Skocz do zawartości
Albercik

[B6] Znaczki/emblematy na tylną klapę

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jak zapewne wiecie - mam passata b6 varianta comfortline 2.0 tdi 140KM. Niestety poprzedniemu właścicielowi nie podobały się znaczki oryginalne na tylnej klapie, więc chciałbym je dołożyć, żeby wszystko wyglądało jak fabryka przykazała.

 

No i tu się pojawił kłopot. Jakie znaczki powinny być u mnie na klapie? Na pewno 'passat'. Ale co dalej? 2.0TDI, czy po prostu TDI, czy może TDI? Bo widziałem różne na ulicy i nie wiem co kupić...

 

Znalazłem takie dwie aukcje:

http://allegro.pl/napis-2-0-tdi-klapy-passat-b6-jetta-05-11oryginal-i4403181589.html - 2.0TDI

http://allegro.pl/napis-passat-b6-05-10-nowy-z-tasma-montazowa-i4401105630.html - Passat

 

Czy taki zestaw będzie do tego auta? Na większości zdjęć, jakie znalazłem na guglu właśnie tak wyglądają. Jednak jak to w VW - co egzemplarz to inaczej...

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0TDI,

 

Taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te, co dałem linki - będą ok? Jak tak, to biorę je :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może znaczków nie było fabrycznie?!?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to?

tak, że wychodziły z fabryki samochody, które nie miały fabrycznych napisów z tyłu. Taką informacje możesz uzyskać jak zdekodujesz numer VIN, pozycja: brak oznaczeń na tylnej klapie. Miałem takie "opcje" w przypadku moich samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nawet w obecnym konfiguratorze VW możesz sobie zaznaczyć "bez oznaczeń modelu i silnika". To czy nie ma oznaczeń na tylnej klapie, nie oznacza że ktoś je zdjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było sobie zażyczyć, aby na klapie nie było oznaczeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mogę zdekodować vin?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ok, znalazłem jakiś online

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ciekawe... "VIN has invalid check digit. Make sure it is spelled correctly! (check digit = 8, found = Z)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten darmowy z sieci to Ci nie zdekoduje VINu w takich szczegółach jakbyś potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli te, co dałem linki - będą ok? Jak tak, to biorę je :)

 

Jedź do serwisu oni mają specjalny szablon do którego przykłada się takie znaczki i dzięki temu idealnie w odpowiednim miejscu są przyklejone. Koszt usługi około 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź do serwisu oni mają specjalny szablon do którego przykłada się takie znaczki i dzięki temu idealnie w odpowiednim miejscu są przyklejone. Koszt usługi około 30zł.

 

ponizej wymiary montazu napisow z tylu:

Napisy z tyłu - Limousine.pdf

Napisy z tyłu, R36.pdf

Napisy z tyłu, Variant.pdf

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc :) w sumie to nie ma znaczenia, czy były fabrycznie, czy nie. Fabrycznie 'powinny' być. A skoro tak, to je chcę :P Jak tylko przyjdą, to suwmiarka w dłoń, taśma malarska w drugą (łatwiej wyznaczyć równe linie) i będę kleił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam znaczki. Teraz trzeba będzie je jakoś przetransferować na auto :)

 

DSC_0137.JPG?psid=1

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponizej wymiary montazu napisow z tylu:

[ATTACH]121813[/ATTACH]

[ATTACH]121814[/ATTACH]

[ATTACH]121815[/ATTACH]

 

Witam czy te wymiary tyczą sie też Passata B7???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dszyszko

Wiesz co w ETKA jest jakiś błąd z tym napisem do BlueMotion coś nie pasuje, bo gdzie nie spojrzę na aukcje na Allegro krawędź tego napisu jest zawsze prawie równa z z dołem literki I od napisu "2.0 TDI". I tak muszę kupić inna wersję tej naklejki bo brakuje m Technology :P. Czy jest możliwość by ktoś podał wymiar ze swojej klapy jaka jest faktyczna odległość od tej krawędzi???

 

Tak wyszło po wymiarach podanych z ETKI

Wymiary napisów.jpg

 

A tu przykład z auta z allegro:

Przykładowy passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jutro jak bede w garażu to zerkne na napis bo szczerze mowiac nie pamietam jak mam przyklejony, dam rano znac

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę odkopie temat, odczytałem pdfy odnośnie naklejania ale czy ktoś wie jaka odległość ma być między literkami, gdzie ma sie napis kończyć ? W pdfie sa jeszcze jakies wskazówki co do naklejania, ma ktoś dalszą część tego opisu? Może mógłby mi ktoś zrobić zdjęcie klapy Passata B6 kombi z wymiarami napisów? Z góry wielkie dzięki!

Edytowane przez Guard_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moglibyście pomoc? Zrobiłby ktoś dla mnie zdjęcie klapy z napisami i np linijka jakiej dlugości są napisy Passat i TDI ? Bo nie wiem jakie odleglosci meidzy literami zachować. Kupilem Passata bez napisów a chcialbym je nakleic. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie moglibyście pomoc? Zrobiłby ktoś dla mnie zdjęcie klapy z napisami i np linijka jakiej dlugości są napisy Passat i TDI ? Bo nie wiem jakie odleglosci meidzy literami zachować. Kupilem Passata bez napisów a chcialbym je nakleic. Pozdrawiam.

 

Witam! Zanim nakleisz te napisy,to sprawdz czy twój Passat je miał. Ja tak samo chciałem zrobić,bo myslałem,że ktoś zapomnał nakleić a okazało się że z fabryki wyszedł "no name plates".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności