Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie polecić któryś z salonów VW/sprzedawcę, z którym można skonfigurować auto bez zbędnego naciągactwa?

 

Ja, pewnie jak większość na tym forum, konfigurowałem samochód za pomocą internetowego konfiguratora, a w salonach tylko negocjowałem cenę za wybrany zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów

 

Czy możecie polecić któryś z salonów VW/sprzedawcę, z którym można skonfigurować auto bez zbędnego naciągactwa?

 

Polecam Sebastian Hołdak - VW Połczyńska

 

Zamówiłem TSI 280 i przebieram nogami w oczekiwaniu do konca sierpnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawosta dla osób zastanawiających się nad wyborem instalacji telefonicznej: Comfort czy Business.

 

Normalnie tylko w Business dostajemy gniazdo karty SIM w schowku dzięki, któremu DP łączy się z internetem bez pośrednictwa telefonu.

W najnowszym cenniku pojawiła się opcja Car-Net Security & Service, która z założenia wymaga stałego podłączenia do internetu i gniazdo karty SIM jest w schowku bez względu na typ instalacji telefonicznej (Basic, Comfort, Business).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawosta dla osób zastanawiających się nad wyborem instalacji telefonicznej: Comfort czy Business.

 

Normalnie tylko w Business dostajemy gniazdo karty SIM w schowku dzięki, któremu DP łączy się z internetem bez pośrednictwa telefonu.

W najnowszym cenniku pojawiła się opcja Car-Net Security & Service, która z założenia wymaga stałego podłączenia do internetu i gniazdo karty SIM jest w schowku bez względu na typ instalacji telefonicznej (Basic, Comfort, Business).

 

w najnowszym MY2018 ponoć są 2 usb w standardzie bez doplat do jakis tam dziwnych pakietów. ale nie wiem czy to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w najnowszym MY2018 ponoć są 2 usb w standardzie bez doplat do jakis tam dziwnych pakietów. ale nie wiem czy to prawda

A wiesz może gdzie są umiejscowione? I skąd takie info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w najnowszym MY2018 ponoć są 2 usb w standardzie bez doplat do jakis tam dziwnych pakietów. ale nie wiem czy to prawda

 

W wewnętrznym cenniku, gdzie opcje są opisane ze szczegółami jest wyraźnie napisane, że Discover Pro ma dwa gniazda USB. Ciekawe zatem czy Telefon Comfort daje trzecie USB przy póleczce w konsoli centralnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda Superb z 7-biegowym DSG – kolejne silniki

A kiedy w Passacie ??

 

Siedmiobiegowa skrzynia DSG będzie dostępna dla wersji silnikowych 2.0 TDI 150 KM oraz 2.0 TDI 190 KM (także w wariancie z napędem 4x4). Pierwsze egzemplarze topowej limuzyny i kombi zjadą z taśm produkcyjnych już od ostatniego tygodnia czerwca. Ceny wersji z nową skrzynią siedmiobiegową pozostają bez zmian w porównaniu do konstrukcji sześciobiegowej. Dotychczas nowa skrzynia biegów była do tej pory dostępna z silnikami 1.4 TSI 150 KM oraz 1.8 TSI 180 KM.

Grupa Volkswagen jest światowym pionierem w projektowaniu i produkcji skrzyń dwusprzęgłowych. Niemiecki koncern wprowadził ją do oferty jako pierwszy w przemyśle motoryzacyjnym w roku 2003. Taka przekładnia pojawiła się w ofercie Skody w 2009 roku.

http://www.auto-motor-i-sport.pl/minisite/poznaj-skode/Skoda-Superb-z-7-biegowym-DSG-kolejne-silniki,24394,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, tuż po rejestracji.

Zastanawiam się nad zakupem Passata B8 z silnikiem 1.8 i manualną skrzynią biegów. Mam więc prośbę o podpowiedź od użytkowników takiego modelu. Miałem okazję jeździć takim samochodem ale był on zupełnie nowy, 42 km przebiegu. Sprzedawca w salonie twierdzi, że osiągi takiego samochodu zmienią się odczuwalnie po przejechaniu ok. 3 tys. km. Ja miałem wrażenie, że dynamika tego silnika jest, nazwijmy to przeciętna :) Dotyczy to zwłaszcza jazdy na V i VI biegu. Myślałem, że stosunkowo wysoki moment obrotowy daje w praktyce lepsze rezultaty. Czy rzeczywiście po przejechaniu pierwszych kilku tys. km osiągi rzeczywiście się poprawiają ?

Druga kwestia to wybór pomiędzy manualną skrzynią a dsg. Czy może ktoś dłużej pojeździł obiema wersjami ? Czy ten wyższy moment obrotowy w manualu robi jakąś różnicę ?

Kolejna sprawa to czy można gdzieś znaleźć w miarę obiektywne testy tego silnika, zwłaszcza z manualną skrzynią ? Chodzi mi o elastyczność na wyższych biegach. Jakoś akurat tego typu informacji nie mogłem znaleźć.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda u mnie znacznie poprawiła się dynamika silnika po przejechaniu ok 4k km przy czy spadło spalanie. Odnośnie skrzyń to dsg dobiera optymalnie przełożenia i uważam że człowiek nie jest w stanie tsk szybko i precyzyjnie dobierać przełożeń.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam na forum, tuż po rejestracji.

Zastanawiam się nad zakupem Passata B8 z silnikiem 1.8 i manualną skrzynią biegów. Mam więc prośbę o podpowiedź od użytkowników takiego modelu. Miałem okazję jeździć takim samochodem ale był on zupełnie nowy, 42 km przebiegu. Sprzedawca w salonie twierdzi, że osiągi takiego samochodu zmienią się odczuwalnie po przejechaniu ok. 3 tys. km. Ja miałem wrażenie, że dynamika tego silnika jest, nazwijmy to przeciętna :) Dotyczy to zwłaszcza jazdy na V i VI biegu. Myślałem, że stosunkowo wysoki moment obrotowy daje w praktyce lepsze rezultaty. Czy rzeczywiście po przejechaniu pierwszych kilku tys. km osiągi rzeczywiście się poprawiają ?

Druga kwestia to wybór pomiędzy manualną skrzynią a dsg. Czy może ktoś dłużej pojeździł obiema wersjami ? Czy ten wyższy moment obrotowy w manualu robi jakąś różnicę ?

Kolejna sprawa to czy można gdzieś znaleźć w miarę obiektywne testy tego silnika, zwłaszcza z manualną skrzynią ? Chodzi mi o elastyczność na wyższych biegach. Jakoś akurat tego typu informacji nie mogłem znaleźć.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Jeśli szukasz dynamiki na wyższych biegach to bierz diesla a nie przeciętna benzynę. Benzyna oznacza konieczność redukcji. Dlatego moim zdaniem jeśli benzyna i to na dodatek nie za mocna to tylko z dsg. Inaczej nawet w trasie będziesz musiał wahlowac biegam np. przy wyprzedzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam na forum, tuż po rejestracji.

Zastanawiam się nad zakupem Passata B8 z silnikiem 1.8 i manualną skrzynią biegów. Mam więc prośbę o podpowiedź od użytkowników takiego modelu. Miałem okazję jeździć takim samochodem ale był on zupełnie nowy, 42 km przebiegu. Sprzedawca w salonie twierdzi, że osiągi takiego samochodu zmienią się odczuwalnie po przejechaniu ok. 3 tys. km. Ja miałem wrażenie, że dynamika tego silnika jest, nazwijmy to przeciętna :) Dotyczy to zwłaszcza jazdy na V i VI biegu. Myślałem, że stosunkowo wysoki moment obrotowy daje w praktyce lepsze rezultaty. Czy rzeczywiście po przejechaniu pierwszych kilku tys. km osiągi rzeczywiście się poprawiają ?

Druga kwestia to wybór pomiędzy manualną skrzynią a dsg. Czy może ktoś dłużej pojeździł obiema wersjami ? Czy ten wyższy moment obrotowy w manualu robi jakąś różnicę ?

Kolejna sprawa to czy można gdzieś znaleźć w miarę obiektywne testy tego silnika, zwłaszcza z manualną skrzynią ? Chodzi mi o elastyczność na wyższych biegach. Jakoś akurat tego typu informacji nie mogłem znaleźć.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Ja mam ten silnik w manualu i juz w 3 tyg 3 tys km zrobione. Dużego szału nie ma pomimo 180KM i 320Nm to chcąc jeździć eko i szybko zmieniać bieg na wyższy to moc spada jak np jedziesz lekko pod górę i trzeba redukować. Ale ja dopiero się rozgrzewam i mogę powiedzieć tyle ze i tak bardziej zrywny silnik niż w 2.0 tdi jaki miałem w B6 no i spalanie średnie mam teraz na poziomie 7.1 wiec jak na benzynę to całkiem ok. Choć po zakupie trochę żałowałem ze nie wziąłem w DSG ale wtedy nie brał bym 1.8 tylko 2.0 TSI w DSG no ale to kilkadziesiąt tysięcy wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie kilkadziesiąt tysięcy? dopłata do 2.0 TSI wg aktualnego cennika to niby 11900, a tak naprawdę to 7250zł po odliczeniu opcji (DCC, XDS), które wchodzą w skład tej wersji silnikowej. No i jest to dopłata nie tylko do większego silnika i większej mocy (+40KM +100Nm) ale też do lepszej (mokrej) skrzyni biegów i paru pierdół jak pseudo wydechy na zderzaku, launch control albo wyraźnie inne brzmienie wydechu z 2 końcówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Jestem właśnie przed wyborem kupna Passata trafia mi się w salonie Passat 1,8 TSI 2017 Kolor biały Pure rok (modelowo 2018r z nową nawigacja) jest wyposażony; Pakiet Business

- System nawigacji satelitarnej Discover Media

- System rozpoznawania znaków drogowych

- Reflektory LED Top ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED

- System Dynamic Light Assist - automatyczne swiatła drogowe

-Pakiet Lusterka

-Pakiet Zimowy

-Pakiet stylistyczny R-Line Exterieur

-Przyciemniane szyb

-Obręcze aluminiowe Nivelles czarny lakier wewnątrz obręczy 7J x 17

Jak myślicie warto kupić tak skonfigurowanego Passata dorzucili jeszcze pakiet serwisowy na 4 lata lub 80000km wszystko zamkło sie w cenie 110000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto jest tylko pytanie. Czy auto spełnia Twoim oczekiwania?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie warto kupić tak skonfigurowanego Passata dorzucili jeszcze pakiet serwisowy na 4 lata lub 80000km wszystko zamkło sie w cenie 110000 .

 

Netto czy brutto, sedan czy variant?

Jaki salon oferuje taki samochód ?

Edytowane przez integrale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jet już brutto jest to sedan, teraz ruszyły wyprzedaże w VW i są spore upusty od cen katalogowych, na tym akurat modelu jest rabat 16000 ty zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich .

Jestem właśnie przed wyborem kupna Passata trafia mi się w salonie Passat 1,8 TSI 2017 Kolor biały Pure rok (modelowo 2018r z nową nawigacja) jest wyposażony; Pakiet Business

- System nawigacji satelitarnej Discover Media

- System rozpoznawania znaków drogowych

- Reflektory LED Top ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED

- System Dynamic Light Assist - automatyczne swiatła drogowe

-Pakiet Lusterka

-Pakiet Zimowy

-Pakiet stylistyczny R-Line Exterieur

-Przyciemniane szyb

-Obręcze aluminiowe Nivelles czarny lakier wewnątrz obręczy 7J x 17

Jak myślicie warto kupić tak skonfigurowanego Passata dorzucili jeszcze pakiet serwisowy na 4 lata lub 80000km wszystko zamkło sie w cenie 110000 .

 

1,8TSI manual? Cena wydaje się atrakcyjna. Mi brakuje Easy open, Active Info Display oraz Area View (lub chociaż kamerę cofania) :)

Czy do R-Line nie ma innych obręczy w pakiecie czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest cale jego wyposażenie mi tez kilku rzeczy w nim brakuje , np Easy open,

PASSAT B8 COMFORTLINE

1,8 TSI 180KM

 

WYPOSAŻENIE DODATKOWE OBEJMUJE:

Kolor biały Pure

 

Pakiet Business

System nawigacji satelitarnej Discover Media

System rozpoznawania znaków drogowych

Reflektory LED Top ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED

System Dynamic Light Assist - automatyczne swiatła drogowe

Reflektory przeciwmgielne

 

Autoalarm z niezależnym zasilaniem, funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu

 

Obręcze aluminiowe Nivelles czarny lakier wewnątrz obręczy 7J x 17

opony 215/55 R17 samouszczelniające się

śruby kół z zabezpieczeniem antykradzieżowym

pełnowymiarowe koło zapasowe aluminiowe 17''

 

Pakiet Lusterka

lusterka zewnętrzne elektrycznie składane, po stronie kierowcy automatycznie przyciemniane

oświetlenie przestrzeni podczas wsiadania i wysiadania z samochodu

 

Pakiet Zimowy

podgrzewane siedzenia przednie

ogrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby

 

System nawigacji satelitarnej Discover Media

obsługa za pośrednictwem 6,5-calowego, kolorowego ekranu dotykowego z czujnikiem zbliżeniowym

radio z odtwarzaczem CD, MP3, WMA, FLAC

czytnik kart SD x 2

8 głośników

instalacja telefoniczna Bluetooth

Mapa Europy

Gniazdo USB oraz AUX IN

Car-Net: Guide & Inform Basic (bezpłatnie przez 3 lata): komunikaty drogowe online, wyszukiwanie celów specjalnych online, import import celów online, stacje benzynowe, wiadomości, parkingi, moje cele specjalne (POI), pogoda, raport o stanie samochodu

Car-Net: e-Remote (bezpłatnie przez rok)

 

 

Pakiet stylistyczny R-Line Exterieur

zderzak oraz poszerzone progi w stylistyce R-Line

logo R-Line na grillu

zdobienie na tylnym zderzaku (po prawej i lewej stronie) w kształcie trapezu

reflektory przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania zakrętów, z chromowanym obramowaniem

listwy w dolnej części drzwi oraz zderzaka przedniego, chromowane

 

Reflektory LED Top

światła mijania i drogowe w technologii LED

światła do jazdy dziennej w technologii LED

dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów

dynamiczne doświetlanie zakrętów

spryskiwacze reflektorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mi nie pasuje odnośnie MY2018. Czy tam nie powinno być większej przekątnej ekranu niż 6.5? Powinno być chyba również Ambiente. Wydaje mi się, że póki co to za wcześnie by MY2018 szło z placu z promocją, raczej bym obstawiał, że to model przed MY2018, czyli sprzed maja

Edytowane przez thr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena jet już brutto jest to sedan, teraz ruszyły wyprzedaże w VW i są spore upusty od cen katalogowych, na tym akurat modelu jest rabat 16000 ty zł.

 

co to znaczy "teraz ruszyły wyprzedaże w VW".. mozesz precyzyjniej napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności