Skocz do zawartości
Gegas

Tablica USA a polskie przepisy.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem więc postanowiłem założyć nowy temat.

Chciałbym sobie po założeniu listwy japan/usa do przedniego zderzaka założyć także mniejszą tablicę rejestracyjną.

Byłem w wydziale komunikacji i pani powiedziała,że nie ma problemu i mogę sobie jedną moją "normalną" wymienić na taka kwadratową ,niby to "USA".Jak poczytałem o jej rozmiarach to .....

I teraz moje pytanie - czy mogę sobie kupić taką :

 

http://allegro.pl/tablice-rejestracyjne-wymiar-usa-i4456778675.html

 

i w miarę "bezpiecznie" z nią jeździć,czy miśki to bardzo tępią ???

Wiem,że nie będzie mieć naklejki,no ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz kodeks drogowy sztywno określa jakie warunki powinna spełniać tablica rejestracyjna :(. Co do misiaków wszystko zależy na kogo trafisz ;). Ja śmigam z podobną ponad 3 lata i jak na razie odpukać raz się przyczepili przy kontroli. Kilku kolegów z forum zapłaciło już mandacik za jazdę z podobną tablicą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że ori usa kwadratową można zamontować ale tylko z tyłu? A z przodu musi być standardowa polska tablica??

Ps. u mnie za taką małą tabliczkę od razu mandat dają bez jakichkolwiek negocjacji :D

Edytowane przez piotrg1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie tablicę, którą chcesz założyć z tą wg rozporządzenia i abyś nie musiał go szukać(mi to zajęło 2 min) proszę:http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20021331123

Jeżeli jest taka jak w rozporządzeniu to zakładaj, a jeżeli inna to zakładaj na własną odpowiedzialność tylko nie zdziw się jak zapłacisz mandat i stracisz dowód rejestracyjny.

Pomijam fakt umiejscowienia tablicy, który jest ściśle określony(jak również nie można zakładać kilku tablic), jak i kilka innych przepisów, które złamiesz(np. można zakładać tablice wyprodukowane tylko przez uprawniony podmiot gospodarczy http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2012-585 ).

Zakładam, że Twoje wątpliwości zostały rozwiane.

Przecież auto można upiększyć nie łamiąc przepisów, a wtedy niebiescy(i zieloni) mogą naskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem takie cóś :

 

62fef6b6f7398424med.jpg

 

No ale pewnie trzeba dać sobie spokój :smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma taką w golfie III na przodzie i bardzo długo z nią już jeździ, przy kontrolach nikt mu nic nie mówi.

Możesz spróbować, zamówić pojeździć i zobaczysz wtedy co miśki na to w Twoich okolicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem ponad 2 lata z rejestracją USA, no ale niestety przyszedl moment kiedy psiarnia sie przyczepiła, straszyli mnie mandatem 500zł, ale na miejscu wymienilem na ori kwadratowa.

 

Ogolnie spotkanie skonczylo sie na tym ze dostalem 14 pkt za inne bardzo naciagane wykroczenia, a powodem kontroli byla rejestracja usa.

"patrz cwaniaka, z nielegalna rejestracja jezdzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale na miejscu wymienilem na ori kwadratowa.
Z przodu nie może być kwadratowa(poprawnie nazywa się dwurzędowa). Kwadratową dopuszcza się tylko z tyłu, a z przodu tylko jednorzędowa. Czyli glinarze faktycznie jacyś niedouczeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic ci nie zrobia znajomy kupil klape od amerykanca tylna poszedl do urzedu powiedzial ze zgubil i potrzebuje kwdratowa bez problemu

 

Ty w ogóle czytasz ze zrozumieniem,czy tylko piszesz,aby pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajny na to, że montuję kupioną z internetu tablicę na wzór usa taką małą, bo ta zgodna z przepisami jest za duża, a dwa wiązało by się to z wymianą tablic, bo mam jeszcze z Pl-kami(pierwsze wzór białych tablic)

Czyli tak co mi mogą zrobić w razie kontroli i przyczepienia się do tej małej podrabianej tablicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrać dowód :P zależy jacy będą, może pozwolą zmienić na normalną biedzie ostrzeżenie albo mandat albo tak jak mówiłem dowód :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabrać dowód zależy jacy będą, może pozwolą zmienić na normalną

Jak przykręci prawidłową to tylko mandat mogą postawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zmienisz przy nich to dowód nie poleci bo usunąłeś "usterkę", a mandat to kwestia na jakiego uja trafisz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wozić w bagażniku w razie "W" kwadratową ? No nic będzie trzeba wyrabiać nowe blachy, bo tak mi kwadrata teraz nie dadzą;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wozić w bagażniku w razie "W" kwadratową ? No nic będzie trzeba wyrabiać nowe blachy, bo tak mi kwadrata teraz nie dadzą;/

Mi wymienili prostokątną na kwadratową po zgłoszeniu,że taką potrzebuję,po wymianie klapy (oczywiście skasowali,ale tylko za jedną tablicę). Swoją drogą,to ciul który ustanowił taki wzór,mógł przynajmniej zmierzyć wnękę w samochodzie USA i dopasować wymiary do wnęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wymienili prostokątną na kwadratową po zgłoszeniu,że taką potrzebuję,po wymianie klapy (oczywiście skasowali,ale tylko za jedną tablicę).

Tak ale teraz są z gwiazdkami, a ja mam jeszcze z naszą ojczystą flagą :)

Pltableseries2006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wymienili prostokątną na kwadratową po zgłoszeniu,że taką potrzebuję,po wymianie klapy

U mnie podobnie ;)

 

 

:coolshine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą,to ciul który ustanowił taki wzór,mógł przynajmniej zmierzyć wnękę w samochodzie USA i dopasować wymiary do wnęki.

Też mnie to zastanawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności