Skocz do zawartości
Jonasz

Cross kablowy pomiędzy drzwiami i budą.

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma jakiś opis łączenia kabli idących od drzwi do budy auta ?

Jest tam jakaś kostka albo inny sposób połączenia ?

Prawdopodobnie gdzieś coś dzieje się tam na łączeniu i wariuje zamek centralny od drzwi kierowcy łacznie ze światłem w podsufitce :)

Drzwi rozebrałem, zamek rozebrałem, krańcówki sprawdziłem, silnik zamka również teraz przyszedł czas na kable które prawdopodobnie są gdzieś załamane lub sparciałe :)

Bawił się ktoś tym już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krańcówki w zamkach posprawdzałeś?

Od tego problem się zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tak jak napisałem, sprawdziłem wszystkie 4 krańcóweczki w zameczku :)

A o tym, że problem jest na krosie przekonuje mnie fakt, że jak poruszam kablami między drzwiami to wszystko działa/nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kup spray do czyszczenia styków, drugi spray do konserwacji styków.

Zdemontuj to złącze, gniazdo i wtyczkę potraktuj pierwszym sprayem, po kilku minutach możesz to przedmuchać sprężonym powietrzem i na koniec zapsikać sprayem do konserwacji styków. Powinno pomóc.

Pomoże też samo potraktowanie WD-40, jednak zdecydowanie polecam pierwszą opcję.

Wg mnie przewody w gumowym rękawie nie powinny być sfatygowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj to złącze, gniazdo i wtyczkę .

 

Z całym szacunkiem ale które łącze, gniazdo i wtyczkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumowy rękaw w którym jest wtyczka z kablami znajduje się pomiedzy zawiasami drzwi. jak otworzysz będziesz widział taką czarną gumową harmonijkę. Tam często na łączeniu kabla z kostką przewody się łamią (najczęściej te 2 grube zasilające). Jeśli kabel nie jest ułamany to wyciągnij kostkę z gniazda i tam przeczyść bo możesz mieć zaśniedziałe styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności