Skocz do zawartości
gacekmen1

Proszę o pomoc w analizie silnik AWX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stare turbo padło i wyssało cały olej z silnika

 

Po zamontowaniu nowej (zregenerowanej) turbawki auto jest duuużo słabsze, rusza od 2,400obr a predzej wyrywalo sie od 1800, rusza od 2.4 ale i tak ma muła :/ musze cisnąć cały czas gaz do dechy

 

Czy możliwe że odesłałi mi turbine ze słabszego silnika ? i jeszcze ten napis made in romania :/

 

Bardzo prosze o jakies podowiedzi co się dzieje w tym silniku

Dynamiczne

003- Log (0 - 003)

 

004- Log (0 - 004)

 

008- Log (0 - 008)

 

010- Log (0 - 010)

 

011-Log (0 - 011)

 

i bateria w laptopie pozwoliła mi zrobić jeszcze na postoju

 

000/001/003 - Log (0 - 000,001,003)

04-07-013 - Log (0 - 004,007,013)

 

Czy jest to możliwe że dali mi zregenerowaną turbine od słabszej wersji silnika i mechanik ja zamontował ? czy to nie jest możliwe bo sa np. inne mocowania ? Zauważyłem że na starej turbinie auto mi sie grzało 20kmjazdy a tutaj po przejechaniu 4km wskazówka jest na 90C :/

 

Jak wsiadam do passata szwagra z tym samym silnikiem to różnica jest ogromna, zreszta na starej turbinie latałem tutaj nawet boje sie wyprzedzac traktory :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje - albo jest źle zregnerowana (szkiełkowanie spowodowało za duży luz między muszlą zimną a kompresorem) bądź nie jest wyregulowana sztanga (możesz samemu skrócić o dobre 2 obroty ale zapewne wtedy stracisz gwarancje).

 

Nie mogli dać słabszej sprężarki bo inne po prostu nie pasują - u Ciebie jest wyjście na szybkozłączkę z turbiny, a gdyby dali coś od 101/115 to tam jest na opaskę więc krótko mówiąc to nie spasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do mechanika , niech wykręca i odsyłać ? sprawdzałem wszystkie rury, węże wszystko całe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie źle zregenerowana - zbyt duża przerwa między kierownicami, a bieżnią lub za bardzo wkręcony ogranicznik max doładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do nich i powiedzieli ze nie strace gwarancji jesli mechanik mi wyreguluje turbo zamontowane na aucie, czyli skrocenie sztangi? Powiedzialem ze turbo pozno wstaje to powiedzial ze trzeba wydluzyc ciegno. Ja myslalem ze sie skraca :/ sam nie wiem co myslec, pokaze ktos na foto w ktorym miejscu sie ja skraca?

 

ps. Jest tu ktos kto moglby sie tym zajac z okolic gorzowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skraca sie sztange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym podpiąć się pod wątek z własnymi logami do analizy (jeżeli moderator uzna inaczej proszę o usunięcie postu)

 

W passacie B5 1.9 TDI AWX zaczęło coś syczeć pod maską. Zrobiłem logi dynamiczne kanału 10 i 11 - mógłby ktoś zerknąć na logi i podpowiedzieć co może być tego przyczyną (błędów nie ma).

Logi w załączniku.

screeny_wykresow.zip

logi_vcds.zip

logi.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Chciałbym podpiąć się pod wątek z własnymi logami do analizy (jeżeli moderator uzna inaczej proszę o usunięcie postu)

 

W passacie B5 1.9 TDI AWX zaczęło coś syczeć pod maską. Zrobiłem logi dynamiczne kanału 10 i 11 - mógłby ktoś zerknąć na logi i podpowiedzieć co może być tego przyczyną (błędów nie ma).

Logi w załączniku.

 

Byłbym bardzo wdzięczny jak by ktoś zerknął na logi i podpowiedział co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawlak wrzuć log 3 + 11 razem. Auto dymi na czarno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekS , skróciłem sztange

 

http://vaglog.rtnet.pl/gacekmen1_180952.html

 

Tutaj jest log gdy odebrałem turbo z regeneracji, i niżej dzisiejszy po skróceniu sztangi, coś chyba całkiem uwaliłem :/ brak siły i nerwów

 

Jest ktoś z lubuskiego kto mógłby się tym zająć ?

 

waldi- lepiej gdybyś zaczynał swój wątek bo teraz ja bym chcial wrzucic logi i wogole będzie bigos :/ nowy wątek nic nie kosztuje co do twojego problemu bo sam z tym walcze, spróbuj podmienic N75 nie pomyl się z n18 , odłącz egr wężyk zaślep, aby ciśnienie nie spierdzielało,ale musisz być pewny że egr jest zamknięty, sprawdz dokłądnie cały dolot intercooler również i węże podciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawlak wrzuć log 3 + 11 razem. Auto dymi na czarno ?

 

W załączniku logi 3 i 11 razem (screeny + excel), auto jakoś specjalnie nie dymi na czarno.

logi 3 i 11.zip

LOGI 3 i 11-excel.zip

Edytowane przez pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo z dołu przeładowuje (może tutaj słyszysz to syczenie w okolicach 1900-2100obr?) potem faluje, ale ogólnie nie ma jeszcze tragedii. Nic nie wskazuje również na nieszczelność w dolocie ale pasuje sprawdzić szybkozłączki + intercooler bo może gdzieś być mała dziurka i śwista bokiem, przynajmniej po logach nie widać żeby była spora dziura.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Turbo z dołu przeładowuje (może tutaj słyszysz to syczenie w okolicach 1900-2100obr?) potem faluje, ale ogólnie nie ma jeszcze tragedii. Nic nie wskazuje również na nieszczelność w dolocie ale pasuje sprawdzić szybkozłączki + intercooler bo może gdzieś być mała dziurka i śwista bokiem, przynajmniej po logach nie widać żeby była spora dziura.

Pozdr

 

OK, dziękuję, sprawdzę szybkozłączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest zawor n18 w awx 2002r tdi ? bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę to na dolotowej rurze plastikowej na dole ,miej więcej pod czujnikiem ciśnienia doładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności