Skocz do zawartości
Sansiu

Tiptronic nie jedzie do przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z moim paskiem 2.5 tdi w tiptronicu. Otóż nie jedzie do przodu, wyjechałem sobie pięknie do rodziny, ujechalem 50 km i ... koniec jazdy delikatnie ujmując. Jak wrzucę wsteczny - wszystko ok, ale na jakikolwiek do przodu nawet na manualne zmiany nic, zero reakcji. Bardzo proszę o podpowiedź, liczę ze to nie jest nic poważnego. Skrzynie mam po remoncie w Krakowie, zapłaciłem 6tys, nie zrobiłem 50tys km i znowu problem. Ręce mi opadają a nie mam ochoty płacić kolejny raz niebotycznych sum :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odłączyć aku , potem podpiecie pod komputer najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie pękł kosz forward czyli do jazdy w przód,wsteczny w tym przypadku może działać dobrze,chyba jednak będą koszty,taki jest urok automatów niestety,nigdy nie wiadomo jak długo się pojezdzi bez awarii.....

Edytowane przez coffin80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, remonty skrzyni w Krakowie - już przez to przechodziłem, 6 tyś zł? Czyżby Sentyrz?

 

Zawijaj się z tym do Tarnowa, do Pana Wieczorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Panowie.

Zrobiłem tym autem 300tys km bez awari od nowości. Siadł konwerter i była skrzynia w naprawie, dokładnie u sentyrza. Naprawa podobno była generalna i gwarancja na nią była, ale ze 2lata już minęły.

A w Tarnowie jest naprawdę jakiś dobry fachowiec od tego? W zasadzie wolałbym kogoś ze śląska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sentyrza przerabiałem. Podobna sytuacja. Zawinąłem auto w częściach na lawecie - wycenił mi naprawę na 8,5 tyś.

2 razy wracałem po "zapomniane" część. Kumpel - 2 miesiące po gwarancji, siadła mu skrzynia. Zrobil mi to ktoś inny za 3 tyś. Po 2 latach zaczęła szarpać redukcja z 5 na 4. Obecnie skrzynię robiłem u Wieczorka. Chwalą go bardzo. Siedziałem z mechanikiem i na moich oczach wszystko robił przy mnie. (Wymiana sterowania, oleju i filtra - 3h). Przed oddaniem jazda testowa z właścicielem po oddaniu to samo. Spisany przebieg, jeżeli dalej coś będzie nie tak, koleś będzie robił dalej, a to co wymienił juz jest w cenie. Rano jak zajechałem na 8 kolejka do biura jak za czasów PRL :-)

 

U ciebie kolego chyba tanio sie nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie wolałbym kogoś ze śląska.
W Bojkowie jest dobry serwis DSG, zadzwoń może zapytaj czy tiptroniki też robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Bojkowie jest dobry serwis DSG, zadzwoń może zapytaj czy tiptroniki też robią.

 

Dzięki za podpowiedź, jutro zadzwonię do bojkowa i zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności