Skocz do zawartości
bigthomas

Ochrona dachu na przednią szybą - passat b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Macie jakieś sposoby na ochronę dachu nad przednią szybą?

Raz już robiłem - wyjmowanie szyby, robota lakiernicza i ponowne wklejenie. Ale już widzę 2 odpryski nad szybą. Oczywiście zabezpieczyłem je, ale czy jest jakiś sposób aby ochronić to miejsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mam ten sam problem - dziwne, bo auto jest ocynkowane a tam niestety koroduje - dodam, że tez miałem wymienianą przednią szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrabnie wycięty kawałek folii ? :hmm Przykłady takiej na tylnych błotnikach przy końcówkach progów, na tylnym zderzaku kombi FL.

Cóż innego można tam wymyśleć....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgrabnie wycięty kawałek folii ? :hmm Przykłady takiej na tylnych błotnikach przy końcówkach progów, na tylnym zderzaku kombi FL.

Cóż innego można tam wymyśleć....?

 

Gdyby tylko znaleźć taki kolor taśmy jak lakieru (bezbarwna wydaje mi się że od słońca będzie się zaraz wyróżniać).

Ale nie wiedzieć czemu VW zrobił taki babol :/ nie tylko w starych pasatach ale w nowych to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby tylko znaleźć taki kolor taśmy jak lakieru (bezbarwna wydaje mi się że od słońca będzie się zaraz wyróżniać).

Ale nie wiedzieć czemu VW zrobił taki babol :/ nie tylko w starych pasatach ale w nowych to samo.

 

wiem ze w B5FL takie babole sa, ale czy w B6 też ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiedzieć czemu VW zrobił taki babol :/ nie tylko w starych pasatach ale w nowych to samo.

 

Nie wiem, czy pojawianie się rdzy w 14-letnim aucie można nazwać babolem. Bez przesady, to nie są stacje kosmiczne tylko auta dla ludu, nie mogą jeździć bezawaryjnie 30 lat. Nawet najlepszy ocynk polegnie w starciu z rozpędzonym kamulcem.

 

Jeśli już zaczęło korodować to jest przerąbane - będzie wyłazić, dopóki nie zostanie zrobione na prawdę profesjonalnie. Żeby zapobiec można rzeczywiście nakleić pasek grubej przezroczystej folii - na nadkolach żółknie dopiero po kilku latach, więc i tu da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy pojawianie się rdzy w 14-letnim aucie można nazwać babolem. Bez przesady, to nie są stacje kosmiczne tylko auta dla ludu, nie mogą jeździć bezawaryjnie 30 lat. Nawet najlepszy ocynk polegnie w starciu z rozpędzonym kamulcem.

 

Jeśli już zaczęło korodować to jest przerąbane - będzie wyłazić, dopóki nie zostanie zrobione na prawdę profesjonalnie. Żeby zapobiec można rzeczywiście nakleić pasek grubej przezroczystej folii - na nadkolach żółknie dopiero po kilku latach, więc i tu da radę.

 

Kolego w Passacie B6 z 2008 roku również rant dachu wystaje ponad szybę i jak pisałeś kamień zrobi swoje. W innych autach jest to fajnie rozwiązane = uszczelka nad szybą lub szyba równa z dachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności