Skocz do zawartości
przybora

Temperatura - nie dogrzewa się silnik AFN - AVB

Rekomendowane odpowiedzi

Zebek77 tak pisałem o uszczelce pod głowicą. Wyciek był stosunkowo niezauważalny od góry, dodatkowo miałem pękniętą pokrywę zaworów i też się stamtąd sączył olej. Nic się nie mieszało ani w oleju ani w płynie chłodniczym. Jedyne objawy jakie występowały to nie przelewający się płyn oraz brak możliwości nagrzania silnika do 90stopni. Uszczelka się rozwarstwiła zapewne bo ciężko było to jednoznacznie stwierdzić ale problem zniknął raz na zawsze. Moc była spalanie wzrosło ale delikatnie.

Wg mnie temperatury na zegarach jak i na kompie powinny się pokrywać i jak masz 90 stopni to masz 90 stopni, a nie zakres gdzie temperatura spada do 80. U mnie po naprawie jest ząb w ząb identyczna i trzyma, a do tego na postoju lub dłuższej jeździe po mieście otwiera się termostat - czego przed remontem nie było. I szczerze powiedziawszy nie muszę robić takich drastycznych przebiegów żeby nagrzać silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem po wymianie termostatu. Faktycznie nie jest to trudne zadanie jednak robiąc to pierwszy raz zajęło mi to prawie 2 h ;/ a roboty jest na 0.5 h

 

Objawy przed wymianą :

Temperatura na zegarach - 70-80 stopni C ( w serwisie dowiedziałem się ze faktycznie jest około 20 C mniej )

wzrost spalania o 1-1,5 l / 100 km

 

Po wymianie temperatura szybko leci do 90 i już tak zostaje bez względu na styl jazdy. ( czyli faktycznie miedzy 70-110 C)

Jeśli chodzi o spalanie to jeszcze nie przetestowane ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wymianie kompletnego rorządu, długo rozgrzewa sie silnik i tylko do max 70/75.

Nawet zasłoniecie chłodnicy i przejechaniu 50 km nic nie daje. Nie wiem czy to poszedł termostat ( zbieg okolicznosci ) Przed wymianą był wszystko ok.

 

pozdr...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam takiej mozliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności