Skocz do zawartości
Gość Rogu

Stacyjka w Passacie B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rogu

Witam!

Dziś przytrafiła mi się następujaca usterka:

-przekręcam kluczyk w stacyjce na zapłon, zapalaja się poszczególne kontrolki, puszczam kluczyk wszystko gaśnie oprócz radia, chcę zapalić auto a kluczyk wraca do pozycji zapłonu i silnik gaśnie. Jak przytrzymam kluczyk wszystko działa.

Czy przyczyną tego jest już słynna kostka w stacyjce czy może jakaś zapadka?

 

Za trafne spostrzeżenia z gory dziękuję.

Pozdrawiam! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak zdemontować stacyjkę i obejrzeć ją sobie z bliska. Demontaż jest prosty, wystarczy, że odkręcisz śruby od osłony kolumny, delikatnie je sobie zdejmiesz i masz wszystko na wierzchu. Ostrożnie z gumką przy dziurce do stacyjki, lubi sobie wyskoczyć na dywanik. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień kostke stacyjki i będzie po problemie.U mnie było tak samo jak dobrze dociskałem kluczyk to było ok a jak puściłem to wyskakiwały kontrolki na kompie itp.Koszt ok 30 zł wymiana jakies 10 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogu

Wymieniłem kostkę i jak narazie ( odpukać ) :krzeslem: wszystko jest OK.

Dzieki za rade.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie odrzeje kotleta

prosze o małą podpowiedź bo u mnie kostka też jest do wymiany

mam problemy z odpalaniem (na pozycji "rozrusznik" nie ma żadnej reakcji)

muszę kilka razy cofać kluczyk i w końcu za którymś razem rozrusznik łapie

 

problem w tym że nie mogę zdjąć dolnego plastiku z kolumny kierownicy

góra zeszła bez problemu a dół ni cholery

okręciłem wszystkie 5 śrub (4 wkręty i jedna taka od spodu przy regulacji)

i osłona lata ale nie chce jej połamać

powinna zejść bez zdejmowania kiery???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaglądałeś tutaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego, oglądałem to też

jest tam stwierdzenie "Kierownica zdjeta,czas na plastiki"

a potrzebuje jednoznacznej odopwiedzi - czy plastiki zejdą bez zdejmowania kiery :(

 

ktoś gdzieś kiedyś napisał że wyciągnięcie stacyjki to robota na 10 minut a nie wydaje mi sie żeby w tym czasie zdążył też ściągnąć poduche i kiere :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matry12

Witam

Mam problem ze stacyjka , a mianowicie nie mogę zgasić samochodu ani wyjąć kluczyka ponieważ nie chce się on cofnąć. Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o radę, mile widziana również instrukcja demontażu.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać ,podpinam sie pod temacik ,otóz moja kostka stacyjki nie odbija klucza z pozycjii "rozruch " z racji tego ,ze mam sporo czasu więc dziś zabrałem sie za sprawdzenie całego układu i tak wadą tej kostki jest dośc słaba obudowa plastykowa w której jest bardzo mocna i twarda spreżyna ,która z czasem łamie plastykową obudowe z racjii naporu tej właśnie spręzyny :),do odkręcenia śrubek przyda sie długi cienki śrubokręt krzyżakowy + oraz cienki śrubokret - (użyłem probówki idealnie sie nadawał)do odkrecenia kostki stacyjki .

d9745ccd15c01931m.jpg

cf957bdeb25bfb05m.jpg

1978bcbf2b04d3c7m.jpg

dcfafe18b13366ebm.jpg

Pytanie :

Czy ktoś może zerknąć na fotki samej kostki i napisać czy jest róznica w wersjii UK i EU bo na allegro są ,ale po zdjęciach widać ,że obudowa jest troche inna niż u mnie mimo,że pisze B5 AFN ,wtyki w kostach są te same tylko martwi mnie ta obudowa(??)

Czy to bedzie mi grało ,(byłem w ASO VW i za tą kostke życzą sobie 28 funta a w Pl od 30 -45 PLN a ,że za 3 tyg jade do kraju to myśle po co przepłacać bo stara stacyjka sobie ładnie radzi i nawet od dziś odbija ,ale wiadomo,ze to nie to co nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje wymienic ta cholerna kostke w stacyjce i mam problem z odkreceniem dolnego plastiku :/ Otoz pytanie - jak odkrecic srubki ze zdjecia numer 2 ? Przekrecam kiernie o 90stopni wkladam srubokret ale jest za duzy kat by wykrecic ja :/ jakis pomysl?

 

Wolalbym uniknac sciagania kierownicy. Dodam ze moja kierownica jest trojramienna.

 

Pozdro

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba tylko dłuzszy srubokręt pomoże ,bo pewnie haczy topie rączka śrubokręta o kiere i stąd ten kąt ,ale na upartego powinno pójść tylko trzeba trafić w otwór śruby a to łatwe nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyjęciu kluczyka nie gasnie wskaźnik zegara i przebiegu km - czy to wina kostki stacyjki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po wyjęciu kluczyka nie gasnie wskaźnik zegara i przebiegu km - czy to wina kostki stacyjki ?

to nigdy nie gasnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gibus

witam :) u mnie jest znowu inny problem;/ ten con wyzej kolega napisal to mialem <po przekreceniu kluczyka na zaplon rozrusznik wogule nie reagowal> ale wymienilem ten srodek niektorzy na to mowia bebenek czy jakos tak i po tympo jakims czasie nastapil inny problem mianowicie : po przekreceniu kluczyka pojawiaja sie normalnien kontrolki ale one sie zarza i tak delikatnie przygaasaja i pojawia sie dziewk piiiiii , ale gdy te kontrolki sie tak zarza to ja wtedy ruszam ta wtyczke z kablami co jest przy stacyjce i wtedy one normalnie siweca wystarczy poruszac, i gra wszystko i jeszcze jedno np przekrece kluczyk te kontrolki sie zarza i wrzucam steczny i wszystko gasnie nawet silnik:) ale jesli wczesniej poruszma ta wtyczka z kablami to jet wszystko ok :0 co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego mam problem z passatem.mianowicie po przekreceniu kluczyka nie odzywa sie.jak pare razy sprobuje to pali.miales taki sam problem.mozesz podrzucic co bylo przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Panowie próbowałem dzis wymienić kostke stacyjki, ale sie nie udalo...

 

nie moge zdjąć dolnego plastiku osłaniającego kostkę oraz przewody,

 

odkręciłem dnie śrubki trzymające górny plastik, poózniaj dwie kolejne ukryte pod kierownica i nadal cos blokuje dolny plastik,

 

moze jakaś rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny model passata, u mnie chodzi tylko o zdjęcie dolnej plastikowej osłony pod kierownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano racja. Nie zwróciłem uwagi. Pamiętałem tylko, że było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbije temat, może ktoś podrzuci złota rade bo jutro znów zabieram sie za rozbieranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności