Skocz do zawartości
mazek1990

Problem z klimatyzacja passat b5 fl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Prosiłbym o sprawdzenie logow z mojego Passata

 

 

http://vaglog.rtnet.pl/log_186685.html

 

błedy vag

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 3B1 907 044 H

Component: CLIMATRONIC B5GP 0009

Coding: 17000

Shop #: WSC 05311

3 Faults Found:

00603 - Footwell/defroster Flap Positioning Motor (V85)

35-00 - -

01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70)

35-10 - - - Intermittent

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

35-00 - -

 

testu nie mogę przeprowadzić bo wyskakują same "0" w adaptation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nie mam problemu z wyświetlaniem błędów tylko z pękniętym przewodem aluminiowym koło sprężarki. Czk ktoś wie czy można to lutować albo jakoś skleić bo podobno przy wymianie można uszkodzić gwinty. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na początku

 

Stałem się posiadaczem paska B5 1.6 z climatronikiem i tutaj zaczął się problem.

Po włączeniu zapłonu, climatronic migał przez kilkanaście sekund już doszedłem do tego że to wina braku w układzie czynnika chłodzącego. Mało tego po włączeniu opcji AUTO lub poprostu ustawioenia na LO nie załączał się wentylator.

Pojechałem do powiedzmy serwisu klimatyzacji, sprawdzili szczelność układu i tutaj nie ma żadnych niespodzianek, natomiast w układzie było tylko 10g czynnika chłodzącego oraz ZERO oleju, te dwa ostatnie uzupełniliśmy.

Climatronik przestał migac, wentylator zaczął się załączać ale klima nie chłodzi.

W skrzynce styczniku słychać pyknięcie jak i w samej sprężarce więć do sprężarki prąd dochodzi.

Błędy climatronika to 313 i 318.

 

Czy macie jakieś sugestie?? Czy sprężarka padła?

Koleś od klimy powiedział, żeby skasował błędy poprzez VAG i wtedy powinno być OK.

Rurki które idą do sprężarki są jednakowej temperatury

I czy znacie kogoś dobrego od klimy z waw który mnie nie skroi i nie będzie chciał wymiany pół auta na nowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błędy climatronika to 313 i 318.

313:

http://forum.vw-passat.pl/threads/31884-b%C5%82%C4%85d-313

318:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=126496

 

Podłącz vcds, żeby upewnić się w kwestii tych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 318: podgrzany gaz zwiększa swoją objętość, a tym samym ciśnienie w układzie klimatyzacji, 318 sygnalizuje otwarcie zaworu bezpieczeństwa w celu zmniejszenia ciśnienia aby nam nie wywaliło sprężarki w kosmos. Nie jest więc kodem błędu, tylko informacją, iż zadziałało zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w klimatyzacji. Sterownik wyłączył sprężarkę aby uchronić ją przed awarią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor zatarty po oględzinach okazało się plus wymiana innych rzeczy zaśpiewali między 2500 a 3000 tysiące czy opłaca się gdzieś ze szrotu kupić kompresor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te inne rzeczy, to niby co? :hmm

Bo ja wymieniłem kompresor i klima ożyła. Kupiłem używkę oczywiście za 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz, parownik i pokazał mi cześć z klimy aluminiowa wsadka z przegrodami z opiłkami aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to du....pa. W takim wypadku więcej elementów jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu mam skrzywioną aluminiową rurkę od klimatyzacji. Ogólnie coś tam chłodzi,była napełniana we wrześniu.

Dałoby się ją jakoś naprostować,czy lepiej nie ryzykować? :D

 

20160304_142221.jpg

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu na postoju przy włączonej klimie (klimatronik passat b5fl) co chwilę leciało ciepłe powietrze i piszczał pasek. Pojechałem do mechanika, który naciągnął pasek, który już nie piszczy natomiast powietrze dalej leci ciepłe. Podczas jazdy tego problemu nie mam i wszystko ładnie chłodzi. Ponadto nawet przy wyłączonej klimie ogrzewanie działa dopiero przy ustawionej temperaturze 24 stopni, a przy niższej leci chłodne. Wcześniej takiego problemu nie było, bo nawet przy ustawieniu 18 stopni już ładnie grzało. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy vcds'em. Obstawiam problem z klapą ciepłe/zimne powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Krzysiu_123 mam podobny problem co ty z tym, że u mnie rurka pękła i czynnik poszedł...... Mam pytanie czy wymieniłes ten przewód ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was , gdzie można kupić taki przewód. Jakieś numer albo fachowa nazwa?

 

IMG_20160807_190204.jpg to jest własnie ten wąż. Nie widzę tam żadnych nr czy coś proszę o pomoc w celu zakupu nowego .

Edytowane przez tomekmce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam do tomekmce

 

W ubiegłym roku miałem podobny problem i jednym z rozwiązań jest zakuwanie węży (czyli dorobienie nowego z końcówkami od starego) Piękna sprawa w moim przypadku sprawdziło się w 100%.

Ja mój problem rozwiązałem tutaj http://wulkan-bydgoszcz.pl/Kontakt

cena około 100 zł. dokładnie nie pamiętam.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-) od 1,5 roku posiadam passat b 5fl tdi 130 km z 2000 roku. I mam mały problem z klimatyzacja, A mianowicie schładza tylko środek do temperatury 14,5 stopnia C I jest odczuwalne ze chodzi pełna mocą. Teraz napiszę co robiłem z klimatyzacja, w tamtym roku nabilem ja Ale też słabo chodziła, i teraz postanowiłem się znać ta sprawa. W tym roku pojechałem napełnić klimatyzację I czynnika bylo tylko 420 g więc dobilismy na 600 g tak jak powinno być. Ale klima chłodzi tak samo jak wcześniej, więc fachowiec od klimy powiedział żeby wymienić jakiś zaworek w rurce co się nabija klimatyzację, więc wyciągnął gaz I to wymienił, przy okazji wymienił też te faworki w tych zaliczkach do zabijania gazu I wpuścił czynnika żeby sprawdzić ewentualne ubytki gazu, I napelnil klima. Ale dalej ten sam efekt..... klima słabo chłodzi.... sprawdził rurki I kompresor, osuszacz ten pod zwierzakiem zero jakich kollwiek wyciekow.... więc panowie bardzo proszę o jakąś diagnozę co robić dalej z tym... dodam jeszcze że na zagarach przy nabijaniu klima pokazuje na jednym 16 bar A na drugim 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności