Skocz do zawartości
under81

instalacja i podpięcie haka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar podpiąć hak do swego auta, znalazłem opis co i jak ale dotyczy to okablowania kupionego z hakiem podpinanego wtyczkami do lamp. moje pytanie brzmi czy jest ktoś, kto podpinał hak sam i nie oryginalną wiązką tylko sam robił okablowanie, jeśli tak to gdzie się wpinał i którędy dawał kable za odpowiedź z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madmir

Witam Jesli chodzi o podpiecie haka holowniczego w modelach 3b i 3bg to nie ma potrzeby stosowania orginalnych wiazek, mozna uzyc archaicznego ale bardzo niezawodnego laczenia przewodow tj. lutowanie. Wiazke najlepiej podzielic na dwie czesci z lewej strony przez przelotke gumowa na tylnym pasie wchodzimy do wnetrza bagaznika i laczymy przewody w nastepujacy sposob : 1.kierunkowskaz lewy podlacz do przewodu czarnego z bialym paskiem, 2. swiatla przeciwmgielne podlacz do siwego z bialy paskiem, 3. masa podlacz do brazowego, 7. swiatlo pozycyjne lewe podlacz do siwego z czarnym paskiem. Teraz przystepujemy do podlaczenia prawej troj kablowej wiazki. Do wnetrza bagaznika wchodzimy przez odpowietrznik w modelu 3b lub gumowa przelotke na tylnym pasie w modelu 3bg.Polaczenie przewodow dokonaj wedlug nastepujacych wskazowek : 4. kierunkowskaz prawy podlacz z czarnym z zielonym paskiem, 5. swiatlo pozycyjne prawe podlacz do siwego z czerwonym paskiem, 6. swiatlo stop podlacz do czarnego z czerwonym paskiem. Numery nie sa pokolei gdyz odpowiadaja numerom pinow w gniezdzie. Gdybys mial jakies problemy pytaj ! Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze jak podłączysz tak jak napisał madmir, to nie będziesz miał kontrolki (wygląda mniej więcej tak < 1 >) od kierunkowskazów instalacji przyczepki. Ja hak zakładałem w warsztacie. Wzieli chyba 150 zł ale załozyli całość. Mam zrobione tak jak madmir napisał i jest narazie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madmir

W swoim opisie zaproponowalem najprostrzy zgodny z Kodeksem Drogowym sposob podpiecia haka holowniczego. Gdyby chciec jeszcze rozbudowywac ta instalacje oprocz kontrolek kierunkowskazow mozna by dodac jeszcze odlaczenie swiatel przeciwmgielnych w samochodzie podczas holowania przyczepy, a takze odlaczenie czujnikow cofania. Sprawe mozna jeszcze bardziej zagmatwac montujac gniazdo 13 pinowe dodajac jeszcze swiatlo cofania (pin nr 8 ) oraz zasilanie wnetrza przyczepy kempingowej + 12V pin nr 9 i 13 masa do obwodu 9, zasilanie + 12V po kluczyku to pin nr 10 i masa do niego to pin nr 11. Wszystkie wymienione tutaj rzeczy nie sa konieczne a ich stosowania nie wymaga Kodeks Drogowy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się trzeba wpiąć żeby na zegarach po podłączeniu przyczepki paliła się dodatkowa kontrolka od kierunkowskazów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madmir

w przypadku vw passata kontrolka kierunkowskazów to nie kwestia odpowiedniego "wpięcia się" lecz zastosowania modułu kontrolngo np firmy Werlhe, westfalia itd sygnalizacja odbywa się jak w samochodzie bez przyczepy czyli jeśli mamy podpiętą przyczepę a nie działa jeden z kierunkowskazów to na desce mamy informacje w postaci szybko migajacej kontroliki. istnieją jeszcze dżwiekowe (sygnalizacja Buzerem w takt działania kierunkowskazów) systemy sygnalizujące obecność przyczepki i działanie kierunkowskazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłem oryginalny wypinany hak Westfalii z wiązką elektryczną. I teraz mam pytanie wiązka nie ma rzadnej kostki tylko same ucięte kable. Czy są jakieś kości w ASO którymi mógłbym się wpiąć w lampę, gdyż nie chcę stosować lutowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się w temacie haka. Przeglądałem używki na Allegro, ale mam kłopot. Czy haki oryginalne (Westfalia) są takie same w wersji sedan i kombi oraz czy taki do B5 (3B) to, to samo co hak do B5 FL (3BG)?

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyggy

 

Poniżej wykaz oryginalnych haków stosowanych w Passatach 3B i 3BG.Powodzenia.;)

 

b53bhakgz8.png

b53bghaknp7.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam założony do B5 (3B) od B5 FL (3BG) w wersji kombi instalacja też przełozona wszystkie kostki pasowały idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i faktycznie wygląda na to, że jest to ten sam model haka (3B0 092 155 H), do 3B, 3BG, kombi i limuzyna. A tak na marginesie JurekW , czy to jest wydruk z ETOS'a? Jeśli tak i posiadasz takowy daj znać na PRIV.

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest problem. Sprzedający hak przysłał mi nr odczytany z niego i nigdzie takiego nie mogę znaleźć. JurekW pomocy. Jeśli możesz to sprawdź, co to za częśc o numerze 3B0 803 887 E ?

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jest problem. Sprzedający hak przysłał mi nr odczytany z niego i nigdzie takiego nie mogę znaleźć. JurekW pomocy. Jeśli możesz to sprawdź, co to za częśc o numerze 3B0 803 887 E ?

 

pzdr

zyggy

Nie ma takiego numeru , może coś pokręcił przy odczycie?Nawet u dobrego wujka Google nie ma. Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyggy

 

Proponuję powstrzymać emocje przy zakupie haka z Aledrogo - przecież nie możesz kupować "na oko" bardzo ważne są wymiary zewnętrzne i montażowe haka.Tym bardziej , że nr ref 3B0 803 887E nie istnieje.

Podam Ci poniżej linki producenta Westfalia, odnajdziesz sobie katalog haków (8,2MB PDF)

 

http://www.westfalia-automotive.de/index.php?id=downloads&L=1/

 

http://www.towingsystems.pl/tsp/index.php

 

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę to na zimno i cały czas koresponduję ze sprzedawcą, aby podesłał czytelne zdjęcia naklejki znamionowej. Katalogi Westfalia-automotive już przerobiłem, dzięki za poradę. A co sądzisz JurekW o tym haku z linku? Szukałem także na stronie http://www.vagcat.com i tam również takiego numeru nie mają. Zdecyduję się, gdy będę miał pewność.

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że oferowany hak ma nr 3B0 803 881 E i jest w/g katalogów ze Soky Suberb, ale powinien pasować do Passata B5. Czy ktoś może to potwierdzić?

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po kłopocie :) . Hak zamontowany, została tylko elektryka, ale to pestka. W sumie sam montaż haka to bajka :D . Obecnie poszukuję styropianowej wkładki do koła zapasowego, aby umieścić tam lewarek, narzędzia i główkę haka. Wie ktoś gdzie to można kupić w rozsądnych pieniądzach?

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer katalogowy to: 3B0 804 993.

W ASO trochę drogo, bo aż 180 zyli :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, też to wcześniej sprawdziłem i dlatego pytam o możliwość zakupu w rozsądnych pieniądzach.

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności