Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Bez jaj, belka to jest w Octavi (i to też w słabszych wersjach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba jest wielowahaczowe z tylu ... nawet jaj nie robcie sobie ze jest na belce, bo jak tak to auta nie odbieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że koledze chodziło o to,że np. Octavia III mimo, że na platformie MQB, są wersje z belką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie, z tylu wielowahaczowe zestrojono dość sztywno, ale nie ucierpiał na tym komfort. Wybieranie nierówności też poprawne, aczkolwiek przejazdy kolejowe, dziurawe drogi nie robią wrażenia na nowym Passacie, słychać jednak niewytłumione oscylacje, szczególnie z tylnego zawieszenia. Konkurencja np. Mazda6, Hyundai i40 czy nowy Ford Mondeo już poszli krok dalej.

 

Cytat stąd: http://autoflesz.com/pierwsa-jazda-sam/4054-volkswagen-passat-b8-2-0-tdi-150-km-bluemotion-pierwsza-jazda.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo trzeba będzie z tym żyć , albo kupić inne auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dealera, powiedział, że zawieszenie z tyłu jest wielowahaczowe ale mam znajomego, który jest dziennikarzem motoryzacyjnym i twierdzi, że z tyłu jest belka.

Jeszcze w temacie stuków to też je bardzo wyraźnie słyszałem jadąc sedanem, od pierwszych metrów zwróciło to moją uwagę. W kombi nie słyszałem tego ale jechałem po S8 więc nie było dziur i nierówności.

A jeśli ktoś tak jak ja zastanawia się nad Mondeo to czy Waszym zdaniem siedziska nie są za krótkie? Są krótsze nawet od Fokusowych i w moich oczach dyskwalifikują to auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ,na 100% wielowachacz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiele osób pisze o tych krótkich siedziskach w Mondeo. Mój znajomy, który kupił nowe Mondeo twierdzi, że długość siedziska nie była problemem.

Nie wierze, że z tyłu jest belka. Nie ta liga pojazdów, ale kto ich tam wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moim wzroście 175cm i w passacie i mondeo dla mnie długość siedziska była ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najdziwniejsze jest to że, zaglądając we wnękę koła zapasowego jest to wszystko ładnie wyłożone wykładziną , czyli można domniemac że niemcy strali sie dobrze wyciszyc passata.Chyba że może miedzy innym po to żeby wytłumić prace tylnego zawiasu tak zrobili. Tym bardziej że nawet w samochodach półkę wyżej nie stosuje sie takich wykończeń wnęki koła zapasowego.Hmm sam nie wiem co o tym myśleć.

 

Byłem dziś w salonie (w Szwecji) i zajrzałem do bagażnika (sorry za słabe zdjęcie). To jest wersja diesel, 240 Km, sedan. O jakiej wykładzinie mówisz?

 

Jeśli chodzi o stuki z tyłu. Na jeździe próbnej z handlowcem miałem 18" bez DCC. Raz kiedy jechałem po drodze w remoncie musiałem przejechać przez taki uskok jaki powstaje jak położą kawałek asfaltu a dalej jest jeszcze nie skończona, wyfrezowana powierzchnia. Czyli po prostu poprzeczny uskok 4-5 cm. I wtedy zwróciłem uwagę handlowcowi a on stwoerdził że to przez 18".

Kilka dni później miałem to samo auto na dwa dni na testy (opisywałem je w pierwotnym temacie o Passacie B8 na tym forum) i wtedy były założone zimowe 16". Więc nie dziwi mnie że niektórzy piszą o 16". Zrobiłem 700 km po różnych drogach i nie pamiętam żeby jakieś stuki z tyłu przykuły moją uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek a jak szumy przy większych prędkościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek a jak szumy przy większych prędkościach?

W Szwecji nie ma większych prędkości ;-) bo to sie równa czasowa utrata prawa jazdy, chyba jest jeszcze gorzej niż w Szwajcarii...

Ile u was można jechać na autostradzie? 110km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Szwecji nie ma większych prędkości ;-) bo to sie równa czasowa utrata prawa jazdy, chyba jest jeszcze gorzej niż w Szwajcarii...

Ile u was można jechać na autostradzie? 110km/h?

 

Jest gorzej :-) Ale na szczęście tylko tu bywam a nie mieszkam :-)

Na E6 (Malmoe - Oslo) jest takie miejsce gdzie można zaszaleć - limit podnieśli do 120 km/h :-)

W okolicach Sztokcholmu też jest taki kawałek. Generalnie wszędzie 110.

Dostałem w wypożyczalni Volvo S60 PoleStar Limited Edition (330KM) i to była największa zbrodnia jaką mogli mi zrobić :-) Dobrze że śnieg na autostradzie leżał to mnie nie kusiło tak bardzo. Choć prawdę mówiąc to na autostradach ani policji ani fotoradarów nie ma. A jak jadę 130 to jestem najszybszy na drodze. Dziś znajomemu fotoradar fotkę strzelił. 17 km/h ponad limit - 2800 SEK (1260 Pln). Za 30 km/h ponad limit zabierają prawo jazdy.

Z jednej strony wydaje się to jakąś paranoją ale z drugiej mają najniższe wskaźniki ofiar śmiertelnych. Więc jednal ma to chyba sens (V60 PoleStar sensu nie ma ;-) )

A przy okazji w klasie Passaty sprzedają się tu w kombi głównie (80%) ale lepiej od Passata sprzedaje się Volvo V70. Passat jest drugi w tej klasie.

 

Dziura 75 pytał o szumy. Prawdę mówiąc nie zauważyłem ale przez pierszy dzień testu cały czas padało a w drugim było mokro. Najdłuższy kawałek zrobiłem na A2 (częściowo po betonie) z dużymi prędkościami, dwa razy udało mi się dobić do tego co piszą w instrukcji (chyba 218 km/h) ale nie słyszałem żadnego uciążliwego szumu. Ale tak jak pisałem byłookro więc szum mógł zniknąć w hałasie generowanym przez koła na mokrej jezdni.

 

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/138770-Passat-B8-od-sierpnia-2014?p=2181550&viewfull=1#post2181550 - post 595 - moje wrażenia z testu

Edytowane przez Tomek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koledzy którzy słyszeli te szumy jeździli wersja z szyberdachem czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bez szyberdachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zalogowaniem

 

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.

 

coś na stronie czasy nie trybią

 

to tak tytułem przerywnika

 

czas na dole strony i czas wpisu posta

 

bez logowania

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:05.

Dzisiaj, 00:05#478

RADEK

user-offline.png

avatar597_1.gifDołączyłJul 2006Mieszka wPIŁAWiek40SamochódB8 2.0 TDI 150KM, 2014

 

z zalogowaniem

 

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.

 

coś na stronie czasy nie trybią

 

to tak tytułem przerywnika

 

czas na dole strony i czas wpisu posta

 

bez logowania

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest
00:05
.

 

 

Ostatnio edytowane przez RADEK ; Dzisiaj o 00:08

 

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

godzinka ucieka ..:)

Edytowane przez RADEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem białe kombi hl, ciemna szyba, 18" i powiem ze wyglądało to bardzo interesująco. Ale jak dla mnie to nr 1 jest tungsten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności