Komunikaty

Strona 492 z 492 PierwszyPierwszy ... 392442482489490491492
Poka wyniki od 9,821 do 9,838 z 9838

Wtek: Kupujemy B8 - na co zwrci uwag?

Imi
    Tomek
    Doczy
    Jan 2015
    Mieszka w
    Poland
    Samochd
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB), 2008
    Cytat Zamieszczone przez Kabe Zobacz posta
    Dokadnie, przepraszam e wprowadzam zamieszania.
    Ja tylko pisaem o swoich dowiadczeniach bo moje poprzednie auto byo wanie produkowane w 48 tygodniu czyli ostatni tydzie listopada i odebrane w styczniu roku nastpnego jako nowe ktre przyjechao prosto z fabryki pod moje zamwienie.
    Mj ubezpieczyciel pierwsze co mi powiedzia to info czy zdaje sobie spraw e dla firmy ubezpieczeniowej dzie po wyjedzie z salonu to auto ma rok i stracio np. 20k pln :-) (odpowiedni % do wartoci danego auta).
    Jak kupowaem obecne to ponownie mi to przypomnia i dlatego zamwiem do produkcji w styczniu-lutym i odbieraem w lutym z aktualnym rocznikiem.

Przy kilkuletnim aucie uywanym nikt w PL nie wnika kiedy auto byo zarejestrowane, kluczow jest data produkcji wpisana w dowodzie. Po kilku latach nie ma rnicy czy auto jest ze stycznia czy z listopada, w kolejnym roku ma poprostu rok i nisz warto.
    Szanuj rwnie e kady moe mie inne zdanie, a dla czci nie ma to wogole znaczenia.
    z tego co ja pamietam - to bierze sie date 1 rejestracji a nie date produkcji bo to jest troche inna data.........

Imi
    Adam
    Doczy
    Jun 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B8 1.8 TSI 180KM, 2016
    Cytat Zamieszczone przez Kabe Zobacz posta
    Oczywicie zgadzam si z Tob, wszystko co piszesz to prawda. Mj tok rozumowania i argument s skrajne po drugiej stronie toku rozumowania ni u Ciebie, ale robi to celowo nie by si upiera ale by da do mylenia innym. ycie nie jest zawsze z grki i niestety nie zawsze przy problemach realizuj si wszystkie pozytywne zaoenia niestety.

Zwracam uwag na to, e waciwie w caej swojej argumentacji nie podajesz e auto nie traci na wartoci (odrbna sprawa to oczywicie o ile), ale e mona si od skutkw takiej utraty wartoci ubezpieczy poprzez wykupienie staej wartoci auta w jakim okresie czasu lub dokupienia GAP.
    Masz racje, ycie nie zawsze wyglada rowo i nie zawsze jest z grki.
    chodzi mi o to aby wiadomie pewne rzeczy wyeliminowa jak np wykupienie AC ze staa wartoci pojazdu. Przynajmniej przez najblisze 12 miesicy mamy warto z polisy. Co innego jaka bdzie warto po tych 12 miesicach ale tego to chyba nawet wrka nie powie. Dzisiaj mona zaoy statystycznie ze straci tyle a rzeczywisto moe okaza si inna. Na pewne rzeczy mamy wpyw na inne niestety nie.

- - - - - aktualizacja - - - - -

Cytat Zamieszczone przez KenyBDG Zobacz posta
    Samochd jakie dwa tygodnie temu by wystawiony przez osob fizyczn aukcja si zakoczya no i od wczoraj jest wystawiona przez ASO w Supsku. Zadzwoniem pod numer z aukcji na osob fizyczn i dowiedziaem si e samochd zosta wstawiony do ASO "po znajomoci" wic jeli bym kupowa to zapewne od osoby prywatnej wic co do rkojmi i gwarancji to mog zapomnie . Oczywicie uywk lepiej kupi od firmy, oszczdzam 2% podatku od wzbogacenia + ewentualna rkojmia, z kolei kupujc od osoby fizycznej mog wicej urwa z ceny .

Zarejestrowaem si na forum aby dopyta Was, uytkownikw Passata B8 na co powinienem zwrci uwag podczas zakupu, co jest typowymi bolczkami w pasku .
    Zawsze mona "przepuci" auto przez komis i wtedy jeste na pozycji atakujcej w przypadku wad ukrytych.
    Druga sprawa ze trzeba bdzie troch do niego dopaci, musisz wszystko przekalkulowa czy bardziej si opaci kupi od osoby fizycznej (jaki wyrwiesz rabat) czy jednak przez komis..
    Ostatnio edytowane przez adam.s ; 12-07-2017 o 14:56

Awatar d7d
    Imi
    kk
    Doczy
    Sep 2008
    Mieszka w
    wielkopolska
    Samochd
    B6 2.0TDI-PD 170KM (BMR) DSG, 2008
    Samochd jakie dwa tygodnie temu by wystawiony przez osob fizyczn aukcja si zakoczya no i od wczoraj jest wystawiona przez ASO w Supsku. Zadzwoniem pod numer z aukcji na osob fizyczn i dowiedziaem si e samochd zosta wstawiony do ASO "po znajomoci" wic jeli bym kupowa to zapewne od osoby prywatnej wic co do rkojmi i gwarancji to mog zapomnie . Oczywicie uywk lepiej kupi od firmy, oszczdzam 2% podatku od wzbogacenia + ewentualna rkojmia, z kolei kupujc od osoby fizycznej mog wicej urwa z ceny .

Zarejestrowaem si na forum aby dopyta Was, uytkownikw Passata B8 na co powinienem zwrci uwag podczas zakupu, co jest typowymi bolczkami w pasku .
    Ile kosztuje w ASO a ile od osoby fizycznej? Czyli jaka jest rnica w cenie ?

Imi
    Pawe
    Doczy
    Jul 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    Nie passat, 2011
    To co napisaem to zaoenia, dopki nie pojad do Supska to nie ma co negocjowa , przez telefon troch bez sensu

Imi
    Tomek
    Doczy
    Jan 2015
    Mieszka w
    Poland
    Samochd
    To co napisaem to zaoenia, dopki nie pojad do Supska to nie ma co negocjowa , przez telefon troch bez sensu
    dobrze i bedziemy sie tak 20 podstron rozwodzic nad jak ofert z komisu,salonu,otomoto? czy da 500z taniej, drozej, czy moze dolicz vat, srat czy moze PCC. czy auto ma 2 lata, 2.3 roku, 2.8roku czy 3.1 roku? sory ale nie od tego jest forum. jest tu jakis admin?

Imi
    Pawe
    Doczy
    Jul 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    Nie passat, 2011
    Kilka postw wczeniej zadawaem pytanie "Na co zwrci uwag podczas jazdy prbnej, mam na myli kwestie specyficzne dla Passata, np na czym skupi si podczas testu automatycznej skrzyni biegw."

Niestety wtek poszed cakowicie w inn stron.......

Imi
    Maciek
    Doczy
    May 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B8 1.8 TSI 180KM, 2017
    Mam do Was pytanie, ewentualnie prob. Musz kupi box oraz belki. Czy moecie mi podpowiedzie (nigdzie nie znalazem takiego tematu), ile wyniesie wysoko takiego zestawu, tzn. limuzyna, belki, box. Albo inaczej, wyjazd z garau ma 195 cm wysokoci. Jaki zestaw dokupi aby si zmieci.

Imi
    Andrzej
    Doczy
    Jun 2012
    Mieszka w
    Krakw
    Samochd
    B8 2.0 TDI 190KM DSG6 4x4, 2016
    Stosunkowo niskie belki to 6 cm ( thule wingbar, zobacz mj wtek o bagaznikach dachowych rowerowych) dodaj do tego wysokosc auta i sprawd wysoko boxow

Wysane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy uyciu Tapatalka
    wczeniej:
    B7 Variant 2011 -> 2.0 TDI-CR 140KM BMT DSG
    B5 Variant 2004 -> 1.9 TDI 130KM Tiptronic
    B5 Sedan 1998 -> 1.9 TDI Manual

Imi
    Maciek
    Doczy
    May 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B8 1.8 TSI 180KM, 2017
    Dziki

Imi
    Piotr
    Doczy
    Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B8 1.8 TSI 180KM, 2016
    Kilka postw wczeniej zadawaem pytanie "Na co zwrci uwag podczas jazdy prbnej, mam na myli kwestie specyficzne dla Passata, np na czym skupi si podczas testu automatycznej skrzyni biegw."

Niestety wtek poszed cakowicie w inn stron.......
    Niezy offtopic si zrobi, masakra

Wic tak, samochd fajnie wyposaony, cena te atrakcyjna, to prawda.

Natomiast, samochd jest z '14 roku, wic raczej z pocztkowych egzemplarzy, wic mog si pojawi 'choroby wieku dziecicego'... po wicej musisz samemu powertowa forum.

Ja bym napewno sprawdzi zawieszenie, we go na jakie progi zwalniajce, mae i due i sprawdz czy nic nie trzeszczy.
    Jedz bez muzyki i posuchaj sobie jak jest w kabinie, czy nic nie stuka, rezonuje itd.

Nie wiem na ile takie 100.000 w b8 daje si we znaki, ala patrzc na te passaty to nie podpalabym si zabardzo. Moe by e auto bdzie ju sporo zuyte, mimo i na zdjciach tego nie zobaczysz.

Sprawdz lakier, pod soce... czy jest bardzo porysowany od myjni itd.

Zobacz szyby, liczniki itd, patrz na chodno, czy s zuyte czy nie.

Ostatnia rzecz, ale tutaj nie pomog bo nie mam na codzie, skrzynia DSG... czy nie szarpie, jak zmienia biegi itd.....

Moesz te zapyta o akcje serwisowe ktre byy robione no i oczywicie , gwarancja.... silnik + skrzynia... te elementy mog waln w kadym momencie.

Powodzenia i daj zna.

11. Kupujemy B8 - na co zwrci uwag?

Imi
    IQM
    Doczy
    Dec 2014
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Samochd
    B8 2.0 Bi-TDI 240KM DSG, 2015
    To forum jednak odmda , siedziaem tutaj od momentu zamwienia - chyba padziernik 2014 - takich bzdur jak czasami sobie tutaj poczytaem nie ma szansy normalny czowiek wymyli , zostaem usunity na ile miesicy przez jakiego debila ktry jtrzy i usunito go dzie pniej - jednak dzikuje kilku osobom piszcym na temat - pozdrawiam i egnam
    Passat B8 240KM 4motion, wczeniej B6 3.2 FSI 250KM 4motion, B5 1.9 TDI 130KM

Imi
    Marcin
    Doczy
    Jul 2017
    Mieszka w
    Podgorzyn
    Samochd
    Nie passat, 2007
    Witam forumowiczw

Czy moecie poleci ktry z salonw VW/sprzedawc, z ktrym mona skonfigurowa auto bez zbdnego nacigactwa?

Imi
    Wiechu
    Doczy
    Oct 2015
    Mieszka w
    Polska
    Samochd
    B8 1.8 TSI 180KM DSG7, 2015
    Cytat Zamieszczone przez _buli_ Zobacz posta
    Czy moecie poleci ktry z salonw VW/sprzedawc, z ktrym mona skonfigurowa auto bez zbdnego nacigactwa?
    Ja, pewnie jak wikszo na tym forum, konfigurowaem samochd za pomoc internetowego konfiguratora, a w salonach tylko negocjowaem cen za wybrany zestaw.

Imi
    Micha
    Doczy
    Jan 2016
    Mieszka w
    Oarw Maz
    Samochd
    B7 1.4 TSI 160KM, 2014
    Cytat Zamieszczone przez _buli_ Zobacz posta
    Witam forumowiczw

Polecam Sebastian Hodak - VW Poczyska

Zamwiem TSI 280 i przebieram nogami w oczekiwaniu do konca sierpnia

Imi
    Micha
    Doczy
    Apr 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B6 1.4 TSI 122KM, 2010
    Ciekawosta dla osb zastanawiajcych si nad wyborem instalacji telefonicznej: Comfort czy Business.

Normalnie tylko w Business dostajemy gniazdo karty SIM w schowku dziki, ktremu DP czy si z internetem bez porednictwa telefonu.
    W najnowszym cenniku pojawia si opcja Car-Net Security & Service, ktra z zaoenia wymaga staego podczenia do internetu i gniazdo karty SIM jest w schowku bez wzgldu na typ instalacji telefonicznej (Basic, Comfort, Business).
    B5 1998 1.8 (by)
    B6 2010 1.4T Comfortline (jest)
    B8 2017 1.8T DSG Highline (zamwiony)

Imi
    Tomek
    Doczy
    Jan 2015
    Mieszka w
    Poland
    Samochd
    Cytat Zamieszczone przez fatboyx Zobacz posta
    Ciekawosta dla osb zastanawiajcych si nad wyborem instalacji telefonicznej: Comfort czy Business.

Normalnie tylko w Business dostajemy gniazdo karty SIM w schowku dziki, ktremu DP czy si z internetem bez porednictwa telefonu.
    W najnowszym cenniku pojawia si opcja Car-Net Security & Service, ktra z zaoenia wymaga staego podczenia do internetu i gniazdo karty SIM jest w schowku bez wzgldu na typ instalacji telefonicznej (Basic, Comfort, Business).
    w najnowszym MY2018 pono s 2 usb w standardzie bez doplat do jakis tam dziwnych pakietw. ale nie wiem czy to prawda

Imi
    Adam
    Doczy
    Apr 2017
    Mieszka w
    Pozna
    Samochd
    Nie passat, 2005
    Cytat Zamieszczone przez tjord Zobacz posta
    w najnowszym MY2018 pono s 2 usb w standardzie bez doplat do jakis tam dziwnych pakietw. ale nie wiem czy to prawda
    A wiesz moe gdzie s umiejscowione? I skd takie info?

Imi
    Micha
    Doczy
    Apr 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochd
    B6 1.4 TSI 122KM, 2010
    Cytat Zamieszczone przez tjord Zobacz posta
    W wewntrznym cenniku, gdzie opcje s opisane ze szczegami jest wyranie napisane, e Discover Pro ma dwa gniazda USB. Ciekawe zatem czy Telefon Comfort daje trzecie USB przy pleczce w konsoli centralnej?
    B5 1998 1.8 (by)
    B6 2010 1.4T Comfortline (jest)
    B8 2017 1.8T DSG Highline (zamwiony)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •