Skocz do zawartości
takilukasz

skrzynia na 2 głośniki. jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie. gdzie i jaką skrzynię dobrać do dwóch głośników 30cm. JBL GTO 12? bo mam głośniki i chciałbym coś dobrać do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiej muzyki sluchasz?

Dlaczego akurat 2 glosniki , nie szkoda ci bagaznika?

Rozumiem, ze chcesz kupic gotowa skrzynke czy sam zmontowac?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzyka to praktycznie wszystko. od disco polo po techno. nie mam ulubionego gatunku. to co wpadnie w ucho ;)

wcześniej miałem jeden taki głośnik i robił robotę :) ale kolega przywiózł mi kiedyś z anglii 2 takie i sprzedał po 100zł od sztuki. i tak leżą więc chciałem je jakoś wykorzystać :) chciałem gotową skrzynię kupić tylko nie wiem gdzie będzie dobrze i tanio ;) jak miałem jeden, a teraz byłyby dwa to chyba tylko szerokość całej skrzyni się zmieni? :) więc miejsca nie szkoda ;)

no i przy takiej mocy kondensator to też podstawa? i czym to najlepiej napędzić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, dobry piec sie przyda albo nawet 2 mono. Nie wiem ile Cie to wyjdzie, strasznie duzo :P

 

o kondensator mnie nie pytaj bo sie nie znam, ale skrzynke to grunt by byla dobrej jakosci no i wytlumiona konkretnie, te jbl sa dosc popularne. Sluchalem pojedynczego, nie pamietam jaki tam siedzial wzmacniacz przy tym, ale twarde mruczace uderzenia. Tyle tylko, ze tamten byl 25 cm w zamknietej obudowie - moim zdaniem do szybkiej/ dynamicznej muzyki najlepsze rozwiazanie, pytanie jeszcze, jak dobre chlodzenie ma cewka w tym JBLu? Bo tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia. ale są takie podwójne zestawy więc chyba to wszystko będzie działać :) na pojedynczym miałem peiyinga 2h30r i po podłączeniu w mostek ładnie to wszystko grało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowie się ktoś jaki wzmacniacz będzie odpowiedni do tych dwóch głośników? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki który będzie stabilny w 2ohm, ma wysoki współczynnik tłumienia i odpowiednią moc.

W ogóle nie rozumiem stwierdzenia, że będą potrzebne 2 wzmacniacze mono.. Jedno dobre jakościowe mono wystarczy. W zasadzie każde jest stabilne w 2ohm, a większość z powodzeniem obsługuje konfigurację 1ohm - należy jednak pamiętać o odpowiednim prądzie. Kondensator w przypadku dobrego zasilania jest zbędny, a jak zasilanie słabe to i kondensator nie pomoże, bo sam w sobie prądu nie produkuje, tylko przechowuje i oddaje.

Jak nie ma czego przechowywać to nie ma i czego oddać.

Edytowane przez rojass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiś konkretny byś polecił?

no tak, ale co z tego, że źródło będzie dobre jak przy większym podbiciu będą światła przygasały i bądź co bądź akumulator będzie dostawał po du*ie. a tak to z kondensatorem jest większa stabilizacja prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak światła przygasają to kondensator nie pomoże. To nie jest perpetum mobile - nie produkuje prądu tylko oddaje nadwyżkę, którą magazynuje, a skoro masz spadki to nie ma tez nadwyżek.. to chyba logiczne, no ale wygląda ładnie i się świeci, więc jeśli tylko na tym komuś zależy, to kto bogatemu zabroni ;)

Wzmak nowy czy używany, w jakich pieniądzach ? Masa tego, a bez podstawowych danych ciężko cokolwiek doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. magazynuje. jeśli jest większy pobór prądu to pobierając go z kondensatora oszczędza akumulator. jak wyjaśnisz fakt, że dość dawno temu w Golfie przygasały światła, a po dołożeniu kondensatora zjawisko to nie miało miejsca?

może być używany. cena taka ile będzie trzeba, żeby to fajnie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może zmagazynować coś, czego nie ma...?

Poczytaj FAQ Nazara na http://www.strefacaraudio.pl dowiesz się wszystkiego.

O kondensatorach też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma? ma określoną pojemność i pobierając prąd z akumulatora magazynuje go... wówczas podczas skoku poboru prądu jest on pobierany z kondensatora, a nie bezpośrednio z akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz? Zapewnie z lenistwa nie raczyles nawet zerknąć do linka którego ci wysłałem...Szkoda bo wielu rzeczy byś się dowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no od Ciebie na pewno lepiej... ale liczyłem, że wypowie się ktoś bardziej kompetentny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ty uczyłes się jeździć na rowerze, ja zaczynałem zabawę w car audio... Zabawa trwa już 14 lat, więc pomimo tego, że nie uważam siebie za znawce, nie mów do mnie w taki sposób. Jesteś na tyle leniwy, że nie spojrzales nawet na stronę gdzie na tacy podałem ci rozwiązanie twojego problemu. Brnij wiec dalej w swojej niewiedzy i przekonaniu o tym, że kondensator jest lekiem na słabe zasilanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ty w ogóle czytałeś to co napisałem? :D chyba nie :)

i co, 14 lat zmarnowane? :]

najpierw nauka czytania ze zrozumieniem, później dopiero udzielanie na forum ;)

a co do lenistwa to nie mów tak na kogoś, kto ponad 6 lat spędził na siłowni. zima nie zima, lato nie lato chodzę i nie odpuszczam. więc leniem raczej nie jestem ;]

Edytowane przez takilukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensator to nie akumulator i trzeba o tym pamiętać. Uzupełnia krótkotrwałe spadki napięcia o ile ma zmagazynowany prąd. Jeśli mamy częste ubytki napięcia i cienki alternator to i kondek nie pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdzie nie napisałem, ze kondensator produkuje nam prąd. a tamten mi cały czas to wmawia...

krótkotrwałe czyli te przy większym podbiciu basu. reasumując:

- Gromadzi zapasowy ładunek energii, prądu.

- Stabilizuje całą instalację car audio.

- Zapobiega spadkom napięcia.

alternator to kwestia nowych szczotek i dobrych pierścieni i śmiga jak nowy. mostki rzadko kiedy ulegają uszkodzeniu. mówię tutaj o Boschach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leń i to śmierdzący, w dodatku nie przyjmujący do wiadomości niczego poza swoimi poglądami.

Skopiowałeś marketingowy bełkot producentów i myślisz, że zabłyśniesz. nic bardziej mylnego..

6 lat na siłowni... fajnie, mam tylko wrażenie, że zapuściłeś się jednak pod katem intelektualnym.

Ja 14 lat nie zmarnowałem, wiem na tyle dużo, żeby nie zadawać podstawowych pytań i nie krytykować bezpodstawnie odpowiedzi innych.

Ja odpadam z tej jałowej dyskusji z kimś, kto nie ma do mnie szacunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmierdzi to raczej od Ciebie ;) równie dobrze mogę napisać to samo o Tobie :) nie przyjmujesz niczego poza swoimi poglądami ;)

wmawiasz mi coś czego w ogóle nie napisałem :D no sorry... :D

szkoda, że to wrażenie jest bardzo mylące ;) wierzysz w stereotypy :)

chyba jednak zmarnowałeś :]

P.S na szacunek trzeba sobie zasłużyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności