Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

pod dużą galerią handlową zawsze stoi kilka b8 (swoją drogą strasznie dużo ich widuję na drogach) może akurat jak mojego będzie odrobinę trudniej to wezmą innego :D no ale cóż, chyba tak trzeba będzie zrobić z tym etui...

Zadam inne pytanie być może głupie, ale zapomniałem sprawdzić na jeździe próbnej: czy da się cofać na złożonych lusterkach? (oczywiście mowa o tych elektrycznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem czy Keyless czy zwykły kluczyk, to i tak ukradną jeśli upatrzą sobie auto. Jedyne skuteczne zabezpieczenie to AC +GAP i śpisz spokojnie. Można ewentualnie wkładać kluczyk w etui blokujące w potencjalnie niebezpiecznych miejscach.

 

Ja właśnie takie etui sobie chce kupić a poza AC i GAP to blokada skrzyni i odcięcie zapłonu no i z Easy Open też alarm. Może pomyślę też o GPSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można....

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Tak więc... Wchodzę pierwszy raz po zakupie auta w Car -> Ustawienia (zębatka w prawym-dolnym rogu) -> Siedzenia i dostaję komunikat o potrzebie włączenia zapłonu. Ok, zapłon i wracam do ustawień, ale pod-menu "Siedzenia" już nie ma... Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wystarczy mieć ac + gap do wartości fakturowej do 4 lat i zero stresu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy mieć ac + gap do wartości fakturowej do 4 lat i zero stresu.....

 

Niby zero stresu ale auta nie masz. Co z tego ze dostaniesz zwrot, ale nie po to kupuje auto aby mi je ukradli:) i co innego jeśli masz kredyt to zwrot idzie na spłatę tego kredytu. W przypadku kupna za gotówkę - OK, ukradli, kupię nowe :)

Wolę się zabezpieczyć na tryliard sposobów aby jednak kradzież byla utrudniona i na końcu myśleć dopiero o AC+GAP (które de facto też biorę do auta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest GAP to spłaca leasing i jeszcze oddaje ci tą kasę, którą wpłaciłeś... Jakiś koszt leasingu chyba tylko nie jest przez to pokryty. Także np. w 3 roku nawet opłaca się jak je ukradną. Zakładając, że dostanie się ubezpieczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyszedł i czas na mnie aby byc przyszłym właścicielem paska. Odbiór koniec lipca a oto konfiguracja:

Passat limuzyna Highline z silnikiem 2,0 TSI 220KM DSG

KOLOR AUTA CZARNY DEEP PERŁOWY

Pakiet Bussines

Pakiet R-line wewnętrzy i zewnętrzny z czarną tapicerką

Brak oznaczenia silnika na klapie bagażnika

Szyba tylna oraz boczne dodatkowo przyciemnione

Autoalarm

System elektrycznego otwierania i zamykania klapy bagażnika

Acive info display

System dźwięku Dynaudio

Gniazdo 230V w konsoli środkowej

Kamera cofania

Gwarancja na 4 lata z limitem 80000km przebiegu

 

Czekam z niecierpliwością aby tez ponarzekać na jakieś pierdoły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy skladales zamownie ze dostales taki termin ( potwierdzony ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 5 maja i rocznik modelowy będzie już 2018. Także nawigacja 8 cali, w pakiecie biznes keyless i w standardzie ambient. W sumie nie wiem czy potwierdzony czy nie ale jak chciałem jeszcze domówic roletki to juz nie moge bo zawierdzony Pani sprzedająca powiedziała mi 31 maja że "termin juz zatwierdzony i auto będzie produkowane za ok 3 tygodnie"

 

Tyle co ja się tutaj naczytałem to nie lada wyzwanie skonfigurować swoje auto teraz:)

Edytowane przez drozdzuu
bo tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem 5 maja i rocznik modelowy będzie już 2018. Także nawigacja 8 cali, w pakiecie biznes keyless i w standardzie ambient. W sumie nie wiem czy potwierdzony czy nie ale jak chciałem jeszcze domówic roletki to juz nie moge bo zawierdzony Pani sprzedająca powiedziała mi 31 maja że "termin juz zatwierdzony i auto będzie produkowane za ok 3 tygodnie"

 

Tyle co ja się tutaj naczytałem to nie lada wyzwanie skonfigurować swoje auto teraz:)

To fajnie trafiłeś. Ja zamówiłem 2 maja, także 2.0 tsi i wstępny termin produkcji to przełom lipca i sierpnia więc co najmniej miesiąc później niż Twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inne wyposażenie o tym zadecydowało. A może mnie przesuną albo Twój szybciej zrobią;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem hak, dźwiękoszczelne szyby, progresywny układ kierowniczy więc trochę nietypowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, prosze o Wasze doswiadczenie/podpowiedzi.

Siedze w konfiguratorze i na dniach chcialbym zamowic B8 Variant.

Poczatkowo sklanialem sie ku Alltrackowi, ale jestem takim typem, co to nie lubi czekac, jak cos kupi. Oczekiwanie na Alltra ka ok 2 razy dluzsze.

Takze decyzja stanela na Variancie.

Obecnie jezdze B7 TSI. Uwielbiam benzyny, ale tez jakos specjalnie nie gardze dieslami.

I mam dylemat. O ile w przypadku Alltracka bylem/bylbym zdecydowany na BiTDI, o tyle w przypadku Varianta dochodzi opcja TSI 280. Czy mozecie sie wypowiedziec na temat tego silnika? Co byscie wybrali/wybraliscie? Czy nim jezdziliscie?

Oczywiscie prosze nie poruszac jednej kwestii - spalania. To wiem na pewno, wieksze w przypadku TSI i to pewnie ok 4 litrow.

Na chwile obecna mam mieszane uczuccia - chcialbym benzyne, ale kosztuje ca identycznie, co BiTDI, paliwo wyniesie mnie ok 12 tys zl wiecej w 3 lata (zakladajac spalanie o ok 4l wyzsze) i tyle...

Znam pare osob w warszawskich salonah i serwisach VW, ale nikt nie jezdzil, nie zna nikogo, co ma TSI 280 i nie maja nigdzie demo, zeby moc zrobic test drivea...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem zarówno tsi 280 jak i bitd 240. Oba silniki moim zdaniem świetne. W bitd chyba bardziej czuć kopnięcie, wgniatanie w fotel. Na niskich obrotach bitd bardziej słychać, ale na pewno nie jest to dokuczliwe. Tsi praktycznie wcale nie słychać - tylko przy dodawaniu gazu. Z kolei tsi przy prędkościach autostradowych, z racji na takie a nie inne zestopniowanie skrzyni biegów, ma dość wysokie obroty. Trudny wybór. Jeśli spalanie nie jest argumentem, to chyba jednak brałbym tsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeździłem zarówno tsi 280 jak i bitd 240. Oba silniki moim zdaniem świetne. W bitd chyba bardziej czuć kopnięcie, wgniatanie w fotel. Na niskich obrotach bitd bardziej słychać, ale na pewno nie jest to dokuczliwe. Tsi praktycznie wcale nie słychać - tylko przy dodawaniu gazu. Z kolei tsi przy prędkościach autostradowych, z racji na takie a nie inne zestopniowanie skrzyni biegów, ma dość wysokie obroty. Trudny wybór. Jeśli spalanie nie jest argumentem, to chyba jednak brałbym tsi.

 

Dzieki za Twoje slowa.

Jednak moze zle sie wypowiedzialem.

Spalanie jak najbardziej jest argumentem, mocniejsza strona BiTDI, ale takim, ktory znam.

Dlatego prosilem inne za i przeciw BiTDI i TSI280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tsi280 ale w skodzie, wziąłem je dla 4x4, nie mam porównania do BiTDi, ale zanim kupiłem mój dealer sprowadził mi wersje silnikowe, które brałem pod uwagę przy zakupie, każdą na 2 doby, żebym mógł sprawdzić i spalanie na swojej trasie (robiłem po 400km każdym) i inne bajery - już wiesz kogo cisnąć. w ostateczności pojeździj skodą, o ile tam sprawdzisz to co potrzebujesz (w radomiu mieli taki silnik w testówce), bo napęd jest identyczny. co do spalania - jadąc zgodnie przepisami krajówką widzę u siebie w granicach 8-8.5 , niektórzy nawet 7.x widzą. mi na mieście bez świateł i korków wychodzi ok 10l. przy normalnej jeździe, nie emeryckiej. silnik podatny na podnoszenie mocy, robią z niego prawie 500KM i ponad 550Nm, nawet 12s do 200km/h. drugi raz bym brał tsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusy TSI280:

- ma prawdziwe wydechy, a BiTDI atrapy. Tak mówię, bo to może być argument ;)

- lepsza kultura pracy (cichszy, mniej trzęsie)

- nie ma adblue (jeszcze, bo może się to zmienić)

- samochód jest lżejszy chyba o 100kg

 

Plusy BiTDI:

- tak jak tu ktoś pisał - lepiej wgniata w fotel (chociaż TDI szybko wskakuje na kolejne biegi, co trochę osłabia ten efekt, z resztą czas do setki nie kłamie)

- ma lepsze DSG 7 biegowe, przez co nie tylko na trasie ekonomiczniejsze, ale ma większy potencjał do chipowania.

 

Tyle mi się na razie uzbierało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam tsi280 ale w skodzie, wziąłem je dla 4x4, nie mam porównania do BiTDi, ale zanim kupiłem mój dealer sprowadził mi wersje silnikowe, które brałem pod uwagę przy zakupie, każdą na 2 doby, żebym mógł sprawdzić i spalanie na swojej trasie (robiłem po 400km każdym) i inne bajery - już wiesz kogo cisnąć. w ostateczności pojeździj skodą, o ile tam sprawdzisz to co potrzebujesz (w radomiu mieli taki silnik w testówce), bo napęd jest identyczny. co do spalania - jadąc zgodnie przepisami krajówką widzę u siebie w granicach 8-8.5 , niektórzy nawet 7.x widzą. mi na mieście bez świateł i korków wychodzi ok 10l. przy normalnej jeździe, nie emeryckiej. silnik podatny na podnoszenie mocy, robią z niego prawie 500KM i ponad 550Nm, nawet 12s do 200km/h. drugi raz bym brał tsi.

 

 

 

 

Kolego ładnie przesadziłeś lol....

12 sekund 0-200???

Z 2.0 to?? Takiego czasu nie robi m4, kolegi m5 ma chyba z 16 czy 15 do 200 a ma 560 kucy... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ładnie przesadziłeś lol....

12 sekund 0-200???

Z 2.0 to?? Takiego czasu nie robi m4, kolegi m5 ma chyba z 16 czy 15 do 200 a ma 560 kucy... Pozdrawiam

 

1/4mili 11.46s @ 120.28 mph = 193km/h, czas porownywalny z Lamborghini Huracan

czyli do 200km/h pewnie by dociagnal <12s

4x4 robi roznice przy starcie

https://www.briskoda.net/forums/topic/416122-skoda-superb-iii-4x4-280-a-sleeper%E2%80%99s-journey-%E2%80%93-280ps-to-560ps/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności