Skocz do zawartości
DeepHeet

Korekra licznika a przepisy?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie ostatnio myślę że zrobiłem sobie przypadkowo kłopot, zmieniłem licznik w samochodzie i zapomniałem o tym że teraz wszędzie spisują te przebiegi i błędne info poszło w świat. Autko ma zmieniony motor który ma inny przebieg niż buda (na starym liczniku był przebieg budy) a na nowym liczniku to jest przebieg z innego samochodu. Motor ma faktyczny najmniejszy przebieg, potem buda, a licznik pokazuje 320tyś.

Jak zmieniałem licznik to chciałem sobie ustawić przebieg motoru (żeby wiedzieć kiedy rozrząd oleje itp) ale pojechałem wcześniej na staję i stało się...

 

Gadałem ostatnio z diagnostą i powiedział że oni tylko spisują nie sprawdzają no ale jak ktoś by chciał kiedyś sprawdzić to już inna sprawa.

Tak się zastanawiam czy da się to jakoś wyprostować i żebym potem nie miał jakiś problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to możesz sobie mieć przebieg jaki chcesz. Problem pojawia się kiedy sprzedajesz samochód i ŚWIADOMIE wprowadzasz kupującego w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że mogę sobie zmieniać przebieg byle tylko przy sprzedaży poinformować o zmianach? No a co jeśli kupujący potem się wyprze i powie że nic nie wiedział i wyjdzie że namieszane jest w "bazie danych"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w umowie możesz napisać.

 

Panowie czy to prawda że info o przebiegu jest trzymane tylko na tej stacji co był robiony przegląd. Nie ma żadnej centralnej bazy i ogólnie lipa z tym spisywaniem przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie ma powstać ogólnopolska baza kierowców i pojazdów w której będzie możliwość zweryfikowania m.in. przebiegu auta. Nie wiem czy kiedyś powstanie europejska baza ale wszystko na to wskazuje. W tej chwili chyba mozna juz sprawdzić autobusy (informacja o przeglądzie i oc chyba są dostępne).

Jeśli auta nie rozliczasz w firmie to możesz spać spokojnie. US moze porównać roczne przebiegi miedzy przeglądami z fakturami za paliwo wrzuconymi w koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa nie lipa,już teraz przecież można zobaczyć w dowodzie i zadzwonić na stację diagnostyczną -- noo w najgorszym wypadku podjechać i pewnie za 0,5 - 0,7L Pan chętnie przeczyta przebieg wpisany do własnego komputerka.

(np. ja mam ostatnią pieczątkę SKP DW/040/P http://www.diagnostasamochodowy.pl/pomocne-adresy/ ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh cóż kiedyś jak będę chciał sprzedać samochód to kupujący będzie mi musiał uwierzyć na słowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszych wypowiedziach wnioskuję że mało wiecie o temacie bo taka baza istnieje i od tego roku jest dostępna dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po waszych wypowiedziach wnioskuję że mało wiecie o temacie bo taka baza istnieje i od tego roku jest dostępna dla każdego.

 

Daj link,bazę widziałem ale przebiegów tam znaleźć nie mogłem. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tutaj można to sprawdzić, nie wszystkie informacje są jeszcze wprowadzone ale powoli baza się zapełnia. Spotkałem już kilka przypadków gdzie auto miało wprowadzona historie z kilku lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko troszkę zeszliśmy z głównego tematu, co jeśli w bazie jest mój przebieg i teraz się zmniejszy? Ciekawe czy w bazie można dopisać jakąś uwagę np. wymiana licznika czy coś. Nie mam zamiaru zatajać przebiegu samochodu, będę nim jeździł jeszcze parę lat zanim pomyśle o sprzedaży i żeby nie wyszło że sam sobie zrobię problem.

Motor ma ok 160tyś buda 270tyś a licznik 320tyś troszkę różnica jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Motor ma ok 160tyś buda 270tyś a licznik 320tyś troszkę różnica jest...

Sorki, ale myślisz, że przy 18-letnim aucie ktoś tak bardzo na przebieg patrzy :?: Jeśli zobaczy 320tkm, to wątpie, żeby w taki przebieg uwierzył. Ja sprzedawałem swojego Passata, 8-letniego z przebiegiem 325tkm, to nie uwierzę w 320tkm w pełnoletnim aucie. Auto powyżej 15 lat moim zdaniem powinno być w dobrym stanie technicznym, a nie z udokumentowanym przebiegiem.

Teraz już nie masz co płakać nad rozlanym mlekiem-miałeś na przeglądzie spisany przebieg z licznika i ja bym się już tego przebiegu trzymał. A kupującemu zawsze możesz opowiedzieć historię auta-uwierzy, albo nie.

Masz np. fakturę na wymianę silnika i udokumentowany przebieg silnika :?: Jeśli nie, to kto Tobie w taki przebieg uwierzy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym mi nie zależy na doszukiwaniu się realnego przebiegu samochodu, bo nie da się tego sprawdzić, chciałem sobie ustawić taki przebieg jaki ma motor dla własnego widzi mi się, pisałem już że samochodu nie sprzedaję przez najbliższych kilka lat, ale żebym przez to moje widzi mi się nie miał problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw przy sprzedaży na 180-220 i pójdzie :lol w tłumie nikt nie zauważy różnicy :lol przy sprzedaży jak ktoś cię zapyta o nieścisłość w przebiegu, to postąpisz jak kolega z mojego avatara i powiesz, Panie ten passat ma jedyny minus ten na akumulatorze :lol i elegancko zmienisz temat :lol na akumulator :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustaw przy sprzedaży na 180-220 i pójdzie :lol w tłumie nikt nie zauważy różnicy :lol przy sprzedaży jak ktoś cię zapyta o nieścisłość w przebiegu, to postąpisz jak kolega z mojego avatara i powiesz, Panie ten passat ma jedyny minus ten na akumulatorze :lol i elegancko zmienisz temat :lol na akumulator :lol

 

Głupszego pomysłu już chyba nie było. Wydaje mi się, że warto ustawić przebieg taki jak ma buda, silnik można zawsze wymienić, a najwięcej chyba cierpi buda z wiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności