Skocz do zawartości
kreska

Audi A4 B6 1.9TDI AVF kilka problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie. Passat się sprzedał jakiś czas temu, ale sentyment do TDI pozostał, więc w garażu zawitało Audi A4 B6. Docelowo pewnie zapytam o problemy na forum A4 jeżeli tutaj nic się nie dowiem, ale chwilowo czekam na odzyskanie hasła do konta :D Przechodząc do konkretów, problemów jest kilka, a że silnik ten sam co w Passacie, to może ktoś zna rozwiązanie:

 

1. Nierównomierne przyspieszanie. Ogólnie auto ma kopa, mam wrażenie że ma nawet więcej niż te 130KM, ale czasami, w sumie zauważam to ostatnio częściej, zwłaszcza przy jeździe pod górę jest takie wrażenie chwilowego przydławienia, nie wiem jak to opisać. Przyspiesza, potem przez chwilę słabiej przyspiesza, po czym znowu mocniej, mimo trzymania gazu nieruchomo. To samo dzieje się na tempomacie. Tak jak mówiłem, ogólnie przyspiesza dobrze, pracuje równo, oleju nie ubywa, innych płynów eksploatacyjnych też nie. Auto podpięte pod komputer nie pokazało żadnych błędów (poza jednym zamkiem w drzwiach). Logi statyczne nie wykazały żadnych anomalii, a dynamicznych niestety już nie było czasu zrobić. Spalanie wydaje mi się, że jest w normie.

 

2. Być może problem powiązany z punktem pierwszym, ale auto mocno kopci na czarno. Szczególnie na niższych biegach jak się depnie, to w lusterku widzę zasłonę dymną.

 

3. Mocne szarpnięcie przy odpalaniu. Czasami wręcz coś stuknie. Tu akurat podejrzewam poduszkę którąś, bo na wolnych obrotach nic nie drży, nie ma żadnych stuków czy innych dźwięków ustających po wciśnięciu sprzęgła itp, więc dwumasę wykluczam, zwłaszcza że w innym aucie mam ją na wykończeniu i wiem jakie to daje objawy.

 

4. Licznik trochę przekłamuje. W dwóch innych autach przy 100 km/h GPS pokazuje ok. 95 km/h. W Audi jest to 90 km/h. Nie wiecie może czy tam jest linka czy jakaś elektronika i czy da się to jakoś skalibrować?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2. Podłącz vag, sprawdź pompowtryskiwacze. Piszesz, że dymi przy wciskaniu gazu..

3. Tu może być dwumasa i także poduszka. Poduszkę czuć przy gaszeniu, na luzie i gaszeniu. Choć Klapa gasząca przy egr bardziej przy gaszeniu.

4. Sprawdź jakie masz opony. Ja teraz mam audi a4 b6 1.8t, co prawda (przedtem passata b5 fl 1.9tdi avf).i Rozmiar opon to:

195/65/15

205/60/15

205/55/16

235/45/17 - ja takie mam i jest bardziej komfortowo niż w passacie na 195/65/15. BTW :)

 

Chwilowo miałem 225/45/15 i licznik już przekłamywał ok 7-8kmh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny dym :

-za mała dawka powietrza do dawki paliwa (nieszczelności na drodze turbina kolektor dolotowy, niesprawność turbiny)

-za duża dawka paliwa do dawki powietrza (niesprawny układ wtryskowy)

 

Potrzebne logi. Statyczne i dynamiczne.

Umieść w dziale "Analizy logów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że długo nie odpowiadałem, ale nie olałem tematu, tylko byłem trochę zapracowany. Logi prawdopodobnie zrobię w następny weekend. W starym Passacie padł mi kiedyś EGR. Gdy "działał" strasznie falowały obroty i samochód sam wyrywał do przodu (automat) mimo wciśniętego hamulca. Tu objawy są zupełnie inne, ale tchnęło mnie żeby podobnie "zaślepić" EGR ściągając wężyk podciśnieniowy. O ile kopci jak kopcił, to nie zauważam braku płynności w przyspieszaniu. Czyżby EGR był do roboty? No i zaświeciła się kontrolka silnika po tej operacji. Rozumiem, że to może być związane z tym wężykiem? Oczywiście wiem, że błąd do sprawdzenia na kompie i to zrobię może jutro jak się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności