Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie się mieści? Pod podłokietnikiem, czy w schowku?

 

W schowku pod podłokietnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że jestemszczęściażem odebrałem autko wczoraj.

W moim przypadku zam. Połowa listopada, planowana produkcja druga połowa lutego, a nagle w styczniu przyspieszenie produkcja 17 styczeń.ale przy odbiorze sprzedawca powiedział ze dzisiaj jak bym chciał zamówić identyczny egzemplarz to produkcja sierpień. Więc mają terminy odległe.

Ps. Jak ktoś ma jakieś pytania chętniemodpowiem.

Mi podano nowy termin 17 tydzień (był 14).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W schowku pod podłokietnikiem
[ATTACH=CONFIG]128881[/ATTACH]

 

W takim razie z jakiego auta jest to zdjęcie? W nazwie pliku było Nowy VW Passat. Układ przycisków się zgadza. To rozwiązałoby sprawę gdzie odłożyć telefon.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tomek77 - jaki silnik i skrzynia?

 

1.8 TSI manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]128881[/ATTACH]

 

W takim razie z jakiego auta jest to zdjęcie? W nazwie pliku było Nowy VW Passat. Układ przycisków się zgadza. To rozwiązałoby sprawę gdzie odłożyć telefon.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

1.8 TSI manual

Według mnie jest to zdjęcie z instalacją telefoniczną premium. W premium są dwa wyjścia USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Passata będzie można (chyba za dopłatą) dorzucić taki HUB usb, który będzie podawał wyższy prąd (2A) np. do ładowania iPadów. Ciekawostka - produkowane to będzie w PL :)

 

 

Z innej beczki - na stronce .de Ford wrzucił cennik silnika 2.0 Bi-turbo TDCI do Mondasa

Dla porównania: Passat Highline 45.500€, Mondeo Titanium 37.950€

Ciekawe jak się to przełoży na nasze podwórko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest standardowa instalacja telefoniczna. Podkładka pełni rolę anteny GSM. W instalacji Premium w schowku znajduje się slot na karty SIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie jest to zdjęcie z instalacją telefoniczną premium. W premium są dwa wyjścia USB.

 

Jest to wersja Comfort. W tej wersji w schowku pod sterownikiem klimy jest USB do ładowania telefonu wraz podkładką indukcyjną pod telefon wyprowadzająca antenę na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem telefon od Dealera, że samochód jest na lawecie z Poznania do salonu :) Także już niedługo... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie miałem telefon od Dealera, że samochód jest na lawecie z Poznania do salonu Także już niedługo...

jaki silnik i wersja? kiedy zamawiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki silnik i wersja? kiedy zamawiany?

Ja odpowiem :) 2.0 TDI 150 KM DSG, zamawiany w listopadzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah xD dzięki kubelt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to wersja Comfort. W tej wersji w schowku pod sterownikiem klimy jest USB do ładowania telefonu wraz podkładką indukcyjną pod telefon wyprowadzająca antenę na zewnątrz.

 

To teraz ja już zgłupiałem. Jeden pisze Premium, drugi komfort.

 

Miałem na testy auto (wersja HL) w którym mogłem podłączyć tel i słuchać muzyki, wybierać numery z telefonu itp. Nie wiem czy to była instalacja Premium czy komfort. W miejscu pod pokrętłami klimatyzacji miałem coś jakby popielniczkę (ale to nie była popielniczka) i gniazdo 12V. Według Was jaka to była wersja instalacji?

 

Bo zamówiłem Premium i by mi taka wersji jak na zdjęciu bardziej pasowała. Ale wtedy gdzie jest gniazdo 12V? (Bo z tyłu go nie mam bo zamówiłem 230V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz ja już zgłupiałem. Jeden pisze Premium, drugi komfort.

 

Miałem na testy auto (wersja HL) w którym mogłem podłączyć tel i słuchać muzyki, wybierać numery z telefonu itp. Nie wiem czy to była instalacja Premium czy komfort. W miejscu pod pokrętłami klimatyzacji miałem coś jakby popielniczkę (ale to nie była popielniczka) i gniazdo 12V. Według Was jaka to była wersja instalacji?

 

Bo zamówiłem Premium i by mi taka wersji jak na zdjęciu bardziej pasowała. Ale wtedy gdzie jest gniazdo 12V? (Bo z tyłu go nie mam bo zamówiłem 230V.

 

Witam

Ja mam discoveryPro mam mam w podłokietniku jedno złącze usb i złącze chyba typu jack, z instrukcji obsługi wychodzi ze wersja komfort ma miejsce na odłożenie telefonu co poprawia zasięg anteny, funkcjami sie nie róźni, premium mam dodatkowo miejsce w schowku na sim kartę.

 

Jeżeli chodzi o gniazdko 230 V to ta opcja nie zastępuje złącza 12v są obok siebie 230 i 12 V. Oczywiście na stronie VW jest zapis ze to wyklucza jednak znalazłem w necie zdjęcie przed zamówieniem auta i na czuja zdecydowałem sie na tą opcje i faktycznie są dwa gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja mam discoveryPro mam mam w podłokietniku jedno złącze usb i złącze chyba typu jack, z instrukcji obsługi wychodzi ze wersja komfort ma miejsce na odłożenie telefonu co poprawia zasięg anteny, funkcjami sie nie róźni, premium mam dodatkowo miejsce w schowku na sim kartę.

 

Jeżeli chodzi o gniazdko 230 V to ta opcja nie zastępuje złącza 12v są obok siebie 230 i 12 V. Oczywiście na stronie VW jest zapis ze to wyklucza jednak znalazłem w necie zdjęcie przed zamówieniem auta i na czuja zdecydowałem sie na tą opcje i faktycznie są dwa gniazdka.

 

Jest dokładnie tak jak mówisz. Normalnie nie ma problemów z zasięgiem GSM w aucie. Problem pojawia się jeżeli auto posiada bezprzewodowo podgrzewaną szybę przednią. Działa ona jak klatka Farradaya. Dlatego w instalacji telefonicznej Comfort zastosowano podkładkę wzmacniającą sygnał GSM. Natomiast w instalacji Premium w schowku znajduje się slot na karty SIM i to on jest połączony z anteną zewnętrzną.

Ogólnie rzecz biorąc w polskich salonach VW nikt nie umie wytłumaczyć na czym polega różnica pomiędzy instalacją Premium a Comfort. Przynajmniej ja nikogo takiego nie spotkałem w Poznaniu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest dokładnie tak jak mówisz. Normalnie nie ma problemów z zasięgiem GSM w aucie. Problem pojawia się jeżeli auto posiada bezprzewodowo podgrzewaną szybę przednią. Działa ona jak klatka Farradaya. Dlatego w instalacji telefonicznej Comfort zastosowano podkładkę wzmacniającą sygnał GSM. Natomiast w instalacji Premium w schowku znajduje się slot na karty SIM i to on jest połączony z anteną zewnętrzną.

Ogólnie rzecz biorąc w polskich salonach VW nikt nie umie wytłumaczyć na czym polega różnica pomiędzy instalacją Premium a Comfort. Przynajmniej ja nikogo takiego nie spotkałem w Poznaniu ;).

 

Czyli jeśli w aucie jest instalacja telefoniczna i gniazdo zapalniczki pod panelem klimatyzacji to musi to być premium?

 

Jak tak to dałem ciała bo wziąłem premium i teraz nie będę miał gdzie trzymać telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ta instalacja telefoniczna Premium ma hospot WLAN(wifi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeśli w aucie jest instalacja telefoniczna i gniazdo zapalniczki pod panelem klimatyzacji to musi to być premium?

 

Jak tak to dałem ciała bo wziąłem premium i teraz nie będę miał gdzie trzymać telefonu.

 

Ja na testach miałem Passata z ta instalacja i i tak Note 3 się tam nie mieści. Zresztą po podłączeniu kabla USB ledwo się mieści pod podłokietnikiem;)

Także ja zrezygnowałem z tej instalacji i wziąłem zwykła. Mimo że bardzo mnie kusiła grzana przednia szyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Zieleńcu spotkałem B8 sedan czarny rejestracja KR ...... identyczny jak mój. pierwszy raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś by mógł powiedzieć, jak wyglada sprawa komunikatów sytuacji drogowej w discover pro na terenie Polski? Oprócz klasycznych komunikatów tmc (tak sie to chyba zwie), z których jakoś nie mam pożytku miało być wdrożone inne rozwiazanie przekazywania informacji za pomocą transmisji danych sieci komórkowej? Ktoś zorientowany w sytuacji?

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! A ja mam pytanie jak wygląda sprawa oświetlenia LED wewnątrz i na zewnątrz. Czy to jest standard już od Comfort line'a? Jak wygląda podswietlanie przestrzeni na nogi/tablicy rejestracyjnej czy przy klamkach/lusterkach na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności