Skocz do zawartości
kzarczyn

Wymiana przewodów hamulcowych - doświadczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam skorodowane przewody hamulcowe i chcę sobie wymienić wszystkie na miedziane.

Są do kupienia zestawy przewodów już z zarobionymi końcówkami. Korzystał ktoś z tego?

Z tego co wiem to długości są uniwersalne i często trzeba zawijać nadmiar przewodu.

Warto się bawić w gotowe czy wyrywać stare i dorabiać na takie same długości?

I czy warto przy okazji wymieniać elastyczne? Jeszcze nigdy się nie spotkałem aby pękł elastyczny, co najwyżej spuchł któryś i blokował powrót płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam skorodowane przewody hamulcowe i chcę sobie wymienić wszystkie na miedziane.

Są do kupienia zestawy przewodów już z zarobionymi końcówkami. Korzystał ktoś z tego?

Z tego co wiem to długości są uniwersalne i często trzeba zawijać nadmiar przewodu.

Warto się bawić w gotowe czy wyrywać stare i dorabiać na takie same długości?

I czy warto przy okazji wymieniać elastyczne? Jeszcze nigdy się nie spotkałem aby pękł elastyczny, co najwyżej spuchł któryś i blokował powrót płynu.

 

wymień wszystkie i gumowe u mnie wszystkie przewody były z roku 94 wiec wymieniłem tu masz stronę jakiej długości

jeszcze takie małe będziesz musiał dorobić bo nie ma ich w katalogu ja wymieniłem i jestem bardzo zadowolony pozdrawiam

 

http://pwpnet.pl/index.php?l=pl&s=pro&f=szp&z=wmo#szu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra strona Dawid!

 

Elastyczne też z pewnością trzeba zmienić przy takiej operacji, tylko czy może nie lepiej zainwestować w taki zestaw?

 

http://www.inter-rally.pl/product-pol-6087-Przewody-w-oplocie-Volkswagen-Passat-Mk4-DHK594.html

 

(to akurat jest do VR6)

 

Opłaca się wywalać tyle kasy na takie przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to jeździło sportowo albo wyjątkowo agresywnie to pewnie warto.

A jak mi się trafi awaryjne hamowanie ze 140km/h do 0 raz na pół roku to i zwykłe dadzą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwpnet super firma jeśli ktoś ma blisko do pruszkowa i coś potrzebuje na już

ale ich zestaw nie jest do końca kompletny, kupowałem u nich zestaw do B4 (z bębanami)

taką przesłałem im informację juz po wymianie

Przewody już dawno odebrałem ale jestem po ich wymianie i chciałem zwrócić mała uwagę, że oferują Państwo zestaw a jest on nie kompletny, mianowicie w samochodzie jest ich 8 sztuk "sztywnych" Passat B4 rok 1996 kombi:

przód P i L

centralne (od pompy do korektora) P i L

od korektora do gumowego P i L

i od gumowego do bębna (u mnie są bębny) P i L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności