Komunikaty

Strona 445 z 468 PierwszyPierwszy ... 345395435442443444445446447448455 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 8,881 do 8,900 z 9351

Wtek: Kupujemy B8 - na co zwrci uwag?

Awatar dart
    Imi
    Daralf
    Doczy
    Feb 2016
    Mieszka w
    Dolnolskie
    Samochd
    B8 2.0 Bi-TDI 240KM DSG7 4x4, 2016
    Cytat Zamieszczone przez wehyr84 Zobacz posta
    Passat 0-200 podane dane : 27,9 sek
    Audi wklejam poniej
    dist

2015 Audi A6 3.0 TDI Competition Quattro Tiptronic (model since January 2015 for Europe ) specifications & performance data review

Specs datasheet with technical data and performance data plus an analysis of the direct market competition of Audi A6 3.0 TDI Competition Quattro Tiptronic in 2015 the model with 4-door sedan body and V-6 2967 cm3 / 181.4 cui engine size, 240 kW / 326 PS / 322 hp (ECE) of power, 8-speed automatic with Tiptronic manual shift mode powertrain offered since January 2015 for Europe . Specifications listing with fuel economy, top speed, performance factory data and ProfessCars™ estimation: this Audi would accelerate 0-60 mph in 5.2 sec, 0-100 km/h in 5.5 sec, 0-200 km/h in 22.9 sec and quarter mile time is 13.7 sec.

Jeeli 5 sekund to nie jest rnica to oki
    4 vs 6 cylindrw ( kultura pracy )
    To wynik przy 326 KM
    Jedynym passatem nad jakim si zastanawiaem byo bitdi , 220 benzyna tylko napd na przd a 280 pali jak smok i tylko 6 biegw....
    Fajne auto ale niestety to nie a6 ( cho teraz w dobie plastiku to skoda superb ma lepsze wntrze ni nie jedno auto premium )
    za tydzien odbieram 330i i wygrao tylko dziki prowadzeniu i rwd bo jako w rodku nie jest premium, nie mona mie wszystkiego.
    Pozdrawiam.
    Ps. dziadkowy passat b6 na sprzeda
    Dane danymi a kolega chyba nie obejrza filmiku i nie doczyta co napisaem => "...czy Panowie do 100km/h widz jak rnic...? " wic jak to z tymi danymi jest, passat podrasowany czy audi stumione...? Powyej 100km/h to wiadomo, e 4 cylindrwka z 6 nie da rady do tego duo wysza moc audi, to co filmik spreparowany...? Jak to jest...

Imi
    Szymon
    Doczy
    Jan 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochd
    Nie passat, 2017
    Cytat Zamieszczone przez dart Zobacz posta
    Dane danymi a kolega chyba nie obejrza filmiku i nie doczyta co napisaem => "...czy Panowie do 100km/h widz jak rnic...? " wic jak to z tymi danymi jest, passat podrasowany czy audi stumione...? Powyej 100km/h to wiadomo, e 4 cylindrwka z 6 nie da rady do tego duo wysza moc audi, to co filmik spreparowany...? Jak to jest...
    Do 100km/h 6,1 vs 5,5 to rnica ktra jest maa i kwestia kierowcy to decydujcy czynnik.... Plus znajomo auta, dobranie odpowiednich ustawie.....
    Ja nie atakuje Passata zreszt wida po moich komentarzach....
    Fajne auto i dobrze si odpycha no i spalanie przy deptaniu pewnie max 10 a w bmw wyjdzie mi z 12 przy spokojnej....
    Jakbym mia dwjk dzieci bralbym paska, pki mam jedno kilka lat pojezdze bmw, moe potem wrc do paska kto wie.... Z chci sprawdzilbym si w lato z bitdi bo na mokrym rwd i na niegu zostanie w tyle Pozdrawiam

Imi
    Garbek
    Doczy
    Jan 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Samochd
    B8 2.0 TDI 150KM, 2016
    Takie pytanie o leasing, na ile najduej mog wzi leasing z opcja duego wykupu?
    Nie wiem czemu w salonie powiedziano mi, e max to 48 miesicy lecz wydaje mi si, e spokojnie moe byc 60 miesicy a i nawet 72.

Jak to wyglda z np zrezygnowaniem z leasingu po 3-4 latach, mona to zrobi np na zasadzie cesji czyli bez adnych konsekwencji ?

Imi
    Piotr
    Doczy
    Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B8 1.8 TSI 180KM DSG7, 2015
    Do 100km/h 6,1 vs 5,5 to rnica ktra jest maa i kwestia kierowcy to decydujcy czynnik....
    Czas do setki przy wartociach poniej 10s mwi co, ale nie wszystko a w szczeglnoci co jest szybsze.
    W manualach jeli II-ka dociera do setki to masz ok 0,3-0,4 na papierze lepiej, w yciu id eb w eb.
    W automatach zaley od startu, a mao ktry startuje naprawd optymalnie.
    Dlatego czas 0-200, albo nawet 100-200 mwi wicej o osigach.

Pikne porwnanie eby zobaczy jak ustawiono biegi w bitdi pod setk. Szczeglnie w 4x4 z automatami krtka I-ka daje bardzo duo. Ale A6-tka w czasie 100-200 szau nie robi, bo w tym temacie osigi bitdi byy ju dyskutowane.
    Ilo cylindrw nie ma te znaczenia, akurat mocne 2.0TFSI w tym temacie s silne.
    Ostatnio edytowane przez dziki_pl ; 11-01-2017 o 00:28
    B8 ony, V8 moje.

Imi
    Szymon
    Doczy
    Jan 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochd
    Nie passat, 2017
    Cytat Zamieszczone przez Macmaciek Zobacz posta
    W Alltracku jest zdaje si 220 4motion. Tyle e te passatowe 4motion to takie zabawkowe jest. Ostatnio mocno pomrozio drogi i naprawd nie ma szau. Lepiej ni oka, ale jak kto szuka prawdziwego 4x4 to nie tutaj.
    Mam pytanie do Ciebie z czystej ciekawoci.
    Co uwaasz o 6 biegach w tym silniku?? Brakuje 1-2 wicej?
    Oraz jak si ksztatuje spalanie? Miasto, trasa?
    Najlepiej jest spyta kogo kto uzytkuje dany silnik a nie suchac innych ' mdrych ' pozdrawiam

- - - - - aktualizacja - - - - -

Miao by pytanie do kolegi co uzytkuje 4x4 280 ps
    Pozdrawiam

Imi
    Maciej
    Doczy
    Jun 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B8 2.0 TSI 280KM DSG6, 2016
    Mam pytanie do Ciebie z czystej ciekawoci.
    Co uwaasz o 6 biegach w tym silniku?? Brakuje 1-2 wicej?
    Oraz jak si ksztatuje spalanie? Miasto, trasa?
    Najlepiej jest spyta kogo kto uzytkuje dany silnik a nie suchac innych ' mdrych ' pozdrawiam

- - - - - aktualizacja - - - - -

Miao by pytanie do kolegi co uzytkuje 4x4 280 ps
    Jedziem prawie rok dizlem bitd, a od p roku jed 280. Poniej kilka obserwacji:
    - 240 jest gona przy prdkociach powyej 100kmh, a w zim nawet przy niskich prdkociach
    - 7 biegu nie brakuje mi akurat. Due rnice w zachowaniu silnika i skrzyni s przy ustawieniach na sport/normal/eco. Dodatkowo mona sterowa sobie biegami za pomoc opatek przy kierownicy
    - spalanie 280 w miecie stoecznym przy naprawd krtkich trasach wychodzi mi okoo 12 litrw. W trasie okoo 8 (10 jeli si mocno cinie). 16 jak si jedzie powyej 200kmh.
    - 240 bitd naprawd fajnie przyspiesza do 100kmh, ale potem jest sabiutko. 280 to zupenie inny wiat. Ma to spore znaczenie zwaszcza przy wyprzedzaniu przy prdkociach powyej 100.

Warto si przejecha jednym i drugim, bo wiele z tych obserwacji jest bardzo subiektywnych. Na przykad poziom haasu - dla jednych bdzie absolutnie nieakceptowalny, dla innych w normie.

Imi
    Piotr
    Doczy
    Mar 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochd
    B8 2.0 TSI 220KM DSG6, 2016
    Wiadomo, e mona jedzi i Bugatti ale jak dla mnie 220TSI na autostradzie i przy wyprzedzaniu na krajowych jest wystarczajco mocne. Rzadko wykorzystuj pen moc, poniewa jest to zwyczajnie niebezpieczne tak jak przy jedzie na motocyklu. Wikszo ludzi nie spodziewa si, e inny pojazd moe tak gwatownie przyspieszy.

Imi
    Maciej
    Doczy
    Jun 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    Cytat Zamieszczone przez Tobol Zobacz posta
    Wiadomo, e mona jedzi i Bugatti ale jak dla mnie 220TSI na autostradzie i przy wyprzedzaniu na krajowych jest wystarczajco mocne. Rzadko wykorzystuj pen moc, poniewa jest to zwyczajnie niebezpieczne tak jak przy jedzie na motocyklu. Wikszo ludzi nie spodziewa si, e inny pojazd moe tak gwatownie przyspieszy.
    Mi si w 220 bardzo podoba cisza :-) ale jak widz, co si dzieje przy mokrej drodze, to jednak oka odpada.

Imi
    Piotr
    Doczy
    Mar 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochd
    Zgadzam si. Do tego ciche opony, dwikoszczelne szyby... Auto jest naprawd dobrze wyciszone. Auto leci 160km/h na tempomacie a dzieci mog sobie spokojnie oglda bajki z DVD na ekranie auta :-)

Awatar dart
    Imi
    Daralf
    Doczy
    Feb 2016
    Mieszka w
    Dolnolskie
    Samochd
    B8 2.0 Bi-TDI 240KM DSG7 4x4, 2016
    Cytat Zamieszczone przez Macmaciek Zobacz posta
    Jedziem prawie rok dizlem bitd, a od p roku jed 280. Poniej kilka obserwacji:
    - 240 jest gona przy prdkociach powyej 100kmh, a w zim nawet przy niskich prdkociach
    - 7 biegu nie brakuje mi akurat. Due rnice w zachowaniu silnika i skrzyni s przy ustawieniach na sport/normal/eco. Dodatkowo mona sterowa sobie biegami za pomoc opatek przy kierownicy
    - spalanie 280 w miecie stoecznym przy naprawd krtkich trasach wychodzi mi okoo 12 litrw. W trasie okoo 8 (10 jeli si mocno cinie). 16 jak si jedzie powyej 200kmh.
    - 240 bitd naprawd fajnie przyspiesza do 100kmh, ale potem jest sabiutko. 280 to zupenie inny wiat. Ma to spore znaczenie zwaszcza przy wyprzedzaniu przy prdkociach powyej 100.

Warto si przejecha jednym i drugim, bo wiele z tych obserwacji jest bardzo subiektywnych. Na przykad poziom haasu - dla jednych bdzie absolutnie nieakceptowalny, dla innych w normie.
    Wydaje mi si, e 280 pali sporo wicej ale mog si myli, miaem okazj testowa kilka dni auto przed zakupem i by to decydujcy czynnik przewagi BiTDI. W sumie moe i cisnem ale po miecie (i nie bya to zima przez cay weekend) auto lekko ykao 13-14,00L/100km wic jak si oszczdza to moe i spali 12L. Warto aby kolega wklei swoje aktualne dane z budzika ze redni prdkoci, przebiegiem oraz spalaniem zarwna np. z caego baku jak i dugookresowo, zawsze to w obiektywny sposb pomoe w podjciu decyzji ewentualnym innym, ktrzy maj dylemat, ktry silnik wybra. Na trasie te nie byo tak rowo i przy prdkociach autostradowych pamitam, e miaem spalanie okoo 9-9,5L wic sporo wydaje mi si, mam jeszcze chyba gdzie stare fotki z ekranu ale to musz poszuka i jak znajd to wklej. Obecne spalanie dugookresowe w BiTDI mam na poziomie 7,0L w cyklu mieszanym, 6,0-7,0L w trasie i 8,0-9,0L w miecie wic rnica jest spora jak kto duo jedzi, auto kombi.

Imi
    Garbek
    Doczy
    Jan 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Samochd
    B8 2.0 TDI 150KM, 2016
    Witajcie jak mylicie, ktry konfig wydaje si sensowniejszy:

1. Comfortline, Pakiet Buisness, System Easy Open/Close, Keyless Acces, System Bezdotykowego Otwierania/Zamykania klapy baganika, Active Info Display, Pakiet Zimowy. Co wane w tym porwnaniu to tutaj jest Navi Discover Media!!! Cena 132K

2. Comfortline, Pakiet Buisness, Hak Holowniczy, System Nawigacji Discover Pro, Car Net. Cena 128K

Wymieniem pakiety dodatkowe tylko, poniewa silnikowo wersje s te same.
    Pytanie czy Active Info Display ma sens przy Discover Media? Czy lepiej pomin Active Info Display, Komfortowy Dostp na rzecz taszej konfi o 4k lecz z Discover Pro?

I jak wyglda porwnanie 150 dizelka do 190 w manulau rzecz jasna, jest zauwaalna rnica w dynamice jak i spalaniu? Czy s to raczej marginalne wartoci

Aha no i taszy ma kolor biay, ktry jest moim faworytem a droszy jest w kolorze Indium Grey
    Ostatnio edytowane przez garbeniek ; 11-01-2017 o 20:47

Imi
    Tomek
    Doczy
    Jul 2014
    Mieszka w
    Wrocw
    Samochd
    B8 1.8 TSI 180KM DSG7, 2016
    Cytat Zamieszczone przez garbeniek Zobacz posta
    Witajcie jak mylicie, ktry konfig wydaje si sensowniejszy:

1. Comfortline, Pakiet Buisness, System Easy Open/Close, Keyless Acces, System Bezdotykowego Otwierania/Zamykania klapy baganika, Active Info Display, Pakiet Zimowy. Co wane w tym porwnaniu to tutaj jest Navi Discover Media!!! Cena 132K

2. Comfortline, Pakiet Buisness, Hak Holowniczy, System Nawigacji Discover Pro, Car Net. Cena 128K

Wymieniem pakiety dodatkowe tylko, poniewa silnikowo wersje s te same.
    Pytanie czy Active Info Display ma sens przy Discover Media? Czy lepiej pomin Active Info Display, Komfortowy Dostp na rzecz taszej konfi o 4k lecz z Discover Pro?

I jak wyglda porwnanie 150 dizelka do 190 w manulau rzecz jasna, jest zauwaalna rnica w dynamice jak i spalaniu? Czy s to raczej marginalne wartoci

Aha no i taszy ma kolor biay, ktry jest moim faworytem a droszy jest w kolorze Indium Grey
    Ja bym wybra z AID raczej kosztem navi. System bezkluczykowy - jest naprawd megaaaaa i liczniki tez daj rada.
    Co do duesla ja bym wybra 190 km jednak - po to eby pzniej nie aowa a jednak rnica na pewno bedzie

Awatar vahu
    Imi
    Baej
    Doczy
    Jun 2016
    Mieszka w
    Koo
    Samochd
    Wydaje mi si, e 280 pali sporo wicej ale mog si myli, miaem okazj testowa kilka dni auto przed zakupem i by to decydujcy czynnik przewagi BiTDI. W sumie moe i cisnem ale po miecie (i nie bya to zima przez cay weekend) auto lekko ykao 13-14,00L/100km wic jak si oszczdza to moe i spali 12L. Warto aby kolega wklei swoje aktualne dane z budzika ze redni prdkoci, przebiegiem oraz spalaniem zarwna np. z caego baku jak i dugookresowo, zawsze to w obiektywny sposb pomoe w podjciu decyzji ewentualnym innym, ktrzy maj dylemat, ktry silnik wybra. Na trasie te nie byo tak rowo i przy prdkociach autostradowych pamitam, e miaem spalanie okoo 9-9,5L wic sporo wydaje mi si, mam jeszcze chyba gdzie stare fotki z ekranu ale to musz poszuka i jak znajd to wklej. Obecne spalanie dugookresowe w BiTDI mam na poziomie 7,0L w cyklu mieszanym, 6,0-7,0L w trasie i 8,0-9,0L w miecie wic rnica jest spora jak kto duo jedzi, auto kombi.
    Passat Alltrack TSI jest taszy od BiTDI o 21300z w wersji podstawowej.
    I teraz zakadajc e benzyna spali nawet 5l wicej na kade 100km to przy przebiegu rocznym rzdu 30.000km (uwaam e to ju nie jest may przebieg) daje 1500litrw czyli okoo 7200z oszczdnoci. Wic rnica w zakupie zwrci si najwczeniej po 3 latach biorc pod uwag e w dieslu nic si nie zepsuje oraz nie biorc pod uwag wyszych kosztw eksploatacji diesla. Przyjem bardzo du rnic w spalaniu i nie may przebieg roczny. Gdzie tu sens i gdzie logika?
    Jeeli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego zanim odejdziesz to kupie sobie zy samochd..

Mj Passat:
    http://forum.vw-passat.pl/threads/14...light=alltrack

Awatar szylton
    Imi
    Szymon
    Doczy
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B8 2.0 TSI 220KM DSG6, 2015
    Dokadnie takie samo spalanie mam w oce 2.0 TSI, take biorc pod uwag 4x4 i extra 60KM, to myl, e warto, cho faktycznie przydaby si zweryfikowany raport spalania. Mi cigle utrzymuje si ok. 10.5l/100km po prawie 40ty km.
    Ani jednej dolewki oleju, super osigi na suchym, cicho, ciepo. Ja tam wszystkim polecam
    Cho idealne wydaje si dla mnie poczenie (szkoda e tylko w Alltrack) 2.0 TSI 220KM z 4motion. Mona atwo podnie do 300KM i ponad 400Nm a nawet i 500Nm z DQ500. I jak dla mnie to jest ju rodzinny potwr

Imi
    Pawe
    Doczy
    Mar 2016
    Mieszka w
    Krakw
    Samochd
    Ja pki co mam przejechane 7tys km. Dugodystansowo spalanie 11,4L. 80% miasto.

Imi
    Szymon
    Doczy
    Jan 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochd
    Nie passat, 2017
    Cytat Zamieszczone przez googie Zobacz posta
    Ja pki co mam przejechane 7tys km. Dugodystansowo spalanie 11,4L. 80% miasto.
    Gdybym wiedzia e tak samo jak u mnie 80% miasto, spalanie poniej 12 to bym si gboko zastanowi nad paskiem
    Mylaem e granic realna jest 15-16, mogem podpyta. No i plus Jaki by on nie by 4x4.....
    Ach gdyby do tego pasek mia rwd to bralbym w ciemno
    A tak zosta tydzie do odbioru bmw. Zobaczymy czy mio zaskoczy, czy rozczaruje....

Imi
    kk
    Doczy
    Sep 2008
    Mieszka w
    wielkopolska
    Samochd
    B6 2.0TDI-PD 170KM (BMR) DSG, 2008
    Gdybym wiedzia e tak samo jak u mnie 80% miasto, spalanie poniej 12 to bym si gboko zastanowi nad paskiem
    ...
    Ach gdyby do tego pasek mia rwd to bralbym w ciemno
    ....
    Co daje RWD w miejskiej jedzie ?

Imi
    Tomek
    Doczy
    Jul 2014
    Mieszka w
    Wrocw
    Samochd
    B8 1.8 TSI 180KM DSG7, 2016
    A ja z plusw po przesiadce z diesla 140 km widze naprawd ze benzynk duuuuuzo lepiej pracuje, jest szybsa i mi narazie wystarczy jednak ekonomia przewaya. Ale dwiek megaaaa narazie jeszcze go jako mocno nie ciasne bo mam dopiero 2000 km przejechana wiec max miaem 4,5 tys obrotw - ale z silnika jestem zadowolony szkoda ze skrzynia juz mi co szwankuje - ale wymienia jak trzeba bedzie zazdroszcz uytkownikom 220 km

Ps. Nie przeszkadza Wam ze podokietnik jest jako rednio zamontowany. Mogli tunel inaczej pocign eby by wikszy jak np. W cc albo mondeo etc. A tak jedzie do przodu i rednio wyglada taki wiszcy
    tunel rodkowy z tego plastiku - przydaoby sie tam jaki lepszy plastik
    Ostatnio edytowane przez skoczek1213 ; 12-01-2017 o 23:11

Imi
    Piotr
    Doczy
    Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B8 1.8 TSI 180KM DSG7, 2015
    Cytat Zamieszczone przez d7d Zobacz posta
    Co daje RWD w miejskiej jedzie ?
    Tak naprawd: same problemy w stosunku do FWD. Lepszy start na suchym i ciepym, koniec zalet dla przecitnego uytkownika.
    Moliwo pozbycia si ony psujc jej ESP w zimie.
    B8 ony, V8 moje.

Imi
    Szymon
    Doczy
    Jan 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochd
    Nie passat, 2017
    Cytat Zamieszczone przez dziki_pl Zobacz posta
    Tak naprawd: same problemy w stosunku do FWD. Lepszy start na suchym i ciepym, koniec zalet dla przecitnego uytkownika.
    Moliwo pozbycia si ony psujc jej ESP w zimie.
    Dla mnie ma wicej zalet.... Gdyby rwd nie byo moim priorytetem wzibym z x drivem ktry i tak wikszo momentu daje na ty.
    Chyba wszyscy uywacie auto do jazdy z punktu A do b tylko.....
    Albo jestecie lub jezdzicie jak emeryci.... Rozumiem to kady ma prawo prowadzi auto jak chce, dla mnie nieg + RWD bajka i fajna zabawa, plus rekreacyjny wyjazd na tor, inne czucie samochodu, prowadzenie nieporwnywalnie lepsze do fwd, inny stosunek mas ( lepsze proporcje przd/ty)
    Tutaj jak pisaem wczeniej wikszo i tak bdzie bronnila b8
    Wasze prawo, wasze forum.... Ja jestem obiektywny.....
    A na koniec b8 jest na kadym rogu dziesitki i nawet w r line wyglda nijak, m pak Estoril blue adna felga i passat wyglda przy bmw jak auto dla emeryta. Ja jestem okoo 30stki wic moe jak bd w waszym wieku, kto wie....

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •