Skocz do zawartości
ZyWiecki

Wybierak skrzyni biegów uszkodzony?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy jest wrzucony bieg obojętnie jaki można ruszać drążkiem zmiany biegów jak się chcę, czasem utrudnione jest zmienianie biegów. Wiem że można cały taki wybierak z cięgnami wymienić tylko czy to trudne? Koszt wybieraka ok 50-100 zł wiadome używka. Tylko jak tak jest wyrobiony plastik to można go dokupić? Na filmiku jest pokazane co i jak. Nie znalazłem tematu o wybieraku skrzyni biegów.

 

 

 

Znalazłem tylko cięgno kulowe zmiany biegów: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3214193320130-HP111_323-O5725-tulejka-zmiany-biegow.html i tulejkę zmiany biegów: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3214193320300-HP111_336-O5725-tulejka-zmiany-biegow.html

 

Co o tym myślicie?

[h=3][/h]

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie jest podobnie ,skrzynia 6 biegowa,wybierakiem można lekko ruszać na boki jak jest wbity bieg czy luz tak samo podczas jazdy lekko sie rusza przy dodawaniu gazu,poduszka skrzyni jest ok,podczas zmiany biegów nie szarpie,w poprzednim pasku AWX skrzynia 5 nie było czegoś takiego,ogólnie to olałem temat,biegi wchodzą jak w masło nie ma problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem cały wybierak na nowy z ciegnami w modelu B5 ponieważ był bardzo wyrobiony. Luzu były na tyle duże, że cieżko wchodziły biegi pierwszy i drugi. Do tego zmieniłem olej w skrzyni. Sama wymiana nie jest taka trudna. Miałem do dyspozycji podnośnik także dostęp był ułatwiony. Nie polecam kupna używki z uwagi na możliwość kupienia w podobnym stanie wybieraka. Zadzwoń do serwisu i zapytaj o cenę nowego. Informacja nie będzie Cię nic kosztowała. Podając VIN dowiesz się jaki jest jego koszt. Może cenowo Ci podpasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy lekko się rusza przy dodawaniu gazu,poduszka skrzyni jest ok,podczas zmiany biegów nie szarpie.

Jaki był koszt u Ciebie nowego wybieraka? U mnie też są czasem trudności ze zmianą biegów dlatego akurat jestem po wypłacie i chcę go zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie pamiętam ponieważ było to w 2006r ale była spora. Ale tak jak napisałem Wymieniałem zabierał razem z cięgnami. Teraz cena na pewno jest niższa. Jeśli przy dodawania gazu lewarek lekko zmienia położenie to świadczy o zużyciu skrzyni. Ta sama sytuacja jest jeśli jedzie się szybko i zdejmie się nogę z gazu. Wtedy lewarek także lekko szarpnie. Najlepiej zaobserwować to jadąc na piątym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie tez było to samo co u ciebie , dzwoniłem do aso i za wybierak z ciegnami powiedzieli mi 560 zł , mamy ten sam typ auta , oczywiscie nie kupiłem pojechałem na szrot i kupiłem za 70 zł w bardzo dobrym stanie , wymieniałem z kumplem 3, 5 godz bo pierwszy raz to robiłem , nasmarowałem wyczysciłem i chodzi piknie :D masz kase i stac cie to kupuj w aso , ja tyle nie dam kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trudna jest wymiana tego? Od razu wymienia się smar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny jest kanał i kolega troche kumaty , ja dalem rade to ty tez dasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu wymienia się te gumy i smar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały komplet sie wymienia , przesmaruj nowym smarem te dwie prowadnice pod drazkiem co sa i bedzie dobrze , reszta wszystko pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, u mnie podnosząc dźwignię zmiany biegów do góry jest właśnie luz na tej tulejce (około 3 mm). Myślę nad wymianą jednak najpierw rozbiore i może uda się jakąś podkładkę dopasować by wyeliminować ten luz.

Odkręć tą gume z góry co jest przykręcona dwoma śrubami i zobacz jeszcze czy prowadnice są ok.

 

Zobacz również czy czasem nie masz luzu na przegubie przy wybieraku w skrzyni:

http://forum.vw-passat.pl/threads/86926-Naprawa-wybieraka-bieg%C3%B3w-opis-regeneracji-manual

 

Pozdro

Edytowane przez iron1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo dotyczy to wybieraka

Mam straszny luz na cięgnie od wybieraka (chodzi o ten krzyżak) . Czy idzie dokupić cięgno wraz z krzyżakiem ( 8D0711613H ) Może ktoś już kupował to w ASO i podzieli się publicznie ceną za to? Podejrzewam że nie jest mała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności