Skocz do zawartości
electric000

Pytanie do forumowiczów posiadających 1.6 102 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze jak jezdżą Wasze Passaty z takim silnikiem ? Czy ten silnik naprawde jest za mały do tego auta jak niektórzy twierdza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten silnik naprawde jest za mały do tego auta jak niektórzy twierdza ?

 

Zdecydowanie tak. Przy włączonej klimatyzacji jest jeszcze gorzej normalnie strach wyprzedzać. Apetyt na paliwo jest taki sam jak przy silniku 1,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to się przejedź i będziesz wiedział , ja takiego mam ,lata na gazie i dla mnie jest ok , dużo zależy jak go będziesz używał codziennie bo w 5 dorosłych osób + zapakowany bagażnik lub przyczepka to odradzam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem passata z takim silnikiem,teraz jeździ nim mój brat. Pali mniej więcej tyle co 1.8 125km i jest mało elastyczny,po prostu brakuje trochę tej mocy w takim aucie jak passat. Lepiej wybrać silnik 1.8 takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uzywal bys w wiekszosci w miescie i raz na rok na wakacje wystarczy. Malo skomplikowany silnik, jeden walek rozrzadu wiec problemow mniej niz w 1.8 wolnossacym czy trubo. 2.0 bylby lepszym wyborem bo spalanie moze byc podobne a zbiera sie lepiej.

 

Ogolnie sprawa eksploatacji wypada duto tepiej niz 1.8 20v ale tak samo jak 2.0 8v ze wzgledu na rozrzad czy cewki po lancuch z napinaczem, ktorego w silnikach 8v brak.

Najlepiej jednak wypada diesel nawet 90km bo pali tyle co nic a jedzie podobnie do 1.8 125km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli uzywal bys w wiekszosci w miescie i raz na rok na wakacje wystarczy.

No własnie tak chciałbym go używać. Codziennie dojazd do pracy 20km i pewnie raz w roku jakis dłuzszy wyjazd.

 

Najlepiej jednak wypada diesel nawet 90km bo pali tyle co nic a jedzie podobnie do 1.8 125km.

Niestety ten silnik odpada bo wolałbym coś poliftowego :)

 

Z tego co wyczytałem w necie Passat B5 FL kombi wazy 1350kg

Szwagier ma Audi A4 1.6 sedan 95r. waży 1250kg i zbiera się nawet całkiem przyzwoicie.

Więc to tylko 100kg różnicy ....

Edytowane przez electric000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytałem w necie Passat B5 FL kombi wazy 1350kg

 

3BG, 2001 rok, 1.9 101km, waga - 1500kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3BG, 2001 rok, 1.9 101km, waga - 1500kg...

 

Koledze chodziło o ALZ , mój w dowodzie ma 1394 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledze chodziło o ALZ , mój w dowodzie ma 1394 kg

 

Tak miałem na myśli auto z silnikiem 1.6 102KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos jakw wyglada kwestia odsprzedazy ??

Z jakim silnikiem benzynowym najlatwiej sprzedac Passata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z jakim silnikiem benzynowym najlatwiej sprzedac Passata ?

 

Moim zdaniem największy popyt jest na silniki 1,8 150KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 na dojazdy do pracy i do codziennego uzytkowania ten silnik w zupełności wystarcza. miałem a4 dokładnie z tym silnikiem kupiłem go za śmieszne pieniądze ponieważ potrzebowałem auta natychmiast i mogę go śmiało polecić. Ludzie mowią głupoty (oczywiscie nie mówię o kolegach z postów wyżej) że ten silnik do niczego się nie nadaję nadaję się idealnie do wszystkiego bo w naszym kraju i tak jest prawie wszędzie ograniczenie 50,70,90 a do tych prędkości auto daje radę jak każde inne nawet z klimatyzacją. mój dziadek jeździł na targi maluchem z przyczepką i dawał radę gdzie miał pod klapą 28km.......mnie auto paliło w granicach 7l normalnej jazdy. teraz mam 2.0 8v i pali 1l więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile chcesz na samochod przeznyczyc, druga sprawa 1.6 w 3bg nie jest tak czesto spotykane jak np 1.8t a jeszcze jedno ze 1.8t z gazem mozna w bardzo podobnych pieniadzach znalezc.

Ktos napisal ze 1.6 pali tyle co 1.8, mam 1.8 i dla mnie palil 11 l w miescie i wszystkie 1.8 ktorymi jezdzilem/naprawialem jesli mialy mfa czy fis spalanie wychodzilo nawet powyzej 11 l. 1.6 ponizej 10 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem największy popyt jest na silniki 1,8 150KM

 

Dokładnie tak.. Mam 1.8T i średnie spalanie z kompa z dystansu 4.000 KM to 8,9 l/100

 

Gazu wychodzi od 9 - 11//100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tym silnikiem, z ciekawości się przejechałem jak szukałem swojego tym 1.6 to w ogóle nie jedzie, nie wiem jak w passacie ale czytałem że np w a3 potrafią zużywać bardzo duże ilości oleju. Nie mówię ze każdy motor ale wystarczy poczytać na necie. Szukaj 1.8t eksploatacja w cale nie jest droga pod warunkiem że masz zadbany egzemplarz. Wez kumpla z vagcom zrobicie logi i będziesz wiedział na czym stoisz. Mówię ci nie ma czego się bać. A odnośnie spalania są się zejść do 7 litrów ale tak 8 trzeba liczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co ile trzeba zmieniać olej w 1.6 102KM. 10 czy 15 tys. Zrobiłem w pierwsze 5-mcy 9tys i nie wiem jak to wygląda w tym motorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam olej co 10kkm.

 

Co do silnika w tym samochodzie - na pewno mocy jest za mało. Ale można spokojnie się zapakować w 5 osób i zrobić trasę przez całą Polskę i z powrotem, oczywiście przepisowo i "z głową".

 

Jeżeli chodzi o LPG to 1.6 będzie miało lepszą trwałość względem silnika 1.8 z 20 zaworową głowicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiłem Paska z tym silnikiem i moja subiektywna opinia jest następującą.

Mocy wystarcza do codziennej jazdy, czyli do tzw normalnej i sensownej eksploatacji, nie mam zacięcia rajdowego, a w Norwegii i tak szybciej niż 110 na autostradzie mi nie wolno (za wysokie mandaty .......), ponadto koszty eksploatacji sa stosunkowo niskie. Weźmy np dwumase, przeguby, te elementy w wysilonych wersjach padają znacznie szybciej niz w wersji ALZ.

Podsumowujac. 1,6 ALZ to z mojego punktu widzenia rozwiazanie optymalne, jak to mówi mój przyjaciel - dupy nie urywa, ale i kasy z portfela mniej wyrywa .

REX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest okej, choć nie ukrywam, że czasami przydałoby się troszkę więcej mocy.

Moje poprzednie autko to Renault Laguna I 90KM, więc po przesiadce na B5FL 1.6 ALZ 102KM jest, nie da się zaprzeczyć, lepiej. Jak to powiadają, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :)

 

Jeżdżąc samemu, bez obciążenia przy prawidłowo wykonanym manewrze wyprzedzania nie ma z tym problemu.

Natomiast, kiedy passacik jest załadowany (5 osób + bagaże), jest ciężko. Zależy jakie są Twoje oczekiwania względem auta. Z takim silnikiem nie poszalejesz.

 

Po przejechaniu 4000km, spalanie to około 8,5 litra benzyny (lub 10,8 litra gazu). Oba pomiary wykonywane na trasie przy prędkości 130-140km/h. Po mieście rzadko jeżdżę, więc nie sprawdzałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam interesującego mnie tematu i tu wpadłem.

A ja polecam do jazdy w mieście. Drugie auto, którym jeżdżę ma  300 KM przy masie ponad 2100 kg i nie czuję dyskomfortu zmieniając go na Passata 1,6 ALZ. Poza miastem to oczywiście komfort nie do porównania przy wyprzedzaniu. Oleju nie bierze, w zeszłym roku dolałem po raz pierwszy 0,5 L oleju/rok- dużo jeździłem po autostradach i wtedy zużycie oleju wzrasta, a tak od wymiany do wymiany co rocznej bez dolewki. Olej zawsze Mobil 0w40. Raz na samym początku był jakiś inny, ale autko po zalaniu zrobiło się od razu bardzo mułowate. Więcej nie popełniłem tego błędu. Z reguły przy ruszaniu Passata 1,6 ze świateł inne samochody pozostają szybko daleko z tyłu. Potwierdzam w gorące dni przy włączonej klimie robi się mułowaty na wolniejszych obrotach, aby odzyskał wigor trzeba go kręcić.

Edytowane przez mirekm11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności