Skocz do zawartości
krzysiekuser

Dźwięk kierunkowskazu... bez włączonego kierunkowskazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ostatnio zaobserwowałem dziwne "zjawisko" w moim B5 (3BG). Czasami słychać (nieregularny) dźwięk kierunkowskazów ale żaden z kierunkowskazów nie jest włączony. Czasami się to włącza na jakiś czas ale bywa i tak, że przez kilka jazd tego nie ma. Podejrzewam, że to być może jakieś zwarcie.

Nagrałem fragment tych dźwięków, video poniżej:

 

 

 

Co to może być i jak sobie z tym poradzić (lub komu zlecić naprawę)? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacząłbym od włącznika awaryjnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pył miedziany w manetce powstały w wyniku zużycia robi mikrozwarcia i to one powodują tą sytuację. Wymiana manetki, aczkolwiek łebski ktoś może ją po prostu rozłożyć, wyczyścić, zakonserwować i złożyć i też będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pył miedziany w manetce powstały w wyniku zużycia robi mikrozwarcia i to one powodują tą sytuację. Wymiana manetki, aczkolwiek łebski ktoś może ją po prostu rozłożyć, wyczyścić, zakonserwować i złożyć i też będzie ok.

Potwierdzam, u mnie wymiana manetki ppomogła przy okazji na tempomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mówię, inaczej nie miałbym już 2 dłoni:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Czyli pewnie zdecyduję się na kupno nowej manetki, np. na Allegro ceny wahają się w granicach ok. 40 - 70 zł. Rozrzut dosyć duży. Trzeba przy zakupie zwrócić na coś szczególną uwagę? Czy jeśli kupuje się nową manetkę to można założyć, że i te tańsze będą OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z Golfa 4, Bory leonów itp pasują. Kwestia czy z tempomatem czy bez. Bo jak bez to pisz na PW do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam z tempomatem, więc pewnie też na taką wersję bym zmieniał ale dzięki za info :)

 

A jeszcze z ciekawości spytam, dużo jest zachodu z tym rozkładaniem, czyszczeniem i konserwacją manetki? Bo jak efekt byłby podobny to może lepiej ponieść tylko koszt tych działan niż zakup nowej manetki plus koszt wymiany?

Zakładająć, że zleciłbym jedno lub drugie np. dla mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to samo, pykał przerywnik we włączniku świateł awaryjnych.

Poradziłem sobie dość prosto z tym problemem.

Trzeba kupić kontakt w sprayu do elektroniki i obficie psiknąć nim pod ciśnieniem we wszystkie szczeliny przy lewej manetce(tej od kierunkowskazów). Następnie w te same szczeliny psikamy trochę WD40, bo po kontakcie w sprayu manetka ma trochę większy opór przy przeskakiwaniu.

Po tej operacji u mnie od roku spokój :D

Edytowane przez axlotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam z tempomatem, więc pewnie też na taką wersję bym zmieniał ale dzięki za info :)

 

A jeszcze z ciekawości spytam, dużo jest zachodu z tym rozkładaniem, czyszczeniem i konserwacją manetki? Bo jak efekt byłby podobny to może lepiej ponieść tylko koszt tych działan niż zakup nowej manetki plus koszt wymiany?

Zakładająć, że zleciłbym jedno lub drugie np. dla mechanika.

 

 

Poradzisz sobie z Tym sam , chyba że nie masz czasu. Zależy od mechanika Jeden powie że dużo zachodu i że on by wymienił na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebranie, wyczyszczenie i złożenie manetki zajęło mi mniej czasu niż wyjęcie jej z samochodu. Cykanie doprowadziło mnie do szału, więc postanowiłem to ogarnąć. Lepiej zrobić to samemu, niż kupować podróbki, które niewiadomo ile podziałają, albo używki, które też pewnie spotka ta przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie być może też sam spróbuję się tym zająć i przeczyścić manetkę. Wiecie może gdzie mógłbym znaleźć instrukcję (lub videoinstrukcję) wykręcania i rozbierania manetki?

Na pierwszy rzut oka nie znalazłem na forum. Z góry dzięki za link/linki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że trzeba zdjąć kierownice tak jak w golfie ale nie jestem pewny niech ktoś kto jest pewny się wypowie tutaj masz link do wujka gogle i pokazuje to :demontaż manetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zanim zdejmiesz manetki i wszystko rozbierzesz - popsikaj tam ostro kontakt S - jak kolega wyżej napisał - miałem to samo szlak mnie trafiał a że nie usmiechało mi sie rozbierać tego wszystkiego - wypsikałem porządnie z lewej i prawej w dziurki od manetek - poprzełączaj kilka razy, wyschnie i bedzie gitara , zbiera się tam syf - a jak wypsikasz porządnie to się przeczyści.

Edytowane przez Marcin_WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw zanim zdejmiesz manetki i wszystko rozbierzesz - popsikaj tam ostro kontakt S - jak kolega wyżej napisał - miałem to samo szlak mnie trafiał a że nie usmiechało mi sie rozbierać tego wszystkiego - wypsikałem porządnie z lewej i prawej w dziurki od manetek i mam spokój - zbiera się tam syf - a jak wypsikasz porządnie to się przeczyści.

Dokładnie zrobiłem tam samo i już 2 lata mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także potwierdzam - popsikanie (w tym dokładnie miejscu: http://goo.gl/YY9EKW ) kontakt S rozwiązuje problem, bez konieczności wykręcania manetki.

 

Dzięki za odpowiedzi w tym temcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności