Skocz do zawartości
robert-o

dobieranie farby do felgi alu

Rekomendowane odpowiedzi

Po sezonie letnim , w którym dominowało u mnie w aucie niskie ciśnienie oleju , przyszedł czas na koło 18''. Narazie nie zdradzam co za model :P . Mam do kupienie myśle w dobrej cenie oryginalne felgi , lecz dwie z nich wymagają malowania , bo ranty troszkę pozdzierane w kilku miejscach . Tak sobie pomyślałem żeby je samemu pomalować :) , robótka na zabicie czasu , nie mam zamiaru już w tym roku jeździć na takich kołach , więc wpadną na wiosnę :). No i teraz nie wiem czy bawić się w malowanie czy szukać "idealnych" . Rozchodzi się o kolor farby . Czy w lakierni dadzą radę dobrać w miarę idealny kolor ori felgi ?

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu sobie poradzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pomalować proszkowo w jakimś zakładzie , takie domowe malowanie zwykłymi lakierami po sezonie lipnie wygląda ;). Lakier na felgach nie mają łatwego życia :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Deszczowy ma 100% racji tym bardziej, że felgi są po okazyjnej cenie. Tak więc zaoszczędzone grosze warto wydać na profesjonalną renowację, a przy okazji można spróbować zmienić dizajn felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miałbym malować to pistoletem oczywiście , a jeżeli proszek , to jaki kolor odpowiada najbardziej takiemu ori , chodzi o jakiś srebrny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z malarni przedstawią Ci odpowiedni. W większości używają palety RAL, więc możesz sam sobie zerknąć Co Cie interesuje.

My Ci nie pomożemy, bo jak sam napisałeś nie chcesz zdradzić modelu felgi :D

ps. Nastaw się na troszkę większe koszty malowanie, bo prawdopodobnie felgi będziesz musiał wypiaskować przed malowaniem proszkowo

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sprawdzić czy są proste bo lepiej przed malowaniem wyprostować:) zrób jak koledzy piszą, proszkowo to najlepszy sposób:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności