Skocz do zawartości
Łuki0

Regeneracja klap kolektora ssącego silnik 2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli mowa o korektorze ssacym z klapami.. u siebie mialem zapieczone.. gdzie skutki moga byc nie przyjemne bardzo... zostaly usuniete i po problemie..

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stwierdził ze blad klap w kolektorze.Troche zmoczyłem bo moglem podjechać do ASO i twierdzic ze podczas motaniny przy pompie cos się uszkodzilo,rozlaczylo,ale tego nie zrobiłem,znajomu usunął błąd ale ten jednak powrócil,niestety nima teraz czasu aby zajrzeć co jest przyczyną,mówi ze mogę z tym chwile jezdzic.Moze ktoś z Was ma jakiś pomysł,lub miał cos podobnego.

 

Nie wiem jak to jest w benzynie. W moim turboklekocie też pojawił się ten błąd ok. roku temu. Okazało się, że cały kolektor dolotowy był tak zabity nagarem, że klapy stanęły, a plastikowo-badziewne cięgienka się pozrywały/popękały i skończyło się wymianą kolektora dolotowego za c.a. 1200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie puki co 58kkm wiec chyba zbyt wcześnie na duży nagar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to się stało przy 250 tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw naprawczy - zainstalowałem i działa. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Chciałem się podzielić swoją wiedzą w tej materii. Otóż dokonałem naprawy przy pomocy "patentu" od kolegów zza oceanu. Kupiłem za 200 PLN ten specjalnie dorobiony ogranicznik, skręciłem razem z nastawnikiem i wszystko hula - wartość napięcia w 4-tym bicie bloku 121 wynosi 0.912 V. Cała naprawa zajęła mi ok. 40 minut - dodam tylko że samochód był przygotowany czyli rozebrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem zestaw naprawczy - zainstalowałem i działa. Dzięki

 

Witaj kolego, mam ten sam problem. Powiedz Mi prosze, gdzie zakupiłeś takowy zestaw naprawczy ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, juz mam, znalazlem gostka ... mam nadzieje ze ten zestaw naprawczy rozwiaze problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw naprawczy za 199zl na allegro, ok 20 minut roboty i po problemie :) Poniżej filmik z ktorego skorzystałem . . .

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem jak u wszystkich powyżej. błędy:

008213

008196

008198

Wymieniłem nastawnik, kolektor ssący po regenaracji. Proszę o poradę co robić dalej?

Zrobiłem nawet adaptację. Wykasowałem check i po paru odpaleniach auta cgeck znów świeci.

Edytowane przez putap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie czy ktoś z Was miał moze problem z nowym nastawnikiem zakupionym VDO/COntinental 03L129086 poza ASO?

Montowane były do kolektorów po regeneracji klap i problem był z dwoma takimi sztukami nastawników.

Dopiero podstawienie nastawnika z kompletnego nowego kolektora z ASO rozwiązało problem. Oryginalna używka nastawnika również pracowała dobrze na regenerowanych kolektorach (plastikowym i aluminiowym) oraz na oryginalnym z ASO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaki nastawnik został wstawiony? Nowy kupiony poza ASO ?

Z tego wiem, problem rozwiazać można poprzez uzycie oryginalnego nastawnika tj albo używany oryginalny albo oryginalny ... kupiony wraz z kolektorem w ASO...

Póki co nie mam koncepcji czemu nastawniki kupione poza ASO (niby Oryginalne nie smigają)

Edytowane przez gajdek419

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest problem. Nowe nastawniki conti wersja v130 nie działają ze starymi kolektorami. Wygląda to na fabrycznie uwalony nastawnik ale nastawnik jest ok. Pojawiają się błędy położenia klap i błąd nastawnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że sam nastawnik nie ma zaprogramowanego czujnika położenia (Halla) - dlatego VAG sprzedaje kolektor wraz z nastawnikiem który już jest zaprogramowany pod kolektor/klapki.

Kwestia samego programowania jest do ogarnięcia ale pozostaje pytanie czy można to zrobić przez gniazdo diagnostyczne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie z tym jest problem. VAS i VCDS mają procedury adaptacji, ale żeby je przeprowadzić trzeba skasować błędy, a tych usunąć się nie da. Wiem że w ASO podpinają się bezpośrednio do nastawnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na allegro kolektor po regeneracji za 650zl. Warto się nim interesować? A co jeśli usuniemy klapki z kolektora , egr i dpf i wylaczymy to wszystko? będzie przechodzilo analizę spalin? nie zaszkodzi to silnikowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w realu te kolektory; mogę powiedzieć, że wyglądają i działają dobrze tzn wymienione klapki na aluminiowe, poprawione łożyskowanie ośki oraz cięgna są całe metalowe, dużo solidniejsze niż oryginalne.

 

Co do nastawnika i podpinania się do nich bezposrednio pzrez ASO - to niestety nie prawda, ASO podpina się przez tylko przez gniazdo diagnostyczne i programuje nastawnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widziałem Piotrek ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto zainteresowac sie zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to widziałem Piotrek ....

I jaka jest Twoja opinia? Montowałeś to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności