Skocz do zawartości
Giacobbe91

cb radio nie dziala?

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem cb pod staly prad tzn po zaplonie. Zmienilem na wtyk, czarny do blaszki a czerwony do sprezynki. Powinno sie wlaczyc cb bez kabla antenowego i ahteny czy wtedy sie nie wlacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się włączyć bez anteny. Sprawdź napięcie na w radiu po podłączeniu bo może wlutowałeś się za rezystorem diody i napięcie wynosi +/-3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma diody nawet. Czarny pod blaszke a czerwony na sprężynke i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon podłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma mikrofon do tego. Zacznij od pomiaru napięcia w radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie na radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak w b5 fl przelozyc kable z cb do akumlatora by podłaczyc go na stale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij osłone pod kierownicą i tam znajdziesz zaciski opisane 75x oraz 30

 

Golf109.jpg

 

30 - to stałe napiecie 12V o które pytasz

75x - to zasilanie 12v po przegręceniu kluczyka (wg mnie lepiej tam sie wpiąć, nie musisz pamietać o wył. radia gry wychodzisz z auta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmij osłone pod kierownicą i tam znajdziesz zaciski opisane 75x oraz 30

 

 

30 - to stałe napiecie 12V o które pytasz

75x - to zasilanie 12v po przegręceniu kluczyka (wg mnie lepiej tam sie wpiąć, nie musisz pamietać o wył. radia gry wychodzisz z auta)

 

oo super tylko mi powiedz (nie znam sie na elektryce elektronice wg;p) gdzie podpiac + a gdzie minus?;p oba kable do tego 75x czy tylko +

 

 

a i drugie pytanie mam tak z zapalniczka ze mam w niej prad caly czas i musze pamietac o wyciaganiu rejestratora z gniazda mozna to zmienic?

Edytowane przez Wojtas1232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 i 75 to plusy (wybierasz jeden z nich) a minus musisz wziąść z karoserii. Co do rejestratora to najłatwiej kupić gniazdo zapalniczki, dorobić przewód z bezpiecznikiem i dołożyć gniazdo zapalniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus pod 75x, minus pod masę karoserii po lewo od tych zacisków (dochodzi tam sporo brązowych przewodów). Wtedy Cb odpala jak przekręcisz stacyjce, gasisz auto to Cb też się wyłączy.

Tak samo bym podpiął rejestrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności