Skocz do zawartości
neon

Mechanik czy zlodziej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po obejzeniu programu "Bedzie Pan zadowolony" http://player.pl/programy-online/bedzie-pan-zadowolony-odcinki,2047/odcinek-7,S01E07,28745.html a zobaczylem wszystkie odcinki rece poprostu mi opada jak warsztanty i mechanicy nas okradaja. Dobrze ze ja do tej pory naprawialem sobie sam. Ale jak pomysle ze z braku umiejetnosci wymieniaja dobra czesc na nowa albo tylko ja umyja i mowia ze zalozyli nowa to dla mnie jest za duzo. A wy mieliscie jakies sytuacje gdzie zlapaliscie mechanika ktory powiedzial ze cos wymienil na nowe a nie wymienil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak

Niestety, prawda. Albo się znasz z mechanikiem albo jesteś dojony na lewo i prawo. Stąd kupując auto na wstępie zadałem sobie już pytanie czy będę miał do kogo z nim jeździć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się, że mechanik twierdził, że wymienił mi 2 przeguby. Za 20sekund zmienił zdanie, jak buchnąłem mu śmiechem w twarz i powiedziałem, że 3 dni temu sam to zrobiłem. Po 5minutach dostałem rabat na płyn chłodniczy i przeprosiny, że pomylił auta :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smutna prawda. Dlatego też albo się jeździ do zaufanego mechanika, albo stoi przy gościu i patrzy mu na ręce. Raz przy wymianie skrzyni biegów w fordzie - siedziałem w warsztacie półtora dnia.

Trafiały się też warsztaty, gdzie gadali, ze nie mozna patrzeć na to, co robi mechanik i przebywać na terenie warsztatu - więc takie placówki od razu opuszczałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem jak w kawale o cenniku w warsztacie samochodowym:

 

przegląd auta z wymianą oleju i filtra - 200 zł

przegląd auta z wymianą oleju i filtra + klient patrzący na ręce mechanikowi - cena + 100%

przegląd auta z wymianą oleju i filtra + klient patrzący na ręce mechanikowi + klient dopytujący mechanika o szczegóły naprawy - cena + 150%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze jak patrzysz dla mechanika na rece to popelni czesciej blad niz jak nie patrysz, jak by nie bylo to krepujace. Inna sprawa jesli czujesz ze mechanik cie oszukuje to wiecej nie przyjezdzasz lub prosisz wczesniej zeby pokazal Ci stare czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka ze jak patrzysz dla mechanika na rece to popelni czesciej blad niz jak nie patrysz, jak by nie bylo to krepujace. Inna sprawa jesli czujesz ze mechanik cie oszukuje to wiecej nie przyjezdzasz lub prosisz wczesniej zeby pokazal Ci stare czesci.

 

Jak muszę skorzystać z pomocy mechanika innego niż mój zawsze pytam czy mogę być przy samochodzie podczas naprawy, jak jest z tym problem rezygnuję z usługi. Ostatnio spędziłem z 5 h przy naprawie klimy i wszystko już działa bez problemu i nikt mnie nie naciągnął. Pogadałem z mechanikiem, wymieniliśmy doświadczenia. Było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosisz wczesniej zeby pokazal Ci stare czesci.

 

Taaa to ci pokaże starą ale z innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety mechanicy oszukują i naprawdę potrafią być przy tym bezczelni. Ja wymieniałem osatanio 2 poduszki silnika na Lemfordera(polecane przez forumowiczów) Cena 260 zł robocizny i oczywiście ceny poduszek(je kupiłem sam) Po wymianie niby wszystko ok a napewno dużo lepiej niż wcześniej :) Niestety po jakiś kilku dniach zaczeło coś stukać z przodu po prawej stronie, znów do mechanika diagnoza przegub, kupiony wymieniony (przy tym jeszcze uszkodzili czujnik ABS) stuki nie znikły, powiedziałęm że za robociznę nie zapłacę do puki stuki nie znikną za przegub oczywiście zapłaciłem :) dzień później stuków nie było cena 200 zł robocizny . tydzień później stuki wróciły. Niestety ja jechałem na urlop i już nie było czasu jechać do tego mechanika wiec pojechałęm do innego, diagnoza nie dokręcona poduszka silnika na górnej śrubie (ciężki dostęp) i urwany gwint na dolnej śrubie od tej poduszki, nie dokręcili za pierwszym razem poluźniło się dosyć mocna i dokręcając drugi raz na dole zerwali gwint a górze znów się odkręciła poduszka(nie wiem dalczego możę bez podkłądki albo za słąbo dokręcona) , suma poduszka do wymiany coś tam się rozpadło w środku i dolny gwint zerwany nie można już dokręcić bardziej. Za tydzień jadę na wymianę na garaż z kanałem do ojca i wymienimy to sami koszty pierwsza poduszka 260 zł plus 260 zł wymiana plus 200 druga niby naprawa a to poprawa po pierwszym spieprzeniu i teraz poduszka 210 zł nowa koszt wymiany zero (robię to sam z ojcem) to daje 960 zł wymiana 2 poduszek nie licząc przegubu "stary" leży w domu. Mechanicy żądzą. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chu....bym nie odpuscil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dotyczy tylko mechaników ale dotyczy każdej dziedziny niestety. W dzisiejszych czasach normalnosć nie jest normalna. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaa to ci pokaże starą ale z innego :)

 

Na filmach widac w fordzie daja wlascicielce jakies inne czesci z innego auta ze niby to jej stare normalnie rece opadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za chu....bym nie odpuscil.

 

 

jeżeli to do mnie to nie zamierzam odpuścić... po prostu tydzień temu wróciłem z urlopu, powrót do pracy dużo zaległości i brak czasu :) Wiesz ja wychodzę z założenia że jednak szybciej się traci klientów niż zyskuje :) Ja mieszkam w Wedniu mamy tu na Facebook-u taką grupę wiedeńska Ekipa około 4 tyś polaków oni już do niego nie pojadą, a jak ktoś się mnie pyta o mechanika to mówię "dobrego nie znam, ale znam totalnego chu.... i nie polecam powtórz dalej :) " oni sami się tym wykończą plus ja im w tym pomoge :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To nie dotyczy tylko mechaników ale dotyczy każdej dziedziny niestety. W dzisiejszych czasach normalnosć nie jest normalna. Niestety.

 

A do kolegi pisałem 3 dni temu w sprawie owej poduszki, bez odzewu :( tak też się nie walczy o klienta :P

 

pozdrawiam

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO jak Łukaszu :) masz info sprzed kilku minut :)

Sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do programu to też należy brać sporą poprawkę, bo jak widzę te preparowane usterki to jestem przekonany, że przynajmniej 50% przypadków nigdy się nie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie więcej linków? :D zainteresowało mnie to strasznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lysy kiedys w Bosch'u zostawialismy wiekszosc czesci do wgladu, dopiero po odebraniu samochodu sie wyrzucalo je. Niestety znam tez warsztat gdzie zamiast wymiany oleju klient dostawal wymiane filtra a placil jak za olej i filtr...

Dzisiaj pracuje w takim warsztacie (nie serwisie) ze wszystkie montowane przez nas czesci podlegaja gwarancji, np wachacze do audi czy passata z najnizszej polki montowane do samochodu z gwintem czy kitem i felga 18 cali i gwarancja przysluguje jesli po roku wachacze sa wybite.

Niedawno mistrz stwierdzil ze samochod gubi plyn ham. bo pompa jest nieszczelna, po wymianie okazalo sie ze zle stwierdzil bo wysprzeglik cieknie jak cholera, klient zaplacil tylko czesci ok 70€ , robota ponad 10 godzin - volvo xc90.

Mam znajomego, ktory ma swoj warsztat, przez uczciwosc ma tylu klientow ze terminy ma zajete na miesiac do przodu.

Dziwi mnie to ze sa tacy mechanicy co tak ludzi w bambuko robia, ale tez ze ludzie daja sie tak wydymac to tez dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele miałem przygód z mechanikami. Na szczęście wszyscy z nich okazali się uczciwi, co najwyżej doczepić się można do jakości i bezmyślnego wymieniactwa.

A jeśli ktoś żąda pieniędzy za niewykonaną pracę to jest wał. I złodziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A macie więcej linków? :D zainteresowało mnie to strasznie :P

 

Pod spodem masz cały sezon tj. Zobacz wszystkie odcinki „Będzie pan

zadowolony”. Można też pobrać tvn player na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeden taki był szczery do bólu , pojechałem do niego z niedomykającym się zamkiem lewych tylnych drzwi , a on mi mówi:

''ja bym tego nie ruszał ,bo może być jeszcze gorzej'':lol2

Jednak najpopularniejszym tekstem wśród naszych wirtuozów młotka, majzla tudzież palnika i breszki , jest tekst :

''co za ..uj Ci to robił ''-pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności