Skocz do zawartości
Gość krzysztof_28

zapach spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztof_28

Witam

Podczas jazdy moim autem,jak otworze okno od kierowcy albo pasażera to czuć w środku auta spaliny.Wie ktoś co może być przyczyna?? Dodam tylko,że wydech jest ok,nie ma żadnych przedmuchów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po otwarciu okna opływ powietrza powoduje powstanie podciśnienia (prawo Bernoulliego), które poprzez niezbyt szczelne uszczelki (a także specjalnie zaprojektowane wywietrzniki w tyle auta) powodują zasysanie spalin z tyłu do wnętrza auta. Najbardziej czuć to w wersjach Kombi (Variant) i jest wspólne praktycznie dla wszystkich nowoczesnych aut z dobrą aerodynamiką. Im szybszy przepływ powietrza tym mniejsze ma ciśnienie więc więcej wysysa powietrza ze środka samochodu - tym więcej zasysa odpowietrznikami z tyłu. Najgorzej jest w przypadku otwartej klapy (lub nieszczelnych uszczelek) bagażnika - w instrukcji Volvo jest specjalna sekcja z opisem jak jeździć z otwartą klapą bagażnika żeby nie zaczadzieć - i jest tam zakaz otwierania okien - tylko nawiewy na max.

W moim samochodzie używam czasem owiewek HEKO na przednich szybach, wtedy efekt zasysania jest największy.

Istnieje prosty sposób eliminacji tego zjawiska(oprócz klimy hehehe): otwarcie tylnej przeciwległej szyby: Podciśnienie z przedniej szyby jest większe niż z tylnej więc zaciąga powietrze z tylnego okna, a nie zza samochodu wraz ze spalinami (wiem bo w Poldku miałem ten problem na bieżąco i bardzo ten system ułatwiał jazdę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gdrabini

A jeśli czuć spaliny po zatrzymaniu samochodu np. na skrzyżowaniu ? Podczas jazdy wszystko jest Ok. Jaki może być tego powód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bycmoze masz ktores z wezy przy silniku luznych lub ktoras z uszczelek ma ubytek przez ktory wychodza spaliny. Sprawdz dobrze uklad wylotowy i laczenia przy kacie. Na pocieszenie powiem ze tez czuje lekki zapach spalin po pierwszym z rana odpaleniu silnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam to samo, a najwiecej czuc na postoju. Moze ten model tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem w B4 TDI. Spaliny było czuć na postoju nawet przy zamkniętych szybach. Okazało się że miałem dziurawą siatkę amortyzującą wibracje na wydechu. ta zaraz za turbo. po wymianie po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. U mnie tez czuć spaliny w samochodzie ale co dziwne na postoju i w czasie jazdy ale tylko jak włączone jest ogrzewanie. co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasku również najpierw było czuc spaliny,póżniej podczas normalnego zatrzymywania się czasami wydobywał się dym.nie było to regularne.po rozebraniu osłon nie znalazłem wycieków.po odpięciu węża turbo i zatkaniu przygazówka wykazała dziurawe połączenie elastyczne wydechu (wąż w oplocie i w sprężynie)wymiana tego elementu w tym modelu tragedia.niestety trzeba wyjąć prawą półośkę i zdemontować osłony .pasek 2.0 136KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AVB

Jeśli czujesz spaliny na postoju to jest to dziurawy wydech jak koledzy wyżej napisali odnosnie smrodu w czasie jazdy miałem ten problem kiedys w Golfie a wynikało to z nieszczelnosci tylnej klapy przez którą po otworzeniu okna zasysane były spaliny z za auta. Problem ustał po podciągnięciu klapy na zamku tak, że ciaśniej się domykała. Dodam że nieszczelnosci tego typu najczęściej wynikają z niedokładnych napraw powypadkowych po których czasami nie wszystko przylega tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podczas jazdy moim autem,jak otworze okno od kierowcy albo pasażera to czuć w środku auta spaliny.Wie ktoś co może być przyczyna?? Dodam tylko,że wydech jest ok,nie ma żadnych przedmuchów.

 

ja czuje ostry zapach spalin jak zawieszaja sie kierownice turbiny, chyba ma to zwiazek ztym ze spaliny nie trafiaja optymalnie na lopatki turbiny...:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gdrabini

Proponuję zerknąć w okolicę kolektora czyli u wylotu silnika, jeżeli skraplacz - chyba tak to się nazywa (część układu wydechowego w postaci siateczki) jest czarny to pewnie jest do wymiany i spaliny wydobywają się przez niego. Za naprawę zapłaciłem 120,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie ten sam problem

tzn zapach spalin ale jak sie pozadnie zagrzeje

 

czyli 10 kilometrow kazdy bieg do 5,5 tysiaca obrotow i max okolo 160

podsumowojac

gdy sie gdzies spiesze

 

i to podczas jazdy i postoju czuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze pomysl co z tym zapachem w srodku auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś jak koledzy sugerują czy łączenia wydechu w porządku? Może gdzieś na kolektor wydechowy kapie ci olej i przy mocniejszym dodaniu gazu czyli mocniejszym nagrzaniu silnika i kolektora wydobywające się opary są zaciągane przez filtr powietrza do auta. Stąd może być ten zapach spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzaliście wężyk od odmy, kaki krótki łączący pokrywę zaworów z dolotem powietrza do silnika. Bardzo często od wysokiej temperatury twardnieje i łamie się, z niego również wydobywają się zapachy spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktos moze pomysl co z tym zapachem w srodku auta

maska w górę, gaz do dechy i wąchać ;)

ja stawiam na rozszczelniony kolektor wydechowy (co by dorzucić pikanterii tematowi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od jakiegoś czasu czuje silny zapach spalin w moim pasku. przeważnie dzieje sie to na zimnym silniku i po przejechaniu kilkunastu kilometrów kiedy silnik sie zagrzeje zapach słabnie. Spaliny czuć także po otwarciu drzwi pasażera, ale jest to związane prawdopodobnie z zasysaniem powietrza do środka. moje pytanie czy to normalne podczas jazdy zimą, czy raczej nie, dodam ze podłanczałem komputer i nie ma zadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej koledzy pisali, albo uszkodzony łącznik elastyczny wydechu albo jest to efekt usuniętego katalizatora, często tak jest po takim "zabiegu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miłem miedyś podobny problem tylko że z B4 i postanowiłem z tym walczyć rozebrałem całą deske rozdzielczą i srodek auta a okazało się że gdy robiłem uszczelke pod głowicą kolega niezałożył mi węża od odmy silnika do filtra powietrza i w tym był cały problem niewiem czy w B5 też coś takiego jest ale spradzie czy nie jest on dziurawy lub może opacka któraś puściła . A drugie to spradzić tłumnik czy gdzieć nie jest dziurawy bo to najczęście daje czadu z tymi spalinami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy też może ten dziwny zapach i biały dymek na zimnym silniku to efekt dolania do paliwa środka do czyszczenia wtrysków REDEX?

Edytowane przez kcupak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności