Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od oczekiwań, ale ja bym to ujął, ze daje radę.

W poprzedniej insignii miałem opcjonalne nagłośnienie infinity, które tak naprawde nie powalalo, było bardzo przeciętne. Było mu bardziej w kierunku fabrycznego nagłośnienia, niż czegoś za dopłata. Dlatego tez pozytywnie sie zaskoczyłem, jak usłyszałem możliwości fabrycznych głośników w B8. Spodziewałem sie brzęczenia papierowych membran a tutaj mamy dwa kroki dalej. Trochę jednak głębi i niskich tonie brakuje.

Mimo wszystko zamówilbym dynaudio z wielka chęcią, ale jeśli ktoś ma ograniczony budżet i z czegoś trzeba zrezygnować, to fabryczny zestaw audio nie bedzie przeszkadzał. Jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy od oczekiwań, ale ja bym to ujął, ze daje radę.

W poprzedniej insignii miałem opcjonalne nagłośnienie infinity, które tak naprawde nie powalalo, było bardzo przeciętne. Było mu bardziej w kierunku fabrycznego nagłośnienia, niż czegoś za dopłata. Dlatego tez pozytywnie sie zaskoczyłem, jak usłyszałem możliwości fabrycznych głośników w B8. Spodziewałem sie brzęczenia papierowych membran a tutaj mamy dwa kroki dalej. Trochę jednak głębi i niskich tonie brakuje.

Mimo wszystko zamówilbym dynaudio z wielka chęcią, ale jeśli ktoś ma ograniczony budżet i z czegoś trzeba zrezygnować, to fabryczny zestaw audio nie bedzie przeszkadzał. Jest ok.

 

Dzięki;) to chciałem usłyszeć... zastanawiałem się nad Dynaudio ale 6k to sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki;) to chciałem usłyszeć... zastanawiałem się nad Dynaudio ale 6k to sporo...

 

Dynaudio już 6 tys. kosztuje a nie ok 4 tys. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dynaudio już 6 tys. kosztuje a nie ok 4 tys. ?

3,7 tyś. kosztuje, co nie zmienia faktu, że nie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3,7 tyś. kosztuje, co nie zmienia faktu, że nie mało.

 

Jak możesz to sobie dobierz. Ja w czwartek odebrałem swoje B8. Przesiadłem się z insigni w której mialem infinity. Na poczatku wydawało mi się że gra słabo. Przynajmniej porównując do tego nagłośnienia z insigni. Na szczęście po korektach ustawień zaczęło grać i to całkiem fajnie ?. Obecnie jedyny minus jaki zauważyłem po paru dniach użytkowania to brak możliwości korzystania z zestawu Bluetooth, posiadam nokie lumie 930 i niestety nie współpracuje z zestawem Premium!.

Wiec teraz jeszcze wymiana telefonu i będę kompletnie szczęśliwym użytkownikiem. Z drugiej strony to wielkie nieporozumienie żebym płacił za zestaw 1900 jak dobrze pamiętam i takie zaskoczenie! Pisze o tym bo być może uchronie kogoś przed tym błędem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja mam dynaudio zapomniałem wspomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3,7 tyś. kosztuje, co nie zmienia faktu, że nie mało.

 

Sporo to fakt ale tak czytam i 6 tys. to już przegięcie by było, osobiście mam dylemat dynaudio czy felgi 18" ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sporo to fakt ale tak czytam i 6 tys. to już przegięcie by było, osobiście mam dylemat dynaudio czy felgi 18" ;/

 

Częściej będziesz korzystał z Dynaudio w środku inż oglądał felgi na zewnątrz. Zależy więc czy auto dla Ciebie czy dla gawiedzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Częściej będziesz korzystał z Dynaudio w środku inż oglądał felgi na zewnątrz. Zależy więc czy auto dla Ciebie czy dla gawiedzi :-)

 

dokładnie kolego, ale w salonie stał CL na 16" powiem szczerze porażka, za małe jak na to auto, w HL są 17" ale nie mam porównania i wrażeń wzrokowych bo testowe auto mieli na 19" i jakiś variant dla klienta stał na 18", wydaje mi się że jak na taką "masę" auta to 18" ładnie się komponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie kolego, ale w salonie stał CL na 16" powiem szczerze porażka, za małe jak na to auto, w HL są 17" ale nie mam porównania i wrażeń wzrokowych bo testowe auto mieli na 19" i jakiś variant dla klienta stał na 18", wydaje mi się że jak na taką "masę" auta to 18" ładnie się komponuje.

 

Koła zmienisz jak kasy przybędzie. Nawet taniej i w większym wyborze niż oryginały VW. Dynaudio albo będzie od początku albo dopiero w następnym Passacie :-)

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą ciekawe kiedy vw uaktualni konfigurator, już od ponad mies. temu były zmiany w cenniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sporo to fakt ale tak czytam i 6 tys. to już przegięcie by było, osobiście mam dylemat dynaudio czy felgi 18" ;/

 

Felgi sobie możesz dokupić później, na allegro widziałem juz oryginalne 18 do b8. Z nagłośnieniem to juz gorzej, zawsze to jakaś ingerencja z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na 17" i będę miał je docelowo na zimę a na lato kupiłem 18" poza zamówieniem. Moim zdaniem szkoda przekładać opony co sezon. W poprzednim aucie miałem dwa zestawy kół i to sie sprawdza bardzo dobrze.

 

Postudiowalem troche temat felg i wychodzi na to ze wszystkie oryginalne VW z homologacja do B8 w rozmiarze 8Jx18 maja ET44, natomiast 8Jx19 maja albo ET44 (Verona) albo ET41 (Sagitta).

Edytowane przez Buzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie fotele w passacie? Kilka dni jeździłem b8 2015 comfortline. Pożyczyłem go z avis, aby dokładniej sprawdzić. Wszystko mi odpowiada za wyjątkiem foteli...

 

O ile z odcinkiem lędźwiowym problemu nie miałem to po dłuższych odcinkach bolała mnie górna część kręgosłupa. Nie mogłem znaleźć wygodnej pozycji. Te fotele są wąskie, boczki wypychają ramiona, to chyba przez to. Tak czy inaczej wstrzymałem się z decyzją o zakupie...

 

Jak u was z plecami w b8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak oceniacie fotele w passacie? Kilka dni jeździłem b8 2015 comfortline. Pożyczyłem go z avis, aby dokładniej sprawdzić. Wszystko mi odpowiada za wyjątkiem foteli...

Bardzo wzorowo, jestem z nich naprawdę zadowolony i uważam za bardzo wygodne. Nie zauważam opisywanego przez Ciebie problemu a do chuderlawych nie należę...

Pytanie, bo nie pamiętam - w CL i HL są dokładnie te same fotele?

Z nagłośnieniem to juz gorzej, zawsze to jakaś ingerencja z zewnątrz.

Gdybym kupował samochód na własność i na dłuższy okres, mocno zastanowiłbym się nad kupnem standardowego nagłośnienia i oddania samochodu do profesjonalnej firmy car-audio. Wytłumienie drzwi nie dość, że poprawi dźwięk, to wyciszy dodatkowo samochód lepiej, niż fabryczna wersja. Ponadto w cenie dynaudio (lub delikatnie dopłacając) można zamontować naprawdę porządny zestaw audio+wytłumienie samochodu.

Ingerencji bym się nie bał - moje doświadczenie mówi mi, że po wizycie jest zawsze lepiej, niż było przed. To nie jest demontaż skrzyni DSG na części, tu wręcz nie ma co spieprzyć.

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak oceniacie fotele w passacie? Kilka dni jeździłem b8 2015 comfortline. Pożyczyłem go z avis, aby dokładniej sprawdzić. Wszystko mi odpowiada za wyjątkiem foteli...

 

O ile z odcinkiem lędźwiowym problemu nie miałem to po dłuższych odcinkach bolała mnie górna część kręgosłupa. Nie mogłem znaleźć wygodnej pozycji. Te fotele są wąskie, boczki wypychają ramiona, to chyba przez to. Tak czy inaczej wstrzymałem się z decyzją o zakupie...

 

Jak u was z plecami w b8?

 

jestem zaskoczony taką Twoją opinią, szczególnie, że od wielu osób słyszałem, że właśnie fotele w B8 są jego mocna strona, wiele osób chwalilo, że są wyjątkowo wygodne. Dodatkowo słyszałem bezpośrednio od jednego dziennikarza motoryzacyjnego, że te fotele były ponoć zaprojekrowane przy udziale jakiegoś niemieckiego instytutu ds schorzeń kręgosłupa.... Stąd też chyba to oznaczenie na nich "ergocomfort"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na silnik 1.4 150KM DSG HL też jest taki długi okres oczekiwania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak oceniacie fotele w passacie?

 

Ja oceniam bardzo dobrze. Sterowanie podparciem kręgosłupa góra dół jest bardzo dobre. Trzeba oczywiście zwrócić uwagę na prawidłowa pozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z salonu. Chciałem sprawdzić status mojego zamówienia. Po ostatnim uspokajającym mailu od sprzedawcy wydawało się, że wszystko będzie ok. termin odbioru ustalony w zamienieniu na 15 maj.

Po sprawdzeniu ... samochód ma już nadany nr VIN ale nie ma numeru silnika... zamówiłem 1.8

miał ktoś podobną sytuację? o ile może to przedłużyć termin realizacji? w salonie uspokajali, że numer może być nadany w każdej chwili....

teraz czekam na oficjalnego maila (mają sprawdzić co i jak) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamawiałeś auto? Jakie masz wyposażenie dodatkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wracam z salonu. Chciałem sprawdzić status mojego zamówienia. Po ostatnim uspokajającym mailu od sprzedawcy wydawało się, że wszystko będzie ok. termin odbioru ustalony w zamienieniu na 15 maj.

Po sprawdzeniu ... samochód ma już nadany nr VIN ale nie ma numeru silnika... zamówiłem 1.8

miał ktoś podobną sytuację? o ile może to przedłużyć termin realizacji? w salonie uspokajali, że numer może być nadany w każdej chwili....

teraz czekam na oficjalnego maila (mają sprawdzić co i jak) ...

 

Miałem dokładnie taką samą sytuację - poczytaj moje wcześniejsze posty...

Samochód ponoć "czekał na linii produkcyjnej na silnik".

W moim przypadku wydłużyło to oczekiwanie na auto o 2 tygodnie względem zatwierdzonego terminu produkcji.

 

W tym tygodniu w końcu odbieram auto... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności