Skocz do zawartości
mareks6

CarPC - jaki wzmacniacz i głośniki?

Rekomendowane odpowiedzi

wzmacniacz zamówiony.

 

Teraz kwestia głośników. Zastanawiają mnie te z początku tematu oraz poniższe:

 

http://allegro.pl/dls-r6-2-wyjatkowe-glosniki-system-2-dr-wroclaw-i4442315090.html

 

 

Te tutaj mają pasmo przenoszenia od 30Hz do 20kHz, więc troszkę więcej niższych tonów kosztem wysokich. Nie wiem na jakich częstotliwościach się ustawia maksymalnie suba, ale jeśli do 60Hz, to wychodzi że lepszeby były te z początku tematu, bo mają większy zakres wysokich tonów, ale jak suba się ustawia do np ok 30Hz, to wolałbym nie tracić tego zakresu od 30 do 60Hz, dlatego te tutaj by były lepsze.

 

Przeglądam jeszcze inne oferty, np:

 

http://allegro.pl/rainbow-sl-c6-2-zestaw-odseparowany-sklep-mlawa-i4420807992.html

 

i teraz tak myślę że chyba właśnie ten zestaw będzie najlepszy. Pasmo przenoszenia, takie pośrednie pomiędzy pozostałymi zestawami, moc dobra i dystanse w cenie :-)

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat parametr "pasmo przenoszenia" można postawić obok książek o Smokach i Tolach. Prawdą jest że klient chce mieć więcej, ale pytanie w jaki sposób są przeprowadzane pomiary. Jeśli dla tych 30Hz jest spadek 12dB to raczej nie bardzo grają 30 Hz. Zresztą to samo w drugą stronę, skoro człowiek podobno nie słyszy powyżej 20kHz, to po co komu 30 kHz?

 

Rainbow'y to dobre zestawy. Chodź jeśli chodzi o DLS'y to mają bardzo dobre niskotonowce. W wielu bardziej rozbudowanych zestawach są właśnie woofery DLS. Nie wiem jak z tweeterami. W tej klasie cenowej każdy produkt powinien cię zadowolić, porządne zestawy. Osobiście kupiłbym zestaw DLS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ważne pytanie. Kupiłem te DLSy i teraz brat mi pisał (jestem za granicą a głośniki już kurierem do domu dotarły), że nie wie czy one wejdą do drzwi w Passacie. Chodzi o głębokość, bo średnica oczywiście jest dopasowana.

 

Napisał mi że tak na oko jak je widzi to po montażu będą one wystawać ok 3cm w głąb drzwi za tą blachę dzielącą drzwi. Pytanie teraz czy nie będą one kolidować z szybą przy jej otwieraniu? Ktoś wie ile mogą maksymalnie głośniki wystawać poza blachę w pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu. Akurat w passacie jest naprawdę dużo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak. Głośniki, wygłuszenie i wzmacniacz już zamontowane w aucie. Wszystko fajnie pięknie, ale teraz czeka mnie jeszcze wybór głośnika basowego.

 

Kombinuje czy nie można by zrobić jakiejś skrzynki na zamówienie takiej by pasowała z boku zaraz za kołem prawym. Tam jest troszkę miejsca bez którego bym jeszcze przeżył. Problem w tym że taka skrzynka miałaby kształt bardzo zróżnicowany i nie wiem jaki by to miało wpływ na dźwięk.

 

Zastanawia mnie też czy lepiej kupić głośnik z mniejszą czy większą częstotliwością rezonansową Fs.

 

Mam na oku ten głośnik:

 

allegro.pl/u-dimension-prox-410-subwoofer-27cm-10-7-2x2ohm-i4443674722.html

 

 

Ma on tę częstotliwość na poziomie 52Hz, a z tego co się orientuję to lepiej jak ta jest jak najmniejsza, ale może się mylę? Wiem że zależy ona od możliwości ruchu membrany i to mnie nie dziwi że w tym akurat głośniku jest na tak wysoka, gdy przy tańszych ale głębszych montażowo głośnikach jest ona na poziomie ok 30Hz.

 

Jak wspomniałem mi zależy na jak najmniejszym zużyciu miejsca w bagażniku... Nawet się zastanawiałem czy nie można by tego głośnika zamontować jak w AUDIkach A4 podobnego rocznika (model tej A4 to chyba B6). Jest on zamontowany z tyłu w pułce membraną do środka auta. Wiązało by się to z wycięciem otworu pod głośnik w metalowej półce z tyłu i nie jestem pewien czy mogę tak zrobić by nie osłabić konstrukcji samego auta w tym miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie patrz na parametry głośnika bo to nie ma nic wspólnego z tym jak zagra. Głośnik który wybrałeś jest co najmniej bardzo dobry.

Następna rzecz to skrzynka. Szkoda że nie masz kombi bo do kombi basser robi dedykowane skrzynki w lewy boczek bagażnika. Tutaj trzeba by się pobawić z matami szklanymi i żywicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o sedanie, to ciężko będzie. Dobrze by było abyś uzyskał min 12 litrów netto na głośnik. Zapomnij o tym głośniku z linka, jak chcesz zaoszczędzić na miejscu w bagażniku. Szukaj głosnika '10 (250 mm) ewentualnie '8 (200 mm), choć ten drugi już nie zejdzie trak nisko jak pierwszy. O ile dobrze sie orientuję to głośniki RE Audio radzą sobie bardzo dobrze z skrzynkach z małym litrażem.

 

56_1262189322.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wzmacniacz ma 250W RMS przy 4 Ohm'ach, więc musiałbym co najmniej taki kupić. Ewentualnie przy 2 Ohm'owym głośniku 450W w RMSie. Patrzę tylko na średnice montażu i takie zróżnicowane w tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastąpiła zmiana pomysłu. Początkowo chciałem zamontować jakiś jak najmniejszy subwoofer z boczku za prawym kołem samochodu.

 

Brat który pracował kiedyś w branży car audio poradził mi jednak inaczej. Powiedział że kiedyś montował głośnik basowy membraną do wnętrza samochodu przez podłokietnik. Oczywiści w samym podłokietniku trzeba zrobić otwór tak by był widoczny po jego otwarciu. Głośnik montowany był na grubej płycie MDF (30mm) która była równolegle do skosu oparcia siedzenia. Oczywiście z otworu za podłokietnikiem widać jedynie część głośnika ale to wystarcza. Jednak za obudowę w tej sytuacji pracuje cały bagażnik, a to oznacza że głośnik musi być pod wielki litraż, a nie mały. Oczywiście w tej sytuacji wchodzi w grę głośnik najlepiej 30cm, lub nawet 38,byle by na jak największy litraż.

 

Pytanie czy znajdę jakiś taki głośnik w cenie do 1000zł który ma przy 2 omach (bo taki uważam za stosowny do mojego wzmacniacza który może pracować nawet na 1omie) przynajmniej 450W RMS??????

 

Na pytania dlaczego taka koncepcja odpowiedź jest prosta. Bas będzie z całą pewnością lepiej słyszalny przez otwór podłokietnika niż przy małym głośniku z boku za kołem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj używanego HiFonics'a. Bardzo dobre suby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli głośnik czy cały sub? Bo jak mówiłem ja chcę sam głośnik na wielki litraż. Nie widziałem jeszcze samych głośników tej firmy, ale porozglądam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hifonics'a 15 cali możesz za parę stówek dostać z allegro lub olx. Pytanie czy będziesz miał dość mocny wzmacniacz aby zasilić takiego potworka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak mówiłem, tej wzmachol Hifonics'a ma 450W RMS przy 2 omach. Przy 4 omach ma 300W RMS.

 

Widziałem 15 calowe głośniki gdzie pisze 4500W RMS więc chyba jednak taki głośnik 300mm byłby lepszy, bo moce wzmacniacza mam tak jak wyżej podawałem...

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych chińskich wzmacniaczach znajdziesz napisy 1200W, a w pomiarach wypluwają 17W. Ewentualnie coś od Excursion.

 

15" http://allegro.pl/subwoofer-excursion-shx-15d4-glosnik1200w-mega-bas-i4580846082.html

12" http://allegro.pl/subwoofer-excursion-shx-12d4-glosnik1000w-mega-bas-i4580849341.html

 

Cewki spiąć w 2 om i pod wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności