Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak pisałem, tego nie ma właśnie w pakiecie r-line, należy dodatkowo wyłożyć te 380zł, zdziercy! Z kolei jak dobiera się te lampy do zwykłego HL (bez r-line) to się dokłada poprostu coś takiego jak "r gmbh", bez dopłaty. Fajnie, że można wziąć te lampy bez koniecznosci zamawiania całego r-line. I tu wychodzi kolejna dziwna sprawa, bo nie da się do zwykłego HL dobrać czarnej podsufitki (ta jest tylko w r-line exterieur), a do alltracka można ją dokupić. Strasznie udziwniają, a akurat czarna podsufitka poza dużo lepszym wyglądem jest zdecydowanie bardziej praktyczna, bo się nie brudzi tak jak jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę w ETKA to 8SQ jest też dla Sedana, tylko może w PL nie dostępne. Tylko nie mogę się doszukać numeru katalogowego. Ma ktoś takowy choćby tych z Varianta, może jakoś analogicznie odnajdę...

ciemnyrline.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no co Ty mówisz...??!! Czyli to jest dodatkowo oprócz pakietu zewnętrznego R-line?

Masz real foto?

to coś takiego:

http://allegro.pl/vw-passat-b8-r-line-combi-lampy-tyl-komplet-i6765598509.html

 

Mój B8 wyprodukuje się za tydzień także zdjęć nie mam- ale to jest opcja płatna.

W moim przypadku do varianta highline bez pakietu r-line .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Edytowane przez DemoniK
Do usunięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszych wypowiedzi wynika, że są aktualnie 3 rodzaje tylnych lamp do B8. Ciekawe.

Być może wczoraj widziałem sedana z lampami R-line, bo zdziwiło mnie że kierunkowskazy migały na dolnej krawędzi a nie na środku (jak u mnie a mam HL).

 

Jak nie to albo mam zwidy, albo ktoś coś mega wyrzeźbił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolna krawędź to brzmi jak trend/comfortline czyli zwykłe światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czym się różnią te R-line od tych z HL - przyciemnieniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to chciałem zweryfikować, wydaje mi się że oprócz klosza ciemniejsze są także te paseczki drobne wewnątrz lampy. Najlepiej by to było widać, jakby 2 zaparkowały obok siebie. Jakby ktoś był na przeglądzie w salonie i by tam stał taki to by można było pstryknąć fotkę dla porównania ;) Generalnie jedne i drugie są ładne, te zwykłe chyba bardziej takie cukierkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w salonie czarnego rline to z lampami rline kozak to wyglądało ale chyba wiele rline nie ma tych lamp tylko standardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziś odebrałem R-line z dachem panoramicznym, ku zdziwieniu odkrylem ze nie ma schowka na okulary w podsufitce (dekiel z fake-fugą), czy to standard w tej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

dziś odebrałem R-line z dachem panoramicznym, ku zdziwieniu odkrylem ze nie ma schowka na okulary w podsufitce (dekiel z fake-fugą), czy to standard w tej konfiguracji?

 

Tak, nie ma schowka w konfiguracji z dachem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożone ale jeszcze nie poszło na produkcję no i mam dylemat, bo wziąłem Easy Open. I zastanawiam się czy z tego nie zrezygnować i wziąć tylko elektryczną pokrywę bagażnika lub zrezygnować z Easy Open na koszt Discover Pro (droższe o ok 300zl od EasyOpen przy pakiecie Business).

 

Bezkluczykowy dostęp nie jest tak bardzo ułatwiający życie jak otwieranie bagażnika przez machniecie nogą, ale to jest dostępne tylko przy Easy Open, bo w samym elektrycznym zamykaniu bagażnika już nie. No ale moze lepiej postawić na DP bo jest więcej opcji niż w DM (jak App Connect czy Street View czy Google Earth). Okazja czyni złodzieja, a co prawda można kupić futerały na kluczyk blokując sygnał ale wtedy trzeba kluczyk wyjąć z futerału przed otwarciem auta (W przypadku Keyless access). Chyba więc wezmę Discover Pro zamiast Easy Open...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, ale doszedłem do wniosku, że mi DM w zupełności wystarcza. Street View/Google Earth mi nie są potrzebne, ani większy wyświetlacz. Samego Car-Net jeszcze nie rejestrowałem.

Natomiast co do Easy Open - jakkolwiek się wydaje bajerem to już przekonałem się dużo o jego użyteczności podczas zakupów w deszczową pogodę/jazdy z dużymi bagażami. Keyless to też fajne rozwiązanie i po pierwszych dwóch jazdach już nie myślę o kluczyku, a tuż przed odbiorem cały czas się zastanwiałem po co to brałem :)

Jeśli jesteś fanem tabletów, większych wyświetlaczy to bierz DP, bo pewnie będziesz później żałował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale moze lepiej postawić na DP bo jest więcej opcji niż w DM (jak App Connect czy Street View czy Google Earth). Okazja czyni złodzieja, a co prawda można kupić futerały na kluczyk blokując sygnał ale wtedy trzeba kluczyk wyjąć z futerału przed otwarciem auta (W przypadku Keyless access). Chyba więc wezmę Discover Pro zamiast Easy Open...

 

DM mozna doposazyc w App Connect (+820pln) oraz w wybieranie glosowe (+870pln) co lacznie daje 1690pln.

Street View i Google Earth, wiekszy wyswietlacz oraz dysk twardy na mapy i muzyke tylko w DP. Jezeli nie zalezy Ci na tym to DM + te 2 opcje wyjdzie Ci taniej o 1690 wzgledem DP - czyli jestes w polowie ceny Easy Open.

Przemysl temat na czym tak naprawde Ci zalezy w DP - bezkluczykowy dostep i uruchamianie + klapa elektryczna sa mega wygodne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobny dylemat, ale doszedłem do wniosku, że mi DM w zupełności wystarcza. Street View/Google Earth mi nie są potrzebne, ani większy wyświetlacz.

Mnie po 2 miesiącach już się znudziło posiadanie Dpro. Nie używam mirrora bo nic tam nie ma, a mapy google lepiej się obsługuje z poziomu tableta którego mam w aucie na stałe do tego mogę oglądać w korkach filmy i używać co mi się podoba, a wszystko to na wyświetlaczu AMOLED, jaki powinien być już od dawna w passacie za tyle kasy. Ogólnie jestem rozczarowany Dpro, opcja droga, a praktycznie wszystko poblokowane, lepiej tą kase wydać na inne dodatki. Gdybym teraz zamawiał auto to brałbym elektryczne fotele i easyopen oraz obowiązkowo grzana szyba przednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubek197878 - to ciekawe co piszesz odnosnie DP

wiekszosc osob na tym forum raczej sobie chwali DP.

Osobiscie zastanawiam sie czytajac takie pochwaly czy gdyby ktos pojezdzil np. 1 tydz z DP a potem 1 tydz z DM przed zakupem to czy wybralby finalnie DP czy jednak DM by mu wystarczylo

Oczywiscie wszystko zalezy od indywidualnych potrzeb

 

Ja jeszcze paska nie mam, obecnie jestem na etapie konfigurowania i wlasnie stoje przed wyborem DP czy DM

dla mnie najistotniejsza jest funkcjonalnosc mirror link/android auto (chodzi o navi google maps z wykorzystaniem natezenia ruchu bo codziennie jak jezdze do pracy to tego wlasnie uzywam zeby skrocic czas dojazdu)

widzialem w innym watku ze ML/AA mozna uzywac w czasie jazdy (ale wymaga to troche zachodu) wiec dla mnie roznice miedxy DP i DM sprowadzaja sie do wiekszego ekranu i wbudowanego dysku twardego (wydaje mi sie ze street view to bajer, ktory bedzie sie wykorzystywac tylko przez chwile)

 

gdyby ktos byl tak mily i wyjasnil mi w jaki sposob w DP dziala polaczenie z netem - czy w DP jest wbudowany fabrycznie modem do ktorego wklada sie karte sim z przesylem danych i wszystko po prostu dziala, czy trzeba dokupic instalacje bluetooth business i dopiero wtedy bedzie modem do ktorego mozna wlazyc karte sim z przesylem danych (wtedy kolejna doplata ok. 2kpln)

 

w DM wydaje mi sie ze jedyna opcja to kupic jakis modem zewnetrzny i wetknac do gniazda usb (wyczytslem to w innym watku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyby ktos byl tak mily i wyjasnil mi w jaki sposob w DP dziala polaczenie z netem - czy w DP jest wbudowany fabrycznie modem do ktorego wklada sie karte sim z przesylem danych i wszystko po prostu dziala, czy trzeba dokupic instalacje bluetooth business i dopiero wtedy bedzie modem do ktorego mozna wlazyc karte sim z przesylem danych (wtedy kolejna doplata ok. 2kpln)

 

DP ma w schowku miejsce na kartę SIM. Odpalasz auto i od razu masz internet. Możesz też zrobić z niego HotSpot dla pasażerów w aucie.

Ja np. mam tak ustawiony telefon żeby łączył sie od razu z WiFi samochodu.

Ważne: jeśli używasz modemu GSM (karty SIM w schowku) musisz wybrać tryb podłączenia telefonu HFP, rSAP wtedy nie działa, bo to karta SIM ze schowka właśnie jest podłączona do anteny zewnętrznej samochodu.

 

Ja z perspektywy czasu, gdybym szukał cięć kosztów zrezygnowałbym z DP na korzyść DM.

- Wziałbym zestaw Telefon Comfort ze schowkiem zamiast popielniczki

- obsługa głosowa jest dla mnie porażką, praktycznie bezbłędnie działa mi tylko zwrot "Prowadź do Adres domowy"

- ML i AA/CP to jest coś za co bym dopłacił

- Google Street View oraz widok satelitarny użyłem dosłownie kilka razy, dla szpanu, bo w sumie standardowy widok jest bardziej czytelny, jeszcze jakby AID pokazywało też widok z satelity jak to jest w Audi to bym się zastanowił.

- Co prawda dysk twardy może się przydać, ale i tak głównie korzystam ze streamingu Spotify, są jeszcze 2 sloty na SD i 1x USB w schowku, (przy Telefon Comfort byłby drugi port USB w schowku za DSG)

- Udostępnianie internetu można załatwić przez zewnętrzny modem LTE, kilku kolegów na forum już pokazało jak dobrze to działa i jak bezproblemowa jest instalacja.

- Jedynie przekątna ekranu przemawia za DP, ale co pokazał już WAGEN, można przełożyć sam wyświetlacz i cieszyć się dużą przekątną z funkcjonalnością DM.

- Druga sprawa ze MY2018 chyba będzie miał już te nowe DP/DM gdzie DM jest wielkości obecnego DP (8"), DP za to urosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DP ma dwie opcje - albo wbudowany modem (trzeba kupić telefon premium) i auto robi za hotspota - albo auto podłącza się do WiFi na jakimś urządzeniu, np. twój telefon albo jakiś mobilny hotspot. Wtedy masz dane o ruchu z Google na nawigacji (za zachodnią granicą także TMC). Nie wiem jak to działa w DM ale zapewne podobnie. Google Earth wykorzystuję rzadko, Google Street View prawie wcale bo za bardzo muli.

 

Dość dużo korzystam z różnego rodzaju oprogramowania do nawigacji ale jak jeżdżę Passatem to najczęściej korzystam z DP. Fakt, wprowadzanie celu nie jest tak wygodne jak w niektórych nawigacjach mobilnych. Baza POI też nie jest rewelacyjna, a wyszukiwanie POI z Google jest upierdliwe. Ale prowadzi bardzo dobrze. Do tego wskazania na AID + HUD + ekran na środku... super! Zazwyczaj na trasie powiększam sobie mapę na AID, a na środkowy ekran wrzucam media z CarPlay. Wielka szkoda, że media z CarPlay nie wyświetlają się na AID. :-( Może za parę lat w aktualizacji softu to poprawią...

 

Na pewno jest sporo osób, którym zależy na jakiejś konkretnej funkcji, której DP nie ma - wtedy zwykle każda wbudowana nawigacja się podda. W takiej sytuacji najlepiej zamontować sobie jakoś tablet na desce rozdzielczej (jak wbudowana w BMW, Mercu, Audi?) i odpalić na tym nawigację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Druga sprawa ze MY2018 chyba będzie miał już te nowe DP/DM gdzie DM jest wielkości obecnego DP (8"), DP za to urosło

 

I poza tym w MY2018 jest szklany ekran a poza tym w DP jest też sterowanie gestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za wyjasnienia - bardzo cenna opinia z mojego punktu widzenia

 

DP ma w schowku miejsce na kartę SIM. Odpalasz auto i od razu masz internet. Możesz też zrobić z niego HotSpot dla pasażerów w aucie.

Ja np. mam tak ustawiony telefon żeby łączył sie od razu z WiFi samochodu.

Ważne: jeśli używasz modemu GSM (karty SIM w schowku) musisz wybrać tryb podłączenia telefonu HFP, rSAP wtedy nie działa, bo to karta SIM ze schowka właśnie jest podłączona do anteny zewnętrznej samochodu

 

a w temacie internetu - nie masz przypadkiem dokupione bluetooth business?

jak czytalem w cenniku to slot na karte sim byl elementem wyposazenia instalacji BT business, a przy "golym" DP nie pisza ze jest slot na karte sim, poza tym rSAP tez jest wymieniany tylko jako funkcjonalnosc BT business...

Edytowane przez nok7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności