Skocz do zawartości
tomeckis

3BG - nietypowy brak świateł STOP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukałem mniej więcej w archiwum i nic podobnego nie znalazłem, więc wrzucam wątek.

 

Padł mi parę dni temu prawy STOP. Dzisiaj miałem chwilę czasu, żeby kupić żarówkę i wymienić.

Niestety nastąpiła niespodzianka, po wymianie żarówki przestał również świecić lewy STOP.

Trzecie światło STOPu działa.... Bezpiecznik profilaktycznie sprawdzony, ale wiadomo, że musi być dobry skoro trzeci STOP działa.

Od czego byście Panowie zaczęli szukanie? Przyznam, że objawy nietypowe ;)

 

Pozdrawiam

(gdyby moderator uznał, że istnieje lepsze miejsce na ten wątek / post to proszę o przeniesienie :dobrze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, banał, ale doszły dziwne objawy wcześniej.

 

Najpierw zapaliła się kontrolka EPC, światła stopu się nie paliły, trzeci stop żarzył na początku i końcu. Po ponownym uruchomieniu silnika EPC zgasł, ale zapalił się ABS i ESP. Wyciągnąłem oprawki, poruszyłem żarówkami i stopy wróciły, kontrolki zgasły.

Natomiast przy okazji zauważyłem, że nie pali się prawe przeciwmgłowe, mimo, że żarówka jest ok. Będę się musiał temu przyjrzeć jak będę miał chwilę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem problem że światłem przeciwmgielnym. Rozwiązałem problem czyszcząc styki w włączniku świateł. Przyczyna to zaśniedziałe styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylne przeciwmgłowe masz tylko z lewej strony. Z prawej strony ma nie świecić bo nie ma podciągnietego kabelka a wymog jest taki ze tylne przeciwmgłowe ma świecić od strony środka jezdni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajj, rzeczywiście. Nie wiem czemu o tym zapomniałem. Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Forum jest od tego żeby dzielić się swoją wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poliftowych może brakuje tego kabelka do prawego przeciwmgłowego, w przedlifcie tego nie ma i można mieć oba przeciwmgłowe, tylko trzeba miejsce na żarówkę zrobić bo w oryginale w lampie jest ono lekko zaślepione, że żarówki wsadzić nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak jak pisałem- wczoraj stopy wróciły. Zrobiłem 40km do domu i znowu po drodze się gdzieś zgubiły. Idę później zobaczyć.. ciekawe czy znowu 'poruszanie' żarówką pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, tylko dziwna sprawa, że oba stopy padają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak profilaktycznie piszę, żarówki kupiłeś właściwe 21/4W z bolcami ustawionymi asymetrycznie? Przejrzyj i przeczyść wszystkie styki w oprawkach żarówek i w kostkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tak być, tylko dziwna sprawa, że oba stopy padają...

Sprawdzałeś włącznik stopów pod pedałem hamulca :?:

I tak, jak Tomek wspomniał-czy kupiłeś właściwe żarówki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajci w temacie,kidys tez tak Mi sie zrobilo jadac zaczely sie zapalac kontrolki esp i abe a potem mrygala tez spirala od swiec zarowych i zauwazylem ze swiatlo stop sie nie zopala lecz hamulec jest normalny.Po przyjechaniu do garazu, przypomnialem sobie ze ostatnio wymienialem klocki hamulcowe wszystkie i jak wciskalem cylinderki to wyciagnelem strzykawka plyn hamulcowy ze zbiorniczka.Po jakis 1000km zaczelo byc malo. Po dolaniu i dwukrotnym nacisnieciu hamulca i jeszcze dolani wszystko powrocilo do normy.Ciekawosc wcale nie bylo ponizej minimum w zbiorniczku i weszlo nie wiele plynu hamulcowego Pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącznika nie sprawdzałem, bo działał trzeci stop...

Żarówka była prawidłowa. Poruszałem trochę i jest ok. Chyba wymienię te wkłady po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żarówka była prawidłowa. Poruszałem trochę i jest ok. Chyba wymienię te wkłady po prostu

Może wystarczy przeczyścić/dogiąć styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich uczestników forum. Jestem tu nowa bo od wczoraj stałam się posiadaczką Paska. Mój problem z nietypowym brakiem świateł stop polega na tym, że świecą się tylko gdy auto się zatrzyma nie podczas hamowania. Na pulpicie świeci się na stałe piktogram ABS i kontrola trakcji. Sprawdziłam wczoraj po deszczu abs nie zadziałał przy gwałtownym hamowaniu i po wciśnięciu gazu w podłogę koła buksowały. Czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem ? Agnieszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Vaga podłacz powie jaki bład jest od swiatel ale podejrzewam ze czujnik stopu juz sie skonczył tam nic nie zrobisz jedynie nowy około 60 PLN w ASO i tylko taki kup z ASO nie kupuj zamienników bo za kilka miesiecy bedziesz miała to samo :) aha jak bedziesz wymieniac to dokładnie zapoznaj sie z tematem wymiany kolega którys z forum jak dobrze pamietam opisał procedure wymiany tego czujnika aby go nie zepsuc ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bedziesz wymieniac to dokładnie zapoznaj sie z tematem wymiany kolega którys z forum jak dobrze pamietam opisał procedure wymiany tego czujnika aby go nie zepsuc

Jak kupi ten model:

http://forum.vw-passat.pl/threads/111203-TDI-Bia%C5%82y-Variat-by-vipereeek-Phoenix-On-Board-!?p=2234578&viewfull=1#post2234578

.. to niczego nie popsuje. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sugestie.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności