Skocz do zawartości
Albercik

B6 2.0TDI 140KM CR - sprężynka, utrata mocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od dwóch tygodni cieszyłem się Passatem z 2008 roku, 2.0 TDI 140KM CR DSG.

 

Dziś cieszyć się przestałem. Jechałem do domu. Ostatnio jeżdżę tylko na krótkie odcinki, bo pracuję z domu... Niedaleko przed domem auto straciło ok. połowę mocy, zrobiło 'biip' i zaczęła migać sprężynka (ta od świec żarowych). Na MFD było napisane 'Engine fault - Workshop!'.

 

Dojechałem pod dom. Zgasiłem silnik. Odpaliłem - kontrolka nie migała. Nie robiłem jazdy próbnej. Zaraz będę jechał do sklepu, to zobaczę czy się zapali (pewnie tak, znając moje szczęście do passatów...).

 

Co to może być i jak poważne? Na razie nie zaobserwowałem podwyższonego spalania, czy czegoś w tym stylu. Po prostu - utrata mocy i sprężynka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Trzeba podpiąć autko pod komputer i zobaczyć co za błędy się pojawiły.

Sprężynka oznacza awarię jakiegoś czujnika lub elementu wykonawczego. Może to być jakaś pierdółka lub coś poważnego.

Silnik przechodzi w tryb awaryjny i ogranicza moc. Najprawdopodobniej coś z doładowaniem turbiny, ale tak jak piszę musisz podłączyć auto pod komputer bo tak możemy sobie gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

Trzeba podpiąć autko pod komputer i zobaczyć co za błędy się pojawiły.

Sprężynka oznacza awarię jakiegoś czujnika lub elementu wykonawczego. Może to być jakaś pierdółka lub coś poważnego.

Silnik przechodzi w tryb awaryjny i ogranicza moc. Najprawdopodobniej coś z doładowaniem turbiny, ale tak jak piszę musisz podłączyć auto pod komputer bo tak możemy sobie gdybać.

 

Na początek zacząłbym od czyszczenia turbo i sprawdzenia gruszki turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokladnie to samo a jezdze 90% trasa i nie oszczedzam go, no oczywiscie w granicach przyzwoitosci

u mnie blad P0299 - cisnienie doladowania - za niskie cisnienie w kanale dolotowym...ale to moze byc kilka rzeczy wiec jutro jade na dokladniejsza diagnoze na vcdsa. Najgorsze w tym jest to ze czy jezdzisz pomiescie czego te diesle nie lubia czy trase to nie wiesz kiedy przyjdzie na Ciebie czas i jak masz pilny wyjazd tak jak ja to wlasnie wtedy i to jeszcze podczas wyprzedzania taki temat Cie dopada...masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci padł> czujnik ciśnienia doładowania na kolektorze ssącym.

Koszt ok 120-150 zł nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojecham po zakupy (wydałem kupę kasy, a kupiłem trochę makaronu, papier toaletowy i kilka pierdów), wróciłem i... Nic. Auto cjodzi jak przcinak, nic nie miga itd. Ale tak, czy inaczej trzeba będzie zainwestować w kabel i zobaczyć co tam w nim piszczy. Bo przecież z powietrza to się nie wzięło...

 

BTW - lepiej podpinać się VAGiem, czy VCDSem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS to pobawisz się jeszcze w kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli błędy lepiej VAGiem jak mniemam. A skoro jesteśmy przy temacie komputera - chcę włączyć tryb skandynawski na światła (halogeny na 40% za dnia). Przy pomocy VAG'a mogę to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej podpinać się VAGiem, czy VCDSem
VAG-com, VCDS, to produkt firmy Ross-Tech.

"VAG-com", to pierwsza(starsza) nazwa programu. Od pewnego czasu została zmieniona na "VCDS".

Potrzebujesz VCDS-a. Z kilku ostatnich stron tego wątku http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac/page177 dowiesz się, gdzie można go nabyć.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie dokładnie 2 tygodnie temu pojawiło się to samo czyli sprężynka od świec żarowych i błąd p0299 ,diagnoza gruszka do wymiany, szybka wymiana kosz ok 850 z robocizną i auto na razie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. U mnie to samo tyle tylko,że auto stoi w garażu :/ Jadę autostrada nagle brak mocy sprężynka i wyłączona kontrola trakcji.

Po ponownym uruchomieniu kontrolki zgasły, ale spadek mocy ciągle się utrzymuje i dziwny świst jak dodaje gazu. Byłem u mechanika na komputerze to wyskoczył bład od jakiegos czujnika hamulca i nic pozatym ( mechanik sprawdzał auto i nagle wszystko wporzadku ) podjeżdżam pod garaż i znowu spadek mocy nie idzie przegazowac auta powyzej 2500obr. Jutro jade wymienic filtry i na diagnoze :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie dokładnie 2 tygodnie temu pojawiło się to samo czyli sprężynka od świec żarowych i błąd p0299 ,diagnoza gruszka do wymiany, szybka wymiana kosz ok 850 z robocizną i auto na razie śmiga.
no a gdzie kolega zaplacil 850zl za gruszke z robocizna?moj mechanik powiedzial ze gruszke trudno jest dostac sama i tylko z turbina mozna ja kupic w aso, ja mam zaplacic ok 1100zl z robocizna bo podobno wywazenie/ustawienie tej gruszki nie jest latwe i tez z tego powodu wiekszy koszt.co o tyum myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was interesował się tematem awarii przepustnicy / awarii EGR?

Warto zajrzeć do działu Warsztat i poczytać o tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś z Was interesował się tematem awarii przepustnicy / awarii EGR?

Warto zajrzeć do działu Warsztat i poczytać o tym ;)

Ja wymienilem przepustnice 6 miesiecy temu i od razu miaslem egr wyczyszczony a tu mechanik mowi ze membrana poszla w gruszce stad moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś z Was interesował się tematem awarii przepustnicy / awarii EGR?

Warto zajrzeć do działu Warsztat i poczytać o tym ;)

 

Mam dokładnie ten sam problem ... program pokazał błąd P0404 czyli egr.

Wymieniłem egr i ... i dalej to samo...

PROGRAM wciąż się upiera przy P0404

 

zatem gdzie szukać problemu?

 

A w ogóle to wszyscy mi mówią, że padł czujni stopu (światła stop działają normalnie tak w ogóle) i że on powoduje zapalenie się sprężynki przez co komputer wymusza tryb awaryjny i auto jedzie jak jedzie...

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale (może trochę głupie pytanie) co ma sprężynka i utrata mocy do świateł stop? Już któryś raz o tym czytam, w którymś miejscu i ciągle to samo - sprężynka + utrata mocy i wychodził albo czujnik stop, albo spalona żarówka.

 

Dodam, że jak u mnie pojawiła się spręzynka - nie wyłączyła mi się kontrola trakcji, ani auto hold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w aso w rybniku gruszka kosztowala dokladnie 622 zl reszta to robocizna mojege mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak. dzięki koledze Dany_2002 - podłączyłem auto do kompa (w sumie, to on podłączył :D ) i... ani w kompie, ani w skrzyni nie wykryło żadnych błędów. Żadnych. Ogólnie to jakiś tam błąd nastawnika temp. pasażera (nie dało się skasować) i jakiś błąd radia, ale nic poza tym. Aaa i jeszcze błąd 01176 - klucz. cokolwiek on znaczy.

 

Jak jechałem 'tam' - auto miało takiego muła, że szło się pochlastać (kontrolka się nie świeciła). Jak wracałem to szedł jak przecinak i nawet motocyklista miał trochę problemów, żeby mnie wyprzedzić :P

 

Zgłupiałem. Spróbuję zacząć od wymiany filtra paliwa, bo cholera wie na czym jeździł poprzedni właściciel. Choć wtedy chyba spadek mocy byłby stały, a nie po wjechaniu w dziurę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika oczywiście brak błędów na komputerze i późniejsza diagnoza mechanika co do utraty mocy! uszczelka rury wylotowej z turbosprężarki ( miałem delikatny, lekki świst ) uszczelka była rozerwana w jednym miejscu. Jutro się potwierdzi po wymianie tej uszczelki czy wszystko wróciło do normy. ( uszczelkę można nabyć niby tylko w serwisie ).

Edytowane przez pjot
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
późniejsza diagnoza mechanika co do utraty mocy! uszczelka rury wylotowej z turbosprężarki

 

ale u Ciebie też raz moc była, a raz nie? bo u mnie właśnie tak jest... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności