Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

mialem juz dwie sytuacje awaryjnego hamowania, na autostradzie przy wysokiej prędkości i w ruchu miejskim, koło 60 km/h. W obu przypadkach w pełni za hamowanie odpowiadałem ja, choć sygnał alarmowy juz brzmiał. Jedynie ciśnienie w układzie mogło byc wyższe bo od razu dęba stawał. Co chce powiedziec to to, ze gdybym hamował jeszcze chwile pózniej to bym uderzył, miejsca na reakcje wiele nie zostało. Samochód nie wykonał żadnego hamowania we własnym zakresie wiec ja bym na tym cudzie ratującym nie polegał.

Raz na próbę podjechałem bardzo blisko zmieniającej pas naczepy z wyższa prędkością. Cyrklowalem na zapałki by sprawdzić co sie stanie. Sygnał zabrzmiał, ikonka sie pojawiła, lecz żadnego hamowania nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro firmowka to za nic nie placisz wiec w czym bol ? A co innego mozna kupic za 160tys gdzie wygodnie zmiesci sie syn z zona i bagaz a dodatkowo auto przyspiesza ponizej 7sek do 100 ? Sorry ale na A6 lub BMW 5 mnie nie stac a auto z kora na masce mnie nie interesuje.

Pisałem:

I nie chcę dalej robić spamu, więc jak chcesz sobie pogadać o passacie jako o aucie sprawiającym niesamowitą przyjemność to zapraszam na pw.

Proszę nie rób tutaj nieładu swoimi teoriami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kierowcy. Zauważyłem też, że w deszczu system reaguje ze zwłoką. Po pierwsze nie ufałbym do końca elektronice, po drugie jak już korzystam z ACC do ustawiam taki odstęp, że gdyby panu samochodowi coś się odwidziało i postanowił nie hamować to mam jeszcze czas na reakcję. Musi być na tyle duży żeby kierowcy został jakikolwiek margines błędu. Ograniczone zaufanie panowie. To tylko głupia elektronika, która nie zastąpi oceny sytuacji przez kierowcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw który pierwszy przygrzmoci do jakiegoś samochodu , jak czytam Wasze próby na drodze to jestem przerażony :)) Oczywiście nikomu nie życzę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki sa hardcore'ami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mamy rozumieć, że ACC w manualu zatrzyma Paska??

 

Tak jak napisałem wcześniej i powyżej :) w moim przypadku przy 27km/h ACC się wyłączył. Przy czym miałem ustawiony największy odstęp od poprzedzającego samochodu, żebym miał ewentualnie czas na reakcje. Następnie dowodzenie przejmuje inny system - awaryjnego hamowania city. Nie ryzykowałem, takich zachowań świadomie na samochodzie, który ma 4 dni .. :P

 

Jak mi się będzie bardzo nudzić to zrobie sobie taki test jak Zachar z Seatem Leonem... kilka pudeł postawie, okleje folią aluminiową i sprawdzę jak się to ma .. :P

 

Może jeszcze dodam taką mało znaczącą uwage.. Wieczorem, gdzieś po godzinie 21, było powiedzmy tak półjasno. Niby już ciemno ale jeszcze widno. Samochód wygląda jakby był polakierowany na czarno. I to nie tylko moje spostrzeżenie :) Światła stopu tak dają czadu wieczorem, że po naciśnięciu pedału hamulca w lusterku widzę czerwone odbicie na znakach na drugim końcu ulicy ....

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enduan

Twoje auto jest z już z MJ2016 (moje jest z KW21), czyli powinieneś mieć już AppConnect. Jak to wygląda u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie podłączałem jeszcze telefonu inaczej niż przez blueT. Wieczorem dam znać.

 

Bynajmniej CarNet jeśli chce, to muszę aktywować u dealera z tego co kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze, to nie podłączałem jeszcze telefonu inaczej niż przez blueT. Wieczorem dam znać.

 

Bynajmniej CarNet jeśli chce, to muszę aktywować u dealera z tego co kojarzę.

Szczerze bardziej chodzi mi o telefon, a dokładniej o iPhone'a i Apple CarPlay. Podobno wszystkie auta z MJ2016 nie ma ją już tylko Mirrorlinka ale wspierają także Apple Carplay i Androidauto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę na to uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj w nocy wracałem. Księżyc pięknie świecił przede mną i automatyczne sterowanie długimi zgłupiało :-), tj. musiałem włączyć długie na sztywno, bo auto odczytywało, że coś z przeciwka jedzie :-) i trzymało na mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze, to nie podłączałem jeszcze telefonu inaczej niż przez blueT. Wieczorem dam znać.

 

Bynajmniej CarNet jeśli chce, to muszę aktywować u dealera z tego co kojarzę.

 

Co do Car Net kod aktywacyjny nie powinien byc razem z ksiazka serwisowa itd. ?

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zabrudzonej kamery ? :P Dziwne.. mój wycina auta jak modest amaro kawałki ciasta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz zabrudzonej kamery ? :P Dziwne.. mój wycina auta jak modest amaro kawałki ciasta :P

 

Mój też tak czynił. Faktem jest, że robalami obrosłem po jeździe autostradowo/ekspresowej ponad 500 km, ale uznałem, że to jednak księżyc jest winowajcą, bo centralnie przede mną dość nisko świecił na ostro (pełnia czy prawie pełnia). Jak nie zdążę umyć to jeszcze sprawdzę plecami do księżyca, albo jak go nie będzie, by potwierdzić spostrzeżenie.

 

-------

 

Ale to że to sprawka księżyca to mogłoby potwierdzać jeszcze to, że jak się wjeżdża w obszar oświetlony np. teren zabudowany to też z automatu długie wyłącza całkowicie. Po prostu poziom oświtlenia był za wysoki i nie włączał długich

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Car Net kod aktywacyjny nie powinien byc razem z ksiazka serwisowa itd. ?

 

Nie nie ... to jest tak, że logujesz sie na stronie (https://www.volkswagen-car-net.com/portal/pl_PL/web/pl/login?&mkwid=sWk0NhdBQ|pcrid|79455020218|pkw|car%20net%20volkswagen|pmt|p|pdv|c|&gclid=CjwKEAjw_MisBRCTuNPfoMqU4ngSJACrJv1VbL76ir2kCnjSNjUVtsgaxscyXt2f8fDzMCNvN-GU4xoC19Dw_wcB), a aktywacja przebiega w ten sposób, że podajesz nr nadwozia samochodu. No i w aucie musisz mieć internet np. udostępniając go przez telefon. Usługa jest aktywna przez rok. Później należy wnieść opłatę. Jeszcze tego nie robiłem. W weekend się pobawię..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

PANOWIE !!

Obniżenie lusterek przy cofaniu. Po wbiciu biegu wstecznego, na dżojstiku ustawienia lusterek, przesuńcie go w pozycje R. Nie testowałem tego jeszcze (teraz sie o tym dowiedziałem). Coś czuje, że to jest zbyt proste, żeby było piękne ...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PANOWIE !!

Obniżenie lusterek przy cofaniu. Po wbiciu biegu wstecznego, na dżojstiku ustawienia lusterek, przesuńcie go w pozycje R. Nie testowałem tego jeszcze (teraz sie o tym dowiedziałem).

Owszem tak to działa, ale tylko jeśli się ma pakiet "Siedzenia"

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@Enduan

Twoje auto jest z już z MJ2016 (moje jest z KW21), czyli powinieneś mieć już AppConnect. Jak to wygląda u Ciebie?

 

Z tego co ja się orientuję, to auta z MY2016 nie mają standardowo AppConnect, to ma być zwykła aktualizacja systemu, która wyjdzie do wszystkich DiscoverPro w odpowiednim czasie. Czy ktoś z nowym autem może potwierdzić że nadal jest zwykły MirrorLink?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja się orientuję, to auta z MY2016 nie mają standardowo AppConnect, to ma być zwykła aktualizacja systemu, która wyjdzie do wszystkich DiscoverPro w odpowiednim czasie. Czy ktoś z nowym autem może potwierdzić że nadal jest zwykły MirrorLink?

No właśnie o to chodzi, że tego nikt nie wie. Na niemieckim forum znajduje się odpowiedź VW, iż funkcjonalność tą otrzymają wszystkie auta MJ2016 i, że update dla "starszych" aut na chwilę obecną nie jest przewidziany. Ważne jest tu stwierdzenie "na chwilę obecną". Dlatego też moje pytanie jak to wygląda dla aut wybudowanych po KW22. Może ktoś z posiadaczy auta MJ2016 zrobi zdjęcie ze strony Informacje o systemie w DP. Będę wdzięczny ;).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kilka dni temu pochwaliłem DynAudio. Dzisiaj wrzucę kamyczek do ogródka VW.

Wczoraj kolega Szylton prosił mnie o sprawdzenie wytłumienia drzwi w aucie.

Niestety stwierdziłem, że przy głośność od ok. 1/3 mocy słychać dudnienie z okolic tylnych drzwi. W moim przypadku jest to słyszalne tylko dla siedzących z tyłu. Dla osób na przednich siedzeniach jest wszystko ok.

Doszedł kolejny punkt do kontroli podczas wizyty w VW ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Jakby ktoś miał już na oku albo kupił alufelgi na zimę (16"). Podzielcie się nazwą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych: w Poznaniu stoi u dealera, do wzięcia od ręki nówka B8 HL, AID, DSG 190, limuzyna, czarna, pakiet R i pakiet lusterka, 18". Mi niepotrzebny jest pakiet R, a i czarny kolor mi nie w smak - więc informuje - może komus ten konfig przypadnie do gustu. Czekam na łaskawe wyprodukowanie mojego konfigu w październiku, a miał być pierwotnie za 14 dni :(

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-highline-2-0tdi190km-r-line-dostepny-od-reki-ID6y73mH.html

mowisz o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam się do prośby eduana w sprawie wyboru felg na zimę.. 16-17" coś co by pasowało do b8 i nie wyglądało jak przełożone z jakiegoś wartburga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności