Skocz do zawartości
zejnowski

Dziwne zachowanie kierunków

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem od niedawna polegający na tym iż:

- kierunki podczas ich używania a dokładniej po wydają z przerywacza dziwne dźwięki, specyficzne cykanie, dzieje się to różnie, raz dłużej raz krócej, zazwyczaj po większej wilgoci częściej się zdarza.

na zew. światła nie mrugają w tym czasie, wszystkie żarówki sprawne, przerywacz podmieniony i nadal bez zmian.

- czasami podczas zamykania auta zapala się jedna albo druga strona kierunków na stałe, kilka razy otwieranie i zamykanie auta załatwia sprawę, ale coś jednak jest nie tak?

 

Co i jak sprawdzać po kolei? Myślałem o jakimś przekaźniku, ale który? Ew. czy może to być spowodowane wcześniejszym już nieaktywnym dołożonym odcięciem zapłonu na pastylkę? Nie wiem gdzie on jest, bo wcześniejszy właściciel go dołożył, teraz już nie działa, nawet jak nie ma w pobliżu pastylki to nic się nie dzieje, oczywiście nie odłączyłem go ani nie szukałem :P

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zajrzał raczej do modułu komfortu, czy nie pływa :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentna wina manetki lub samego włącznika awaryjnych. Ja przy takich objawach podmieniałem manetkę i było ok. Manetka podaje napięcie na włącznik, ale już napięcie nie wraca na rozdzielacz stron w manetce i temu wraz z cykaniem nie ma świecenia kierunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei, jak jedna strona zaczynała świecić, to potem w ogóle zdechło bo zalało moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu ewidentnie wzbudzany jest "przerywacz", a on sterowanie ma tylko i wyłącznie z manetki. Jak moduł wariuje to nie cyka "przerywacz", bo moduł jest podpięty do kierunków już na wyjściu za manetką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję manetki podmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno winowajcą w tym przypadku jest miedziany pył z powycieranych styków , który tworzy się przez lata i miesza się ze smarem w manetce. Lekko wtedy przewodzi napięcie i dlatego cyka. Spróbuj energicznie pomachać manetką przez chwilę, czasem pomaga.

Edytowane przez nero2313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie cwiczylem tematu... Dam znać po fakcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak samo, wkurzylem sie rozebralem manetke i jak pisal koleka wyzej, nalot miedziany byl, wyczyscilem w srodku manetke(trzeba delikatnie rozbierac wszystko bo delikatne plastiki, uchwyty itp.) teraz cisza spokoj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, atakuje to w najbliższym czasie bo coś na razie brak czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba rozbierać, wystarczy preparat do elektryki, jakiś kontakt. Ostro przepłukać i ruszać jednocześnie góra i dół i spokój.

Oczywiście proponuje jakąś szmatkę żeby fury nie zachlapać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20150731_200757.jpg

 

Dobrałem się... Wygląda czysto.. I nic, nadal ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźnik od kierunków. Tylko nie wiem czy jest połączony z awaryjnymi. Na to trzeba zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem. Podemieniłem na dwa inne... To samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności