Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

co masz na myśli pisząc hakliwym?

brud kurz plamki po wodzie to wszystko zazwyczaj jest koloru szarego. Czarny to jest kolor który najlepiej ww. uwidacznia ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brud kurz plamki po wodzie to wszystko zazwyczaj jest koloru szarego. Czarny to jest kolor który najlepiej ww. uwidacznia ;p

 

 

aaaa to prawda, ale detailing i powłoka kwarcowa bardzo pomagają, generalnie dużo łatwiej mi utrzymać jest czysty samochód,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ależ można przeprogramować skrzynie jak sobie życzysz, nawet dodać kontrole startu podobno :)

Pytałem gościa w takim jednym sprawdzonym cziptjunigu i za 2200 robi komplecik. Silnik + DSG niutony + bajery do DSG jakieś.

 

Nie mówię, że się nie da przeprogramować. Tylko softem i tak nie zmienisz podstawowej wady DSG - o ile redukcja o 1 bieg trwa kilka milisekund, tak zrzucenie 2 biegów to już ponad sekunda.

I nie jest to kwestia oprogramowania tylko budowy mechanicznej tej skrzyni. W danym momencie zapięte są dwa sąsiadujące ze sobą biegi, jeśli trzeba wrzucić inny to skrzynia musi wysprzęglić najpierw bieżący, a to zajmuje trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jezdzil ktos wczesniej b7 a teraz ma b8 zeby porownac glosnosc przy wiekszych predkosciach? Ostatnio swoim nie jezdzilem po autostradach, dzisiaj przejechalem pareset km i przy 180 i wiecej stwierdzilem ze robi sie glosno, glownie slychac szum wiatru...wczesniej jakos nie zwracalem na to uwagi. Moze sie ktos wypowiedziec kto mial albo ma oba modele? Szyb podwojnych nie zamowie niestety bo juz mam zatwierdzony termin produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co masz na myśli pisząc hakliwym?

w ogóle to mam wrażenie, że jako jedyny na forum zamówiłem czarnucha... w grę wchodził też biały oryx, ale na niego musiałbym czekać 2 miesiące dłużej...

Nie jesteś SAM!!

Ja też zamówiłem czarnuch z czarną pełną tapicerką skórzaną!

 

Dawno mnie nie było na forum, a u mnie zmiana.... zmieniłem silnik z diesla 150 KM na 190KM.

Miałem produkcje na 29 tydzień a po zmianie 43.

I tak się zastanawiam czy w ogóle nie wstrzymać produkcji na przyszły rok.

Nawet jak produkcja w 43 wypali to transport itd. - odbiór między 46 a 48 tygodniem - BEZ SENSU!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przy wstepnych rozmowach byla mowa o 4-4,5tys PLN. Po powrocie do kraju bede sie orientowal kiedy konkretnie bedzie auto i dodatkowo umowie sie juz do Carspa i omowie wszystkie szczegoly.

 

Ja też po odbiorze samochodu będę się meldował w CarSpa!

Wprawdzie jestem z Zielonej Góry, ale samochód zamówiony w Sosnowcu.

Jest tez opcja,że chłopacki z CarSpa robią wszystko w salonie przed odbiorem - z salonem w Sosnowcu współpracują - obie strony powiedziały, że nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jesteś SAM!!

Ja też zamówiłem czarnuch z czarną pełną tapicerką skórzaną!

 

Dawno mnie nie było na forum, a u mnie zmiana.... zmieniłem silnik z diesla 150 KM na 190KM.

Miałem produkcje na 29 tydzień a po zmianie 43.

I tak się zastanawiam czy w ogóle nie wstrzymać produkcji na przyszły rok.

Nawet jak produkcja w 43 wypali to transport itd. - odbiór między 46 a 48 tygodniem - BEZ SENSU!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Ja też po odbiorze samochodu będę się meldował w CarSpa!

Wprawdzie jestem z Zielonej Góry, ale samochód zamówiony w Sosnowcu.

Jest tez opcja,że chłopacki z CarSpa robią wszystko w salonie przed odbiorem - z salonem w Sosnowcu współpracują - obie strony powiedziały, że nie ma problemu

 

Ja z salonu do Carspa mam tylko 25km wiec nie bedzie problemu :) Zastanawiam sie tez czy nie dadza rady okleic folia bezbarwna tego badziewnego plastiku na desce rozdzielczej ktory rysuje sie od samego patrzenia :)

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jesteś SAM!!

 

Jest tez opcja,że chłopacki z CarSpa robią wszystko w salonie przed odbiorem - z salonem w Sosnowcu współpracują - obie strony powiedziały, że nie ma problemu

 

Mi przed odbiorem nawet to proponowali, że przyjeżdżają do salonu i picują samochód... i szczere mówiąc żałuje że nie wziąłem oklejenie bezbarwną... na zderzaku już pierwsze ślady kamyczków...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

aaaa to prawda, ale detailing i powłoka kwarcowa bardzo pomagają, generalnie dużo łatwiej mi utrzymać jest czysty samochód,

Dokładnie. Też rozważam to co piszesz ale w połączeniu z transparentną folią.. Dla mnie zmorą jak i chyba dla wszystkich są odpryski od małych kamyczków... myślę, że taka folia zredukowała by to zjawisko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dawno mnie nie było na forum, a u mnie zmiana.... zmieniłem silnik z diesla 150 KM na 190KM.

Miałem produkcje na 29 tydzień a po zmianie 43.

I tak się zastanawiam czy w ogóle nie wstrzymać produkcji na przyszły rok.

Nawet jak produkcja w 43 wypali to transport itd. - odbiór między 46 a 48 tygodniem - BEZ SENSU!

 

 

W jaki sposób wstrzymać produkcję np. z 48 tygodnia i przełożyć ją na przyszły rok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem superba we wroclawiu.

faktycznie kawal auta. wykonczenie, nawet w LM nie powala. taka bardziej przypicowana octavia moim zdaniem.

proporcje chyba lepsze niz w B8.

moje plusy:

-pelna lista opcji i wszystko dostepne od najnizszej wersji wyposazenia, w tym silniki-pelna gama

-cena

-proporcje

moje minusy:

-mniej najnowszych technologii niz w B8

-plastiki we wnetrzu

-tylko diesle w demo.

 

zostaje przy B8

 

Z technologii to brak tylko AID, reflektorów LED oraz silnika 2.0 BiTDI. Z tych trzech jedynie silnika by mi brakowało...

Co do wnętrza to wsio adno: jeden i drugi projektowany jest dla emerytów i fajerwerków stylistycznych brak. A jakość materiałów bardzo zbliżona, i tak to co obie firmy nazywają hucznie skórą, to w większej części skaja.

 

Bardziej ciekawi mnie podejście importerów do obu samochodów - Skoda na starcie daje już wszystkie opcje do wyboru, a w VW zachowują się jakby Polska to był jakiś Pakistan i ludzie nie mieli prawa do połowy dodatków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób wstrzymać produkcję np. z 48 tygodnia i przełożyć ją na przyszły rok??

 

Pani u której zamawiałem samochod powiedziała, że jest taka możliwość poprzez wprowadzenie jakiegoś kodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pani u której zamawiałem samochod powiedziała, że jest taka możliwość poprzez wprowadzenie jakiegoś kodu!

 

Przekladajcie przekladajcie :) może mój wtedy będzie szybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam kupno B8 TDI 150 lub 190 KM, dwa pytania:

1. Czy ktoś, z tzw, własnej autopsji, jest w stanie potwierdzić czy faktycznie jest wyraźna róznica między 150 i 190 - w przyśpieszeniu ale również w hałasie silnika (róznica w obrotach przy danej prędkości?).

2. Jak to jest z tymi podwójnymi szybami? W konfiguratorze tej opcji nie widzę, a w testach (OK, niemieckich) mają to. Jest to w ogóle u nas do dostania?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

OK, co do szyb cofam pytanie. Odp. znalazłem w poście dzidekbeskid. Mam nadzieję, że ta opcja wyraźnie poprawi wyciszenie. Pyt. 1 pozostaje aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób wstrzymać produkcję np. z 48 tygodnia i przełożyć ją na przyszły rok??

 

Zmienić specyfikację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jezdzil ktos wczesniej b7 a teraz ma b8 zeby porownac glosnosc przy wiekszych predkosciach? Ostatnio swoim nie jezdzilem po autostradach, dzisiaj przejechalem pareset km i przy 180 i wiecej stwierdzilem ze robi sie glosno, glownie slychac szum wiatru...wczesniej jakos nie zwracalem na to uwagi. Moze sie ktos wypowiedziec kto mial albo ma oba modele? Szyb podwojnych nie zamowie niestety bo juz mam zatwierdzony termin produkcji

 

Przyłączam sie do pytania kolegi bo wszedzie pisza ze jest bardzo dobrze wyciszony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 wprawdzie tylko 1.8TSI jeździłem, ale powyżej 150-160km/h i tak jest już hałaśliwy jak B7 przy 140.

Więc jakaś tam poprawa jest, ale szału ni ma - może szyby by więcej załatwiły, ale patrząc na grubość i masę drzwi w B8, to nie poszaleli raczej z wygłuszeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam sie do pytania kolegi bo wszędzie piszą ze jest bardzo dobrze wyciszony....

 

Napiszę w takim razie o swoich spostrzeżeniach - a dodam, że wyciszenie jest dla mnie bardzo istotną sprawą i bardzo na to zwracam uwagę.

 

Passat B8 na pierwszy "rzut oka" może wydawać się bardzo dobrze wyciszonym samochodem. Moim zdaniem takie wrażenie można odnieść jeżdżąc po mieście czy też nie przekraczając 120 km/h. Stąd pewnie dużo takich opinii, mówiących o tym, że jest świetnie wyciszony - bo połowicznie jest to prawda. Pamiętam nawet rozmowę z sąsiadem, który otrzymał takie B8 do testów (zajmuje się on profesjonalnie testowaniem aut) i sam mi zwrócił uwagę (to było jeszcze zanim miałem swojego B8), że samochód ten jest bardzo dobrze wyciszony, na pewno lepiej niż B7.

I tak jak napisałem, na prawdę jest nieźle do tych powiedzmy 120 km/h. A co dalej...?

Otóż im szybciej jedziemy tym bardziej słyszymy... szum powietrza. Nie jest to jednak typowy, cichy szum powietrza ale taki wyraźnie słyszalny. Ja nawet kiedyś dawno na tym forum napisałem, że jak jechałem testowym B8 1.8 TSI to pisałem, że jest świetnie wyciszony ale co prawda przy większej prędkości było słychać szumy powietrza ale zwaliłem to wtedy na bardzo wietrzną pogodę. Otóż to nie chodziło o pogodę.

W tym samochodzie słychać szumy powietrza tak jakby ktoś niezbyt dobrze zaprojektował jakieś elementy samochodu, o które uderza to powietrze bądź też być może jest to kwestia nieudanych uszczelek. Dodam też od razu, żeby wszyscy się nie wystraszyli, że to nie są wcale jakieś nie wiadomo jak głośne szumy dyskwalifikujące możliwość komfortowej jazdy tym samochodem - ale jednak są zauważalne. Silnika praktycznie nie słychać, od opon też nie ma hałasu, więc ogólne wyciszenie jest OK - z wyjątkiem tych szumów powietrza. Jestem jednak przekonany, że nie każdy zwraca na to uwagę, zależy jakim samochodem wcześniej jeździł, do czego jest przyzwyczajony. Ja powiem szczerze, że mam dobre porównanie do Golfa 7, którym jeździ moja żona. I wierzcie lub nie - ale Golf 7 jest lepiej wyciszony od passata pod względem tych szumów. Po prostu nie słychać tego uderzającego powietrza.

Podam jednak też inny przykład. Mój kolega, który jeździ popularnym mondeo poprzedniej geenracji (rocznik powiedzmy 2010), ma silnik 2.0 i skrzynię 5-biegową. Oznacza to, że przy wyższych prędkościach samochodowi brakuje 6 biegu i tym samym w aucie jest dość głośno za sprawą wysokich obrotów. No i ten mój kolega stwierdził z kolei, że jadąc 150 km/h moim Passatem jest w nim bardzo cicho - widać, że nie zwrócił uwagi na te szumy....

 

Proszę też pamiętać, że mój powyższy wywód dotyczy Passata z silnikiem 1.8 TSI - nie wiem jak to wygląda przy dieslu, ale podejrzewam, że podobnie bo podczas jazdy silniki są chyba dobrze wyciszone ogólnie.

 

Zatem podsumowując - nie chcę nikogo straszyć - ale mając porównanie do niezwykle dobrze wyciszonego Golfa 7 - uważam, że z Passatem mogli się lepiej postarać. Jak jednak pisałem wyżej, sądzę, że nie każdy będzie na to bardzo zwracać uwagę i nie mówię też wcale, że ten szum jest nie wiadomo jak wielki, tak nie jest. Przy 180 km/h nadal da się dość spokojnie rozmawiać z pasażerem, więc nie jest to może hałas jakiś niezwykle uciążliwy, ale jednak pewien jest... Wiecie jak to jest - to jest kwestia indywidualnych odczuć danej osoby, jeden jest bardziej - drugi mniej wrażliwy na te kwestie.

Moim zdaniem jednak przy całej ogólnej (wg mnie) doskonałości tego auta - mogli bardziej popracować również nad kwestią eliminacji tych szumów...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Powiem też szczerze, że kwestia właśnie tego wyciszenia przy większych prędkościach jest tak na prawdę jedyną rzeczą, która mnie nieco rozczarowała w tym samochodzie.

 

Mam nadzieję, że pomogłem trochę osobom skołowanym poprzez czytanie skrajnych wypowiedzi na temat wyciszenia Passata.

Jestem też ciekaw czy inni użytkownicy B8 przyłączą się do mojej opinii...

Edytowane przez matteo84
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszę w takim razie o swoich spostrzeżeniach - a dodam, że wyciszenie jest dla mnie bardzo istotną sprawą i bardzo na to zwracam uwagę.

 

Passat B8 na pierwszy "rzut oka" może wydawać się bardzo dobrze wyciszonym samochodem. Moim zdaniem takie wrażenie można odnieść jeżdżąc po mieście czy też nie przekraczając 120 km/h. Stąd pewnie dużo takich opinii, mówiących o tym, że jest świetnie wyciszony - bo połowicznie jest to prawda. Pamiętam nawet rozmowę z sąsiadem, który otrzymał takie B8 do testów (zajmuje się on profesjonalnie testowaniem aut) i sam mi zwrócił uwagę (to było jeszcze zanim miałem swojego B8), że samochód ten jest bardzo dobrze wyciszony, na pewno lepiej niż B7.

I tak jak napisałem, na prawdę jest nieźle do tych powiedzmy 120 km/h. A co dalej...?

Otóż im szybciej jedziemy tym bardziej słyszymy... szum powietrza. Nie jest to jednak typowy, cichy szum powietrza ale taki wyraźnie słyszalny. Ja nawet kiedyś dawno na tym forum napisałem, że jak jechałem testowym B8 1.8 TSI to pisałem, że jest świetnie wyciszony ale co prawda przy większej prędkości było słychać szumy powietrza ale zwaliłem to wtedy na bardzo wietrzną pogodę. Otóż to nie chodziło o pogodę.

W tym samochodzie słychać szumy powietrza tak jakby ktoś niezbyt dobrze zaprojektował jakieś elementy samochodu, o które uderza to powietrze bądź też być może jest to kwestia nieudanych uszczelek. Dodam też od razu, żeby wszyscy się nie wystraszyli, że to nie są wcale jakieś nie wiadomo jak głośne szumy dyskwalifikujące możliwość komfortowej jazdy tym samochodem - ale jednak są zauważalne. Silnika praktycznie nie słychać, od opon też nie ma hałasu, więc ogólne wyciszenie jest OK - z wyjątkiem tych szumów powietrza. Jestem jednak przekonany, że nie każdy zwraca na to uwagę, zależy jakim samochodem wcześniej jeździł, do czego jest przyzwyczajony. Ja powiem szczerze, że mam dobre porównanie do Golfa 7, którym jeździ moja żona. I wierzcie lub nie - ale Golf 7 jest lepiej wyciszony od passata pod względem tych szumów. Po prostu nie słychać tego uderzającego powietrza.

Podam jednak też inny przykład. Mój kolega, który jeździ popularnym mondeo poprzedniej geenracji (rocznik powiedzmy 2010), ma silnik 2.0 i skrzynię 5-biegową. Oznacza to, że przy wyższych prędkościach samochodowi brakuje 6 biegu i tym samym w aucie jest dość głośno za sprawą wysokich obrotów. No i ten mój kolega stwierdził z kolei, że jadąc 150 km/h moim Passatem jest w nim bardzo cicho - widać, że nie zwrócił uwagi na te szumy....

 

Proszę też pamiętać, że mój powyższy wywód dotyczy Passata z silnikiem 1.8 TSI - nie wiem jak to wygląda przy dieslu, ale podejrzewam, że podobnie bo podczas jazdy silniki są chyba dobrze wyciszone ogólnie.

 

Zatem podsumowując - nie chcę nikogo straszyć - ale mając porównanie do niezwykle dobrze wyciszonego Golfa 7 - uważam, że z Passatem mogli się lepiej postarać. Jak jednak pisałem wyżej, sądzę, że nie każdy będzie na to bardzo zwracać uwagę i nie mówię też wcale, że ten szum jest nie wiadomo jak wielki, tak nie jest. Przy 180 km/h nadal da się dość spokojnie rozmawiać z pasażerem, więc nie jest to może hałas jakiś niezwykle uciążliwy, ale jednak pewien jest... Wiecie jak to jest - to jest kwestia indywidualnych odczuć danej osoby, jeden jest bardziej - drugi mniej wrażliwy na te kwestie.

Moim zdaniem jednak przy całej ogólnej (wg mnie) doskonałości tego auta - mogli bardziej popracować również nad kwestią eliminacji tych szumów...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Powiem też szczerze, że kwestia właśnie tego wyciszenia przy większych prędkościach jest tak na prawdę jedyną rzeczą, która mnie nieco rozczarowała w tym samochodzie.

 

THX za wyczerpujące opisanie tematu. Ciekawe czy - a jesli tak, to jak bardzo - podwójne (akustyczne) szyby poprawią sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja Mateusz, ja kiedy śmigam 160-180kmh nie odczuwam żadnego dyskomfortu, można spokojnie rozmawiać i słuchać cicho muzyki. Nie zauważyłem też już większej różnicy w hałasie czy to się jedzie 180 czy 240kmh.

Na pewno nie ma co straszyć ludzi, żeby sobie nie myśleli że jest jak w Mazda 6 sprzed liftu. Dla mnie akurat jest ok, nie tak jak w Audi A8, ale OK. Osobiście myślę, że te odstające lusterka robią spore zawirowania powietrza, szyby podwójne na pewno niwelują ten hałas lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmienić specyfikację :)

 

Można zmienić, ale nie ma pewności czy produkcja będzie jeszcze w tym roku czy już w następnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem b8 z silnikiem bitdi variant po autostradzie z predkoscia 180/190km i musze powiedziec ze jest cicho. Slychac szum powietrza ale jest cicho. Na co dzien jezdze a4 b8 1.8 tfsi 160 w kombi i przy tych predkosciach jest glosniej.

BTW. Dla audi a4 wspolczynnik oporu powietrza to 0.26 dla nowego paska ktos wie ?

Edytowane przez heavyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności