Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Manualny tempomat na bank da sie przeprogramowac kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R-Line od frontu.

[ATTACH=CONFIG]133900[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manualny tempomat na bank da sie przeprogramowac kablem.

 

Ale ACC to nie jest 'manualny tempomat'. Tu jest tylko aktywny do licznikowego 160 i koniec. Strasznie irytujące, bo np. gdyby to było 180 km/h to już nie byłoby problemu. A tak to akurat ciut za mało, żeby swobodnie śmigać lewym pasem w Niemczech bez bycia zawalidrogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam jak mialem passata na weekend to mozna bylo ustawic tempomst w trybie aktywnym lub manualnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co po raz kolejny ta bezsensowna dyskusja o tempomacie, bylo o tym juz ze dwa razy. Tempomat aktywny w Polcse jest do 160km/h i nie ma mozliwosci przelaczenia go w tryb manualny zeby bylo wiecej. Manualnie mozna ustawic tylko limit predkosci ale to zupelnie co innego. Co do swapu na 210km/h na pewno inny jest radar bo ma wiekszy zasieg ale pozostaje kwestia sterownika, czy tylko kodowanie czy nowy inny sterownik...

Natomist to 160km/h to rzeczywiscie troche za malo jak sie jezdzi duzo po Niemczech szczegolnie i nie ma duzego ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj brat odebrał,zamówiony 16 stycznia 1.8 man hl. pierwsze wrażenia rewelacja. "Pobawiliśmy" się chwile i brat podjął decyzje że zabiera rodzinę i na urlop w góry. Dziś rano do mnie dzwoni z informacja że samochodu nie dało i odpalić i zabrała go laweta.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Wczoraj brat odebrał,zamówiony 16 stycznia 1.8 man hl. pierwsze wrażenia rewelacja. "Pobawiliśmy" się chwile i brat podjął decyzje że zabiera rodzinę i na urlop w góry. Dziś rano do mnie dzwoni z informacja że samochodu nie dało i odpalić i zabrała go laweta.............

 

ciekawe co za peszek go dopadł:wojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie grudnia 2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak sie długo czeka na passka ?

cyt. W maju model ten kupiło 17 579 osób, aż o 20 proc. więcej niż przed rokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie szukam gdzieś info nt. 1.4 TSI 150 i jakoś mało wypowiedzi widzę.

Właśnie finalizuję zamówienie na firmowego Variant'a.

Niestety budżet jaki mam do dyspozycji zostawia mi w zasadzie dwie opcje.

 

1.4 TSI DSG Highline + Business pakiet

lub

1.8 TSI DSG Comfortline + Business pakiet

 

Skłaniam się do 1.4 - Lepsze wyposażenie + parametry niewiele gorsze niż 1.8

Może ktoś jeździł 1.4 w DSG i ma jakieś pozytywne doświadczenia ? :)

 

PS.

1.8 TSI DSG ma moja żona w Seacie Altea XL, miałem z nim kilka przygód min. wymiana rozrządu przy 70k km.. dolewki oliwy przy ostrej jeździe itp... generalnie mimo wad bardzo lubię ten silnik :)

 

Pozdr.

SeB!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd w góry. 200 kilometrów, z pełnym bagażnikiem, dwiema osobami dorosłymi i psem, klima na 3 strefy, jazda normalna tzn autostrada ~ 150/160km/h miejscami 180/190km/h( łącznie 40 kilometrowy odcinek tam i z powrotem) reszta to droga szybkiego ruchu no i drogi górskie lokalne (relatywnie prędkość zgodnie z przepisami +-25%), 7,4 litra. Na odcinku miedzy autostradą, a miejscem docelowym w górach (odcinek 80kilometrów) spalanie 6,7 - 6,6 l/ 100km. Generalnie ja mam takie odczucie, że z samochodu wychodzę wypoczęty.. ( tak na marginesie to nie chce się z niego wysiadać). NA górskich serpentynach trochę go przetestowałem.. trzyma sie jak przyklejony, nie wychyla na boki.. Wspomaganie kierownicy mogło by się bardziej utwardzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie passat ale nowy superb z silnikiem 1.4 tsi. Ostatnio rozmawialem z chlopakami z aso i mówili, że za słaby do superba. Srednio daje sobie radę z tą budą. Podejrzewam, że w passacie będzie podobnie. Opinie byly wyrażone po jazdach testowych, bo skodę z tym silnikiem dostali. Najlepiej jakbyś się przejechał. Każdy czego innego oczekuje od auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego komputer pokazuje mi spalanie, śr prędkość i przebieg trasy dla: od tankowania, długodystansowe takie samo jak od uruchomienia silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie VII za to sinik 1.4 TSI 150 km jezdzi naprawde super,robi wrazenie duzo mocniejszego, zero problemow z wyprzedzaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego komputer pokazuje mi spalanie, śr prędkość i przebieg trasy dla: od tankowania, długodystansowe takie samo jak od uruchomienia silnika ?

 

Nasuwa się tylko jedno: nie tankowałeś więcej niż raz, a samochód uruchamiasz przynajmniej co kilka godzin :D Biorąc pod uwagę, że jest świeżutki to tak może być ;)

Nie wiem dokładnie po ilu godzinach zerują się dane "od uruchomienia" ale na pewno po 8h zawsze mam czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4 150 KM spokojnie daje rade w Audi Q3 więc i w b8 powinno być ok. Jak dla mnie to mniej więcej te same wrażenia co 1.8 160 KM w superbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasuwa się tylko jedno: nie tankowałeś więcej niż raz, a samochód uruchamiasz przynajmniej co kilka godzin Biorąc pod uwagę, że jest świeżutki to tak może być

 

:D dokładnie ... Przejechałem dopiero 460 kilometrów i mam jeszcze 3/4 baku ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki! już rozmawiam z Dealerem na ten temat i coś może wyjść (odpłatna aktualizacja systemu), ale jeszcze niepotwierdzone, mam mieć info po niedzieli.

Oto info ze strony VW dotyczące upadtu dla aut MJ2015:

Ich habe ein Fahrzeug mit MirrorLink™ vor Ende Mai 2015 bestellt. Kann ich nun auf App-Connect upgraden?

Nein, dies ist leider nicht möglich, da Ende Mai 2015 die Hardware des Infotainment-Systems geändert wurde. Die neuen Funktionen sind auf den alten Systemen somit nicht nachladbar.

 

W wolnym tłumaczeniu update jest niemożliwy, gdyż DP zostało zmienione sprzętowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.4 150 KM spokojnie daje rade w Audi Q3 więc i w b8 powinno być ok. Jak dla mnie to mniej więcej te same wrażenia co 1.8 160 KM w superbie

 

i to by było całkiem miło:) do 100km/h 8.6s w kombiaku tylko ciekawe jak się zbiera powyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego komputer pokazuje mi spalanie, śr prędkość i przebieg trasy dla: od tankowania, długodystansowe takie samo jak od uruchomienia silnika ?

Problem jest prawdopodobnie ze sterownikiem, ja zgłosiłem się z podobnymi objawami do serwisu stwierdzili ze to choroba wieku niemowlęce i zamówili nowy sterownik. Przed diagnozą robili aktualizację systemu nic nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności