Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma doświadczenie z odbieraniem nowego B8 w ostatnim czasie? Dostałem info, że w poniedziałek zakończyła się produkcja mojego xD i zastanawiam się kiedy mogę spodziewać się przyjazdu do salonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tygodnie bo misi jeszcze przyjechać do Polski. Możesz zapytać sprzedawcy o dokładniejszy termin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja perspektywa, 5.500 km zrobionych w 2 miesiące wersją 1.8 TSI Comfortline + Business:

 

80% miasto , 20% trasa

 

- parkowanie: jedyny system który mam to czujniki, rzut na samochód z góry i pikanie

 

 

Ten rzut na samochód z góry to rozumiem tylko grafika? Bo "widok z lotu ptaka" jest tylko przy Area View 360 ° czy jak?

Ja się właśnie ostatnio zastanawiałem czy brać Area View bardziej jako gadżet, bo co za dużo asystentów do każdej *******y to kierowca już nic nie będzie musiał umieć. :)

A widzę że dużo osób chwali i pisze o Easy Open jako must have. Ja tu jestem sceptycznie nastawiony w kwestii wlamaniowo-kradziezowej bo to za dużo elektroniki związanej z łatwym otwarciem i odpaleniem auta, co można obejść, jeśli ktoś jest kumaty, dlatego ja dokładam dużo różnych zabezpieczeń plus pełen pakiet ubezpieczeń, bo mam zamiar długo tym autem pojeździć. Więc czy easy open pomimo bezdyskusyjnych udogodnień nie jest ułatwieniem dla potencjalnego złodzieja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc czy easy open pomimo bezdyskusyjnych udogodnień nie jest ułatwieniem dla potencjalnego złodzieja?

 

http://www.tvn24.pl/katowice,51/kradziez-auta-zarejestrowala-kamera-monitoringu-niespelna-minuta,724364.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie:) dlatego im więcej zabezpieczeń (w tym mechaniczne) tym lepiej. Wiadomo 100% pewności nigdy nie ma ale głowa sookojniejsza.

Na szczęście mieszkam w bloku więc sygnał z kluczyka ciężko byłoby wzmocnić;) W domu przy takim audi trzymalbym klucze w olowianym pudelku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie:) dlatego im więcej zabezpieczeń (w tym mechaniczne) tym lepiej. Wiadomo 100% pewności nigdy nie ma ale głowa sookojniejsza.

Na szczęście mieszkam w bloku więc sygnał z kluczyka ciężko byłoby wzmocnić;) W domu przy takim audi trzymalbym klucze w olowianym pudelku :D

 

Najlepszym zabezpieczeniem jest 'samoroboka'. Mi kiedys chcieli ukrasc fiata 125p. Wybili szybe, pocieli przewody, wypilowali rozrusznikiem caly akumulator ale auto nie zapalilo.

Wylacznikiem zaplonu byl..jeden z fabrycznych klawiszy na srodku deski rozdzielczej ktory odcinal napiecie cewki zaplonowej (najciemniej pod latarnia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiadomość na poziomie dziennikarskim, ale mniejsza z tym.

 

Mnie kiedyś kradli passata b5. Byli już w środku, stacyjka była wyłamana i gdybym przyszedł minutę później, byłoby po wszystkim. Alarm nie zadziałał, bo otwarcie zamka drzwi łamakiem skutkuje dezaktywacją alarmu tak samo, jakby był otwarty normalnym kluczykiem.

 

Dawno temu mercedes kosztem setek tysięcy dojczmarek wprowadził do swoich najdroższych modeli zamek, który z założenia nie miał się otwierać za pomocą łamaka. Pomysł był taki, że jak jest za duża siła, to ma się kręcić w kółko czy jakoś tak. Oglądałem wtedy niemiecki program motoryzacyjny i prowadzący pokazywał otwieracz do konserw za 3DM, którym złodzieje bez problemu otwierali ten zamek. 3DM vs setki tysięcy DM.

 

Jedynym zabezpieczeniem jest jakiś własnoręczny wynalazek. No i ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was mial może doświadczenia z wypłatą z AC i GAP po kradzieży? Bo zawsze miałem wrażenie że póki działa GAP to nawet bardziej by się opłacało gdyby ukradli niż zdemolowali przy próbie kradzieży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynym zabezpieczeniem jest jakiś własnoręczny wynalazek.

i to jest święta prawda, najlepiej odcięcie pompy paliwa, rozrusznika i czegoś tam. Złodziej jedynie ze złości może poniszczyć auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i to jest święta prawda

 

Najlepsze są te, które pozwalają uruchomić, ale po pewnym czasie odcinają paliwo czy zapłon, bo nietrudno przyuważyć charakterystyczne ruchy kierowcy przy uruchamianiu pojazdu, ale jeśli tajemniczy guzik naciska się 5-10 sekund po uruchomieniu, to już trudniej.

Oczywiście, takie zabezpieczenia są niezgodne z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno

 

Moim zdaniem i tak easy open to zajebista sprawa.

Nie mam zamiaru być przez całe życie terroryzowany widmem kradzieży i jeździć czym co jest mało " chodliwe" tylko z powodu tego ze ktoś postanowił kraść

Edytowane przez Inferno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku. Mam jeszcze jakąś możliwość zmiany konfiguracji. I zastanawiam się, czy nie zrezygnować z Area View i nie wziac zamiast tego DCC. Pytanie do posiadaczy DCC: czy wzięlibyście takie zawieszenie raz jeszcze? Jak z legendarnymi stukami z tylnego zawieszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Wracając do tematu wątku. Mam jeszcze jakąś możliwość zmiany konfiguracji. I zastanawiam się, czy nie zrezygnować z Area View i nie wziac zamiast tego DCC. Pytanie do posiadaczy DCC: czy wzięlibyście takie zawieszenie raz jeszcze? Jak z legendarnymi stukami z tylnego zawieszenia?

 

Tearaz w samochodzie nie mam DCC ale w poprzednim miałem. Według mnie niesamowita sprawa. Zamknięcie kilku samochodów w jednym w zależności od wybranego przycisku. Swojego nie konfigurowalne tylko kupiłem z placu z bardzo dobrym upustem. Ale gdybym konfigurował to regulowane zawieszenie znalazłoby się na liście. Super sprawa jest w momencie jak auto jest bardzo naładowane 4 osoby, box na dachu, pełny bagażnik. Wtedy zmieniasz na sport i mimo dodatkowej masy dalej prowadzisz precyzyjnie. Nigdy nie mailem kamery 360 wiec nie powiem czy warto zamienić , na 100% to super bajer. Tyle ze dobre zawieszenie robi ogromną różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten rzut na samochód z góry to rozumiem tylko grafika? Bo "widok z lotu ptaka" jest tylko przy Area View 360 ° czy jak?

Ja się właśnie ostatnio zastanawiałem czy brać Area View bardziej jako gadżet, bo co za dużo asystentów do każdej *******y to kierowca już nic nie będzie musiał umieć. :)

A widzę że dużo osób chwali i pisze o Easy Open jako must have. Ja tu jestem sceptycznie nastawiony w kwestii wlamaniowo-kradziezowej bo to za dużo elektroniki związanej z łatwym otwarciem i odpaleniem auta, co można obejść, jeśli ktoś jest kumaty, dlatego ja dokładam dużo różnych zabezpieczeń plus pełen pakiet ubezpieczeń, bo mam zamiar długo tym autem pojeździć. Więc czy easy open pomimo bezdyskusyjnych udogodnień nie jest ułatwieniem dla potencjalnego złodzieja?

 

Doprecyzuje: "widok z lotu ptaka", czyli rzut pionowy na samochód, jak zbliża się do przeszkody to pika z odpowiedniej strony. Takie czujniki z lat 90, tylko więcej plus widok samochodu z góry (sama grafika). Jeszcze raz, moje zdanie jest takie, że to w 100% wystarczy. Parkuje często w miejcach gdzie jest mało przestrzeni i to naprawdę wystarcza. Wspomaganie w Passacie jest ultra-lekkie więc łatwo manewrorwać.

 

Easy Open, generalnie jak płacę ubezpieczenie, GAP ... nie myślę o tym czy ukradną, jak ukradną wezme następne. Również jeszcze raz podsumuje, napewno bym to brał ze względu na sytuacje kiedy brakuje nam rąk, wtedy to ratuje sytuacje... zwłaszcza przy małym dziecku na które trzeba uważać.

 

Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.orientuje się ktoś jakie jest oznaczenie tego 1.8 tsi w aktualnym b8 z manualem? (chodzi mi o to literowe)

 

2.posiada ktoś jakieś real foto porównawcze do lamp r-line w kombi kontra zwykłe ledy z highline? Można je dokupić do zwykłego passata highline, a z kolei do r-line exterieur jak biorę w konfiguratorze, to też trzeba je dołożyć (przynajmniej w tym na rm 2017) mniej więcej o coś takiego mi chodzi jak te zrzuty z konfiguratora:

lampy.jpg

Edytowane przez wladcapassatow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.orientuje się ktoś jakie jest oznaczenie tego 1.8 tsi w aktualnym b8 z manualem? (chodzi mi o to literowe)

 

2.posiada ktoś jakieś real foto porównawcze do lamp r-line w kombi kontra zwykłe ledy z highline? Można je dokupić do zwykłego passata highline, a z kolei do r-line exterieur jak biorę w konfiguratorze, to też trzeba je dołożyć (przynajmniej w tym na rm 2017) mniej więcej o coś takiego mi chodzi jak te zrzuty z konfiguratora:

[ATTACH=CONFIG]152877[/ATTACH]

 

Ad2. Nie ma rozróżnienia na światła do R-line. W Passacie B8 są 2 rodzaje świateł tylnich. Te z podstawowe typowe dla Trend/Comfortline i te z Highline. One są standardowo trochę przyciemnione, efekt zależy od rodzaju światła padającego na nie.

Nie wiem w jakim konfiguratorze robiłeś te zrzuty. Ale na PL konfiguratorze nie ma żadnych różnic miedzy highline a r-line

rl.jpg

hl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad2. Nie ma rozróżnienia na światła do R-line. W Passacie B8 są 2 rodzaje świateł tylnich. Te z podstawowe typowe dla Trend/Comfortline i te z Highline. One są standardowo trochę przyciemnione, efekt zależy od rodzaju światła padającego na nie.

Nie wiem w jakim konfiguratorze robiłeś te zrzuty. Ale na PL konfiguratorze nie ma żadnych różnic miedzy highline a r-line

[ATTACH=CONFIG]152878[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]152879[/ATTACH]

 

Mam taką opcje dokupioną dla highline :

 

 

8SQ

Tylne światła w technologii LED, przyciemniane w stylistyce R-Line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taką opcje dokupioną dla highline :

 

 

8SQ

Tylne światła w technologii LED, przyciemniane w stylistyce R-Line

 

no co Ty mówisz...??!! Czyli to jest dodatkowo oprócz pakietu zewnętrznego R-line?

Masz real foto?

to coś takiego:

http://allegro.pl/vw-passat-b8-r-line-combi-lampy-tyl-komplet-i6765598509.html

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szylton to jest właśnie tylko w kombi ;) a konfigurator PL/RM2017

Edytowane przez wladcapassatow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest jako dodatkowa opcja ciemnych świateł? Czy w standardzie z zewnętrznym R-line?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności