęd jest podobno przez większość czasu w 90% na przód, a w 10% na tył. ja się miło zdziwiłem jak w zeszłym tygodniu pan parkingowy pod wyciągiem podszedł do mnie dopytywać się czy mój passat jest na cztery buty, bo ładnie "pchał" tyłem ;).

 

http://www.volkswagen.co.uk/technology/transmissions-and-drivetrains/4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie pytanie, czy wszystkie diesle w Passacie B8 mają Ad Blue? Ewentualnie, które nie mają? No i jak wygląda eksploatacja z tym dodatkiem, czy zamarza zimą, co ile sie go dolewa. Ma ktos juz doswiadczenia z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCR maja, w zimie nie zamarza, u mnie bylo nawet do -25 i bylo ok, uzupelniam zawsze na stacjach na stanowisku dla ciezarowek, starcza na jakies min 10000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,6tdi też , bo gdzieś wyczytałem, że nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję i życzę przyjemności i radości z użytkowania nowego 330i :)

 

Dziękuję bardzo serdecznie :)

Jutro odbiór w Czestochowie i pierwsze 600km do Szczecina :)

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów, do zobaczenia na drodze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności