Skocz do zawartości
noidemm

Po wymianie rozrządu napinacz trzeszczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim leciwym pasacie wymieniony został rozrząd. Części z firmy INA. Po założeniu okazało się że napinacz lekko trzeszczy na wolnych obrotach. Jak się napnie sprężynke napinacza śrubokrętem to przestaje. Czy napinacz moze być za słabo naciągnięty. Mechanik który to wymieniał stwierdził najpierw że to sprzęgiełko od alternatora. Wymieniłem sprzęgiełko i jest dalej to samo.

Dodaje załącznik w postaci filmu (słaba jakość) ale może coś ktoś dojrzy.

Teraz twierdzi że uszkodzona jest rolka napinacza. Reklamowanie tego mija się z celem gdyż trzeba oddać cały komplet i czekać 3 tygodnie.

Edytowane przez noidemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mam podobne objawy co Ty, zresztą opisałem to w swoim wątku :

http://forum.vw-passat.pl/threads/142401-chrobotanie-przy-rozrz%C4%85dzie

 

z tym, że u mnie jak lekko docisnę pasek rozrządu podczas pracy to dźwięk znika, i też po wymianie rozrządu to wyszło, dodam że dźwiek najbardziej słychać jak stoi sie obok auta na wysokości błotnika od strony kierowcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na innym forum napisał:

"Puka na jalowych bo wtedy masz największe drgania i puka ci rolka o swój ogranicznik aż w końcu... Zostaw auto na noc na warsztacie rano rozbierz wszystko i napnij napinac na znak według procedury serwisowej... "

Jest w tym sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymieniony na nowy i problem znikł. Uszkodzona była rolka napinająca. Zareklamowałem i czekam na zwrot pieniedzy. Zobaczymy jaki bedzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też szykuje się wymiana rozrządu. I mam pytanie, czym różni się zestaw Ina ze znaczkami VW od tej bez znaczków. I czy ktoś słyszał o tym sprzedawcy ze strony http://rozrzad.pl/

Edytowane przez dariuszek03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw INA i tam zamiast napinacza hydraulicznego był zwykly napinacz na spręzyne (made in china). Wywaliłem to bo rolka napinajaca trzeszczala, kupilem taki jak w orginale z napinaczem hydraulicznym i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o te znaczki, ponieważ sprzedawca w sklepie powiedział mi że oryginał rozrząd http://rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-pompa-wody-VW-Passat-3B3-3B5-1.9-TDI-AVB-AWX-AVF-2.0-TDI-BGW-BGH-BWH-038198119A-038121011J/5848 nie różni się od tego http://rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-pompa-wody-VW-Passat-3B3-3B5-1.9-TDI-AVB-AWX-AVF-2.0-TDI-BGW-BGH-BWH-530-0201-10-A203/4200 poza pompą no i tymi znakami vw na częściach. Może to ktoś potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są oba takie same rozrządy, z tym że nie polecam Ci brać tego z pompą DOLZ. Sam założyłem taką pompę i po 40tys było już ją słychać. Fabrycznie rolki siedzą INA ale skąd INA bierze paski do swoich zestawów nie wiem więc jak kupuje rozrząd sobie, to biorę rolki INA a pasek Conti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Chyba kupię faktycznie roleczki INA, pasek CONTI ( kiedyś do golfika założyłem G...a i po przejechaniu kilometra byłem z powrotem w warsztacie ). Jeszcze się tylko nad pompą zastanawiam. Jakie INA wstawia do ori zestawów? W serwisie mi za części krzykneli ok 700-800 pod warunkiem, że pompa którą mam w pasku będzie ze znakiem VW bo ona wtedy idzie do regeneracji. Jeszcze tylko chciałbym zebrać opinie o sprzedawcy, którego podałem w linkach. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, auto odpalam rano i jest dziwny dzwiek jakby lozysko bylo zastałe i po chwili jest cisza , mozliwe ze to napinacz rozrzadu , przed wymiana rozrzadu mialem to samo , rozrzad wymieniony 2 miesiace temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności