Skocz do zawartości
maystero

Sterownik otwierania garażu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie, byłem na wakacjach i widziałem u sąsiadów naszych gospodarzy taki bajer że jak właściciel wjeżdżał do garażu Golfem to merdał coś w "słoneczniku" i brama mu się zamykała lub otwierała.

 

Głupio mi było iść i się dopytywać co i jak. Obiecałem sobie wrócić do tematu po powrocie do domu. I teraz mi sie właśnie przypomniało i znalazłem na znanym portalu aukcyjnym że jest coś takiego jak: sterownik otwierania garażu :)

Czy ktoś to montował w naszych paskach?

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć co i jak? Jakie części? Kodowanie itp?

 

tu coś znalazłem...

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4553835-sun-visor-swap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć bramę kompatybilną z tym systemem. Tak przynajmniej jest teraz. W VW CC trzeba to wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne sposoby na sterowanie. Można pilotem, telefonem przez przystawkę simcard, mrugając światłami przez odpowiedni sterownik (dużo tego w necie) lub dokupić sterownik do ew posiadanego systemu alarmowego domu, ma on tę zaletę, że posiada zwykle opcję monitoringu auta podpiętego pod centralkę alarmu. Jest tego tyle, że każdy może znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Aha, jeszcze producenci silników napędzających bramy mają to wśród akcesoriów, ale monterzy rzadko proponują gdyż rzadko posiadają odpowiednią wiedzę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za informację.

Ja mam Bramę (konkretnie dwie bramy, bo garaż ma dwa wjazdy) firmy Wisniowski. Ale jakoś nie dopatrzyłem się tak takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykły słonecznik z pilotem, wyrwałem taki za 70 zl z allegro, niestety wersja USA na 315MHz (w Polsce są 433MHz). Znalazłem odbiornik do niego, ale zasięg tego słonecznika jest tragiczny ok 5m. Zabawa nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności