Skocz do zawartości
viper1986

Opony Hankook Optimo 4S - zagadka dotycząca montażu

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu zdecydowałem się na zakup opon Hankook Optimo 4S 730. Była to trafna decyzja, bo sprawują się dobrze na śniegu i w warunkach letnich także nie mogę złego słowa powiedzieć. Nie chodzi tu jednak o ocenę opony a sam sposób jej montażu... tydzień temu zobaczyłem audi na takich samych oponach jak moje i okazało się, że bieżnik idzie w inną stronę, dokładnie odwrotnie niż u mnie. W obydwu wypadkach napis "outside" na każdej oponie do zewnątrz. U mnie opony wyglądają tak:

optimo 4s.jpg

 

W audi było odwrotnie.. czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć? Czyżby to była opona asymetryczna, a dodatkowo kierunkowa? U siebie mam 2szt, na audi było 4szt. Dodam, że oglądałem film na youtube (reklamę opon) i już zdurniałem całkiem. http://www.youtube.com/watch?v=RzlDGRULvi8

 

0:48 sekunda pokazuje koło od kierowcy (u mnie identycznie), zaś 0:45 pokazuje koło od pasażera i oponę inaczej założoną niż u mnie.

 

Może ktoś z was ma takie same opony i pomoże w rozwiązaniu zagadki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz na oponie strzałek jak powinna iść opona ? Jeśli są kierunkowe to powinna być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One nie są kierunkowe. To są opony asymetryczne. Na oponach masz napisy inside i outside i tak zakładaj opony - outside na zewnątrz. Nie sugeruj się filmikiem, tylko załóż poprawnie opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
One nie są kierunkowe. To są opony asymetryczne. Na oponach masz napisy inside i outside i tak zakładaj opony - outside na zewnątrz. Nie sugeruj się filmikiem, tylko załóż poprawnie opony.

 

Mam założone napisami Outside na zewnątrz, żadnych strzałek na oponach nie ma. Jeżdżę tak już od roku i moim zdaniem samochód hamuje poprawnie, nic nie ściąga i żadnych innych przypadłości. Może po prostu obydwa sposoby montażu są poprawne, skoro kierowca audi także nie zauważył żadnych problemów mimo bieżnika biegnącego odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności