Skocz do zawartości
Albercik

B6 2.0TDI 140KM CR - sprężynka, utrata mocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Sprawdź najpierw wężyki podciśnienia, podłączenie gruchy turbiny, zobacz temat, może coś pomoże:

http://forum.vw-passat.pl/threads/137931-B%C5%82%C4%85d-2563-%28009571%29-regulator-ci%C5%9Bnienia-do%C5%82adowania?highlight=p2563

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ! Wszystko jest ok. I na razie zadnych problemow.... Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ! Wszystko jest ok. I na razie zadnych problemow.... Zobaczymy...

 

Napisz co było przyczyną usterki i jak sobie z nią poradziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim durnym autem jest wlasnie tak dziwnie..... Posprawdzalem i zadnych nieszczelnosci/ wszystko ok, wczoraj po wykasowaniu bledow problem nie powrocil a dzis sporo jezdzilem.... Dziwne to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten twój passat na windowsie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że tak. I to pirat....

 

Z wirusem :) :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj pojawił mi sie pewien problem mianowicie po uruchomieniu silnika pojawił się komunikat "usterka start&stop" oraz pojawiła się świecąca ikonka "świec żarowych" po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu problem znikł. Po przejechaniu około 20 km pojawiła się ikona silnika oraz migająca "sprężynka". Po zgaszeniu silnika problem na pewna chwile znika lecz po przejechaniu ok.1km pojawia się od nowa. Samochód przez to traci na mocy i nie zbiera się zbyt dobrze. Czy ktoś posiadał podobny problem?

Poniżej przedstawiam zdjęcie.

 

013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko podłączenie VCDS i odczytanie błędów z komputera auta, tak możemy tylko zgadywać. Kontrolka świec żarowych oznacz usterkę wygenerowaną w komputerze auta.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zakupie auta świeciła się sprężynka jednak powodem błędu była uwalona przepustnica (mechanizm kół zębatych wytarł się) auto mimo to jeździło bez szwanku. Po powrocie do kraju wymieniłem na nową (koszt 500zł oryginał nowy z 12 msc gwarancją-w Pruszkowie). Po zamontowaniu przepustnicy i jazdy próbnej zaczęło się wypalanie DPF. Zgodnie z zaleceniami przy wypalaniu DPF czysty od tamtej pory zero błędów.

 

Sama wymiana przepustnicy to około 30 min pracy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam.

Wczoraj pojawił mi sie pewien problem mianowicie po uruchomieniu silnika pojawił się komunikat "usterka start&stop" oraz pojawiła się świecąca ikonka "świec żarowych" po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu problem znikł. Po przejechaniu około 20 km pojawiła się ikona silnika oraz migająca "sprężynka". Po zgaszeniu silnika problem na pewna chwile znika lecz po przejechaniu ok.1km pojawia się od nowa. Samochód przez to traci na mocy i nie zbiera się zbyt dobrze. Czy ktoś posiadał podobny problem?

Poniżej przedstawiam zdjęcie.

 

[ATTACH=CONFIG]142552[/ATTACH]

 

Miałem ten sam problem, po odpaleniu było ok a po przejechaniu 1 km błąd. Obstawiam przepustnicę masz ją zablokowaną w położeniu OTWARTA dlatego auto jeździ ale nie ma siły wydmuchać DPF dlatego wywala na konsoli błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten sam problem, po odpaleniu było ok a po przejechaniu 1 km błąd. Obstawiam przepustnicę masz ją zablokowaną w położeniu OTWARTA dlatego auto jeździ ale nie ma siły wydmuchać DPF dlatego wywala na konsoli błąd.
Przede wszystkim w B6 przepustnica spełnia tylko zadanie klapy gaszącej. Po drugie zgaduję że u ciebie problem był z nastawnikiem klap kolektora dolotowego, który dosyć nieszczęśliwie ma taki sam numer jak wcześniej przepustnice. Wnioskuję to po tym, że przepustnicy nie wymieni się w pół godziny, natomiast nastawnik owszem. I wreszcie po trzecie kolega ma B7 (przypuszczalnie silnik CFFB) w którym VW zrezygnowało już z tego epokowego wynalazku jakim były klapy zawirowań w kolektorze dolotowym, w związku z czym raczej nie może mieć tej samej awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mój pierwszy post.

Mam problem z Passatem B6 teścia. Przez rok czasu wszystko chodziło ok, po wymianie rozrządu, filtrów itp. Ogólnie jak to po kupnie wszystko zrobione i tylko jeździć. Jednak ostatnio pokazują się migające świece żarowe, odczytałem błędy przez OBD przez tel. i mam błąd P0299. Przy obrotach powyżej 2k występuje świst od turbo, ale mogę się mylić, jestem informatykiem a mechanikiem samochodowym hobbystycznie co tam przy swoim dłubię.

Dodaję wideo z tego świstu:

https://drive.google.com/file/d/0B0lRPp2Na17TVm1jRUNocEhwM1k/view?usp=sharing

Ma ktoś pomysł co i jak, auto wstawiam do mechanika po długim weekendzie ale wolałbym wiedzieć + - gdzie jest błąd bo doświadczeń z mechanikami w okolicy mam wiele złych, dobrych brak.

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja mam trochę inny problem.

 

Ostatnio samochód był u mechanika, bo strasznie trzepało silnikiem.

Żeby nie wymieniać wszystkich wstrysków, mechanik najpierw je wyregulował, a później podmieniał sprawny i szukał strzelonego.

W końcu się okazało że drugi wtryskiwacz był dupnięty, samochód jedzie jak burza.

 

Po odebraniu od mechanika i przejechaniu ok 50 km podczas przyspieszania passat zachowywał się jakbym wcisnął hamulec - przestawał przyspieszać, a po puszczeniu gazu i wciśnięciu go ponownie znów przyspieszał i za jakiś czas znowu takie zmulenie jakbym przyhamował.

Również co jakiś czas piknięcie i komunikat "Engine fault workshop".

Cały czas miga kontrolka od świec żarowych.

 

Korzystając z faktu, że w schowku miałem ELM'a, to na szybko sprawdziłem kod błędu - P0122 "Throttle Position Sensor/Switch A Circuit Low Input"

 

Zadzwoniłem do mechanika i on twierdzi że to może czujnik pedału hamulca.

 

W necie gdzieś wyczytałem znowu że to pedał gazu i żeby sprawdzić sam czujnik pedału gazu lub "obwód pedału gazu do pompowtryskiwaczy" czy coś w tym klimacie i to by się zgadzało z ostatnią wymianą pompowtrysku.

 

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? czy to może być połączone z wymianą pompowtryskiwacza czy taki zbieg okoliczności?

 

Czy żeby poprawić wtyczki do pompowtryskiwaczy wystarczy zdjąć osłonę plastikową silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma żadnego pomysłu? Dzisiaj jadę do tego mechanika który mi się bawił wtryskiwaczami i ma patrzeć na ten błąd.

 

Może jeszcze ktoś coś zasugeruje?

 

Wczoraj pojeździłem jeszcze dość konkretnie i mam wrażenie że to się zaczyna dziać na dobrze rozgrzanym silniku.

 

Zaczęła się też włączać kontrolka silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Żeby poprawić wtyczki na pompowtryskach wystarczy zdjąć tą czarną pokrywę, lecz mam wrażenie że to nie to, zajrzyj do przepustnicy i egr, może jakaś wtyczka się obluzowała, może czas już wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie podoba się to, że wywalenie błędu i objawy zbiegły się z naprawą pompowtryskiwaczy, więc wnioskuję, że objawy daje coś, co trzeba było przy tej naprawie albo odpiąć, albo przez przypadek "ruszyć" podczas naprawy.

 

Rozumiem również, że objawy musi dawać coś, co bezpośrednio współpracuje z pedałem gazu, czyli jakie mamy opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to zbieg okoliczności, sprawdź przepustnicę, jak sie nie mylę w BMP jest na silnikiem pod podszybiem, po odpięciu wtyczki też wywali bład. Jak by to było od pompowtrysku to by był inny komunikat, moja rada zajrzyj do przepustnicy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zerknę na styki, odepnę, przeczyszczę i sprawdzę czy pewnie siedzi wtyczka... zasugeruję to też mechanikowi i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Sylwek miał rację.

 

Podjechałem wczoraj do mechanika, który odczytał zupełnie inny błąd niż pokazywał mój ELM.

Jemu od razu wyświetliło problem z przepustnicą, wsadził rękę za przepustnicę i się okazało że kostka się obsunęła ok 0,5 cm i nie było styku.

Widocznie kiedy telepało silnikiem podczas diagnozy wtrysków to ta kostka musiała się obluzować i stąd takie objawy bo chwilowo tracił styki na przepustnicy i wtedy przestawał ciągnąć i wywalał błąd.

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ważne że usunięte bez większych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności